Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új nemzeti alaptanterv a...

Az új nemzeti alaptanterv a neoliberalizmust és az egyenlőtlenségek újrateremtését szolgálja?

Figyelt kérdés
[link]

2020. febr. 7. 02:34
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem
2020. febr. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Nem és nem.
2020. febr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

Azt az alapvető dolgot nem érted meg kérdező, hogy a tanKÖTELEZETTSÉG nem a felső hanem az ALSÓ határa az iskolába járásnak.

Aki 16 évesen kiesik az iskolából az nem egy olyan diák aki jól tanult csak már kitették mielőtt megszerezhette volna a szakmáját, mert betöltötte a 16-t. Aki 16 évesen kiesik, az többségében még az általános 8. osztályáig sem jutott el 16 éves korára. Vagyis AKKOR SEM lenne képzettebb, akkor sem lenne szakmája ha még 2 évig bent ülne (jó esetben) az iskolában. Akik 16 évesen kikerülnek, azok 18 évesen pontosan ugyanúgy kerülnének ki az iskolából.

Az oktatásban akármeddig részt lehet venni. Vannak ösztöndíjak, duális képzések, esti képzés, levelező. Én 48 éves vagyok és még most is tanulok, mert új szakmát kell papírral megszereznem hogy a munkámat tovább végezhessem. Az én gyerekeimet sem korlátozta senki abban hogy 16 éves koruk után is tanuljanak - pontosan ugyanúgy ahogy azokat az általános iskolai osztálytársaikat sem, akik azóta már kiestek az iskolából.

Az a cikk amit belinkeltél egy nagy kamu. Azok a táblázatok amikről beszél pontosan azt mutatják meg, hogy annak ELLENÉRE hogy a tankötelezettség korhatárát már sok éve levitték a munkanélküliségi adatokban egyáltalán nincsen növekedés a fiatalok körében. Nem lettek többen azok akiknek nincsen végzettsége, szakmája. Pontosan azért mert akik kiesnek azok NEM IS AKARNAK tanulni, szakmát szerezni. Ideje végre azoknak a jogaival is törődni akik viszont az iskolában tanulni akarnak, akik tanulni hajlandóak.

Kívülről nagyon könnyű kimondani hogy azt a 16 éves még 2 évig ott kellene tartani az iskolapadban, csak a kérdésem az hogy MINEK? Miért legyen bent az osztályban az a "diák" aki már évek óta nem hajlandó tanulni semmit sem? Akinek az összes iskolai tevékenysége az hogy zavarja az órát, piszkálja, hülyíti a társait és beszólogat a tanárainak? Már bocsi, de aki 16 éves koráig az általános iskolát nem tudta elvégezni az mégis mitől csinálná meg 17-18 évesen?

A tankötelezettségről pedig itt egy kis ismertető a világból, hogy jobb képet kaphass a korhatár felemelésének szükségszerűségéről. Megjegyzem anno a fidesz emelte meg a korhatárt, mert hitték hogy azzal javulást lehet elérni. Nem lehetett és belátták hogy tévedtek, ezért állították vissza 16 évre - amit ők emeltek fel 18-r.

[link]

"Valójában csak néhány OECD tagállamban tart a tankötelezettség 18 éves korig vagy tovább. Egyedül Németországban 19 év a tankötelezettség korhatára. Belgiumban, Kanadában, Chilében, Lengyelországban, Portugáliában 18 éves korig, Izraelben, az Egyesült Államokban 17 éves korig tart a tankötelezettség. Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Izland, Olaszország, Új-Zéland, Norvégia, Szlovákia, Spanyolország és Svédország területén 16 éves korig, Ausztrália, Ausztria, Csehország, Japán, Luxemburg, Mexikó, Szlovénia és Svájc területén 15 éves korig, Koreában és Törökországban 14 éves korig tart a tankötelezettség. Ha az OECD tagállamok vagy az Európai Unió tagállamainak átlagát nézzük, a tankötelezettség 16 éves korig tart. "

2020. febr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Azt bizony. Profitéhes multiknak ilyen embereket kellenek.

Báránbazsa nagyon szép érzékenyítő cikket írt.

A szegregáció ezek szerint az, ha a magyar szülők átviszik másik iskolábaba a gyereket, ahol a negyedik osztály fele nem 14 éves Lákátos Ráfájel. Akik most tanulnak olvasni. Jól jegyezd meg, mindig az alacsony szintűek húzzák lefelé a többieket, és soha sem fordítva. Pláne ha magas az arányuk. És hiába kényszeríted Ráfájelkát 18 éves koráig iskolába, nincs otthonról értelmes példa előtte. Tász meg a heltyinki és társai megmutatta nekik a jogájikat, csak a kötelezettségeket felejtette el. Aki 16 évesen kimarad, az nem az iskola hibája. Bármely népcsoport is legyen az.

2020. febr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

Alapvető baj, hogy a jobb képességűeket elviszik 4., 6.-ban, vagy magániskolába járatják egyesek a gyerekeiket. Ezek eléggé neoliberális dolgok. Finnországban például pl ez nincsen ebben a formában. Ott a közoktatás a kooperációról szól, és arról, hogy minél inkább a különbségeket számoljuk fel. Amúgy a 6 és 8 osztályosokat még az szadesz vezette be, ha jól tudom, a fidesznek meg már 10 éve volt eltörölni, de nem véletlen, hogy nem tették, mert az ő porontyaik is elitiskolákba (pl egyházi) járnak, jól elszeparálva Lakatos Ráfaeltől és Kolompár Dzsenifertől. A fidesz "hazafias nevelés"-ének lényege, hogy a jó katona nem pofázik vissza, teljesíti a parancsot akár az élete árán is, semmiképen nem kritikus, választási lehetősége nincsen. A propagandát beleöntik a fejébe és leszavaz a pártra. Az emberi erőforrás... Az milyen már, hogy az EMMI fejének az unokái magániskolába járnak, Handó Tünde sportállamtitkár se "hazafiasságra" neveli gyerekeit a SEK Budapest International School-ban, havi több, mint 1,5 millióért?


[link]

2020. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!