Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyöngyöspatai fiatalokat...

A gyöngyöspatai fiatalokat károsodtak mert elestek az oktatástól amihez joguk lett volna, mennyi pénz volna elégséges, hogy igazán kárpótolják őket ne kerüljenek hátrányba az életükben?

Figyelt kérdés
2020. jan. 23. 22:16
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
70%
Ne kapjanak egy fillért sem!
2020. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Engem is értek sérelmek gyerekkoromban, mégsem kárpótol engem senki sem 100 millió ft-tal a s.z.a.r gyerekkoromért. Ha én nem kaphatok 100 milliót, akkor a cigányok se kapjanak. Ez így igazságos.
2020. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
A munka szabaddá tesz és nemesít! 🤣🤣🤣🤣
2020. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%
Lógtak az iskolából, még irni se tanultak meg, mi ez, ha nem lustaság? Aztán 15 évesen már két gyereke van és otthon meresztgeti ... Várja a segillykét. A többségük ilyen, ezért nem kapnak pénzt.
2020. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudtam hogy sírjak vagy röhögjek amikor azzal érvelt valaki, hogy huszonéves korukra elvették a kedvét a tanulástól ezknek a fiataloknak. Talán nem pont azért rakták külön osztályba őket mert sosem volt kedvük tanulni és zavarták a többieket ?


Mást sem hallani, mint azt hogy a mai világ az egy életen át tartó tanulásról szól. Tehát bármikor lehet és kell tanulni ahhoz hogy előbbre lépjünk az életben. Én 30 éve folyamatosan tanulok, hogy meg tudjak felelni a szakmai elvárásoknak és el tudjam végezni a munkám.


Ezeknek meg eszük ágában sincs tanulásra költeni a kárpótlást. Tulajdonképpen nem is érte kár őket sosem akartak tanulni, csak az ügyvédek magyarázták be nekik hogy itt lóvét lehet akasztani.

2020. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%

A joguk és a kötelességeik is megvoltak rá! Csak utóbbit nem rágják a szájukba a megélhetési jogvédők, ami a problémák egyik forrása.

A "kárpótlás" meg csak tovább növeli az ellentéteket.


Igazából azt látom, hogy az államnak le kellene a kezét venni róluk, és akkor oskolázzák őket a sajátjaik.

2020. jan. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem kapták meg a megfelelő oktatást, akkor miért pénzt osztanak nekik? Attól iskolázottá válnak?
2020. jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%
Lehet hogy tévesen de úgy érzem néhányan nem tudják hogy a kérdéses ügyben a most regnáló kormány fogadta el az ajánlást és változtatott törvényt a kárpótlások kifizetéséhez és a jogosultság megállapításához.
2020. jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

#6 "Igazából azt látom, hogy az államnak le kellene a kezét venni róluk, és akkor oskolázzák őket a sajátjaik."

Csak az a baj, hogy ezt már láthattad 15 évvel ezelőtt, hogy hova vezet. Ebből lett a "megélhetési bűnözés".

Az állam levette róluk a kezét, nem volt már kötelező iskolába járniuk még a családi pótlékért sem 2002 után. pontosan emiatt van a gyöngyöspatai helyzet, mert rájuk lett hagyva - és ennek ez lett az eredménye.

Mintha egy kisgyerek elé tennéd mindig a chipset, kólát, sütit meg csokit és a neki való egészséges ételeket együtt, majd rábíznád hogy döntse el mit eszik, hiszen te megmondtad neki hogy melyik az egészséges, mit lenne jó ha enne. De nem tud jól dönteni, mert nem alkalmas rá.

A cigányokkal is így van. ELŐSZÖR végre el kellene érni hogy legyen közöttük elég olyan ember aki alkalmas a döntéseket meghozni, mert már képes rá. Utána már rájuk lehetne hagyni hogy gondoskodjanak egymásról. Ehhez idő kell és meg kell tartani azokat a szigorú intézkedéseket amik most vannak.

2020. jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%

"Engem is értek sérelmek gyerekkoromban, mégsem kárpótol engem senki sem 100 millió ft-tal a s.z.a.r gyerekkoromért. Ha én nem kaphatok 100 milliót, akkor a cigányok se kapjanak. Ez így igazságos."


Ajaj,a jó magyar mentalitás,dögöljön meg a szomszéd tehene is....

2020. jan. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!