Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon milyen jövőképe...

Magyarországon milyen jövőképe van egy friss, értékes diplomás fiatalnak?

Figyelt kérdés
Nem büfészakos diplomára gondolok, hanem mérnök vagy ilyesmi végzettségre. Egy ilyen fiatalnak, aki tisztességesen akar megélni és a saját lábán állni, milyen kilátásai vannak jelenleg?
2020. jan. 28. 20:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Mivel én tudok bánni a pénzzel, így nekem van saját lakásom, autóm, szabadidőm. Cserébe nem dohányzok, nem iszoky nem.jarok pedikur manikuroshoz ésatöbbi
2020. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Úgy értettem kényelmesen megélni, nem vegetálni.
2020. jan. 28. 21:08
 3/18 anonim ***** válasza:
24%

Pont a mérnöki vonal az, ahol a diploma nagyon elértéktelenedik, sokkal inkább valódi szakmai tudást kell villantani az interjúkon (általában 2-3 kör). Úgyhogy inkább a tapasztalatszerzésre kell fókuszálni ha karriert akarsz épiteni és nem a papirokra (magyarul minél előbb helyezkedj el az adott szakmában, vagy körülötte).


Egyébként egy mérnöki kezdő alapfizetés (Budapest) bruttó 500-600 ezer forint, 2-3 év után 600-800. 5 év tapasztalattal már 800-1m körül lehet keresni.

Ha van egy hasonló szakmában dolgozó párod, nagyon szépen meg lehet élni már kezdőként is. 10 éven belül reális a saját lakás kezdője és egy kényelmes életszinvonal elég sok extrával.


Én egyetem elvégzése óta az első perctől fogva a saját lábamon állok, úgyhogy nem egy nagy dolog.

2020. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 árokpart ***** válasza:
36%
Sajnos szinte semmi és nemcsak a friss diplomásoknak, hanem az egész értelmiségnek sajnos az egyetlen járható út az alkoholizmus a többi járhatatlan Cseh Tamás után szabadon, Isten nyugosztalja szegényt.
2020. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Nézd, az átlaghoz képest sokkal jobban kereshetsz. Kezdetben megkapsz mondjuk 250 nettót, amit 4-5 év alatt feltornázol mondjuk 600 nettóre, nem rossz, mi?

Tegyük fel van egy párod is, aki nem mérnök, de hazavisz havi 200 nettót fix. Ez ma valamivel az átlag felett van, több mint egy pályakezdő tanár fizuja.


Na most azokra az évekre amíg nincs saját lakás kell albit fizetni. Rezsivel 200-ért találtok egy átlagos két szobás lakást, a feleség fizuja ugrott.

Aztán kell mindkettőtöknek BKV bérlet, mert teszem azt a cég nem állja, esetleg autót tartotok fent. + Telefonszámla miegyéb. Még egy 30-as ugrott.

Kell még kaja, ruha, tisztálkodószer. Esetleg nagy ritkán kiruccantok valamerre (mozi, színház, kirándulás, nyaralás, vidéki szülők meglátogatása). +Váratlan kiadások, mint egy elromlott hűtő, mosógép, TV miegyéb. Ezeket persze ki lehet hozni fogcsikorgatva kevesebből, de kényelmesen ez ma BP-n két főnek szerintem megint 200 rugó.

Ergo eleinte alig marad valami, amit félretehettek. Később ez persze változik, így ha ügyesen spóroltok és szakmailag is jó vagy, akkor 5 év alatt átlag havi 100, azaz 6 millát összehozhattok.

Ebböl már elég minimális önerőnek egy panellakáshoz. Innentől kezdve a törlesztőt fizetitek, még 10-15 év és van egy lakásotok és élhetitek a világotokat (utazhattok stb.). Vagy ha nem éritek be egy panellal, akkor így 40-es korotokban továbbléphettek további 10-20 év hitel fejében egy házba.

Ha eközben gyereket vállaltok, teszem azt hármat, akkor számolj évekig jelentős bevétel kieséssel és a mindennapok jelentős többletköltségével. Cserébe kaptok csokot.


Persze ez a kalkuláció feltételezi, hogy az albi árak, lakásárak és fizuk a mai szinten maradnak. Erre sok esély nincs, de full kiszámíthatatlan, hogyan fognak változni.

2020. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Emigráció
2020. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%
Ja, mert undorító a bagó és nem igénylek ilyen b.romságokat, mint pedikür manikür, az vegetálás? :D hmm oké. Cserébe most foglaltam repülőjegyet Phuketre. De nyilván én csinálom rosszul, hogy huszonvéesen van saját lakásom, autóm, családom és még szórakozom is. Azért te is írsz ki ilyen kérdéseket ;)
2020. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha esze is van, akkor pár év tapasztalatszerzés és irány külföld. Most ezt nem azért mondom, mert ennyire "gyűlölömazorbánt" mint a fideszesek errefelé hiszik, de gondolj bele 2-3 év tapasztalattal már bárhová felvesznek külföldön (na meg nyilván angol-német minimum kell) és ott a sokszorosát megkeresi az itthoninak. Ehhez nem is kell jó diploma egy jó szakmával keresel annyit Németországban mint itthon egy mérnök vagy szakorvos, azok pláne jól megélnek az ottani fizetésből.

Haza úgy jöhet -ha még lesz kedve 3-4 év után, hogy rögtön vehet lakást magának, mert ott gond nélkül félrerak 15-20 milliót ennyi idő alatt. Aztán itthon meg a külföldi referenciára nagyon is harapnak -jobban mint a hazaira- szóval inkább az a furcsa, hogy milyen kevesen csinálják.

2020. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
7: leírnád, hogy hogy sikerült mindezt? Mármint egy saját lakás + autó ára 20-on évesen nekem annyira neccesnek tűnik. Kivéve mondjuk ha családi támogatással történt.
2020. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Ne legyél naiv utolsó, még szép hogy masszív családi támogatással történt.

Ordas nagy hülyének nézi itt a válaszolókat, ha azt hisyi hogy bárki beveszi ezt a 20-on évesen egy olyan életet összedobott magának, amit egy közepesen kereső vállalkozó is max 30-as évei közepére hoz össze.


A gyakori az a hely, ahol mindenki 18 évesen diákmunkából vesz magának hitelmentesen lakást a Vár negyedben...

Átlátszó mint két köbméter levegő.

2020. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!