Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azoknak a magyaroknak, akik a...

Azoknak a magyaroknak, akik a székelyeket románozzák, vajdaságiakat szerbezik, felvidékieket szlovákozzák és kárpátaljaiakat ukránozzák, egy része tényleg azért teszi, mert nincs tisztában a történelemmel?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat valahol, hogy számukra állítólag nem tiszta, hogy ezek a területek valaha Magyarországhoz tartoztak, és a világháború miatt lettek elcsatolva. Valaki írta valahol, hogy még úgy 30 éve hallott egy öreg fazont értetlenkedni, hogy ha a romániában élő magyaroknak olyan rossz ott, akkor miért mentek ki oda lakni. Azért ehhez már elég nagymértékű aluliskolázottság kell szerintem, tekintve, hogy ezt már általános iskolában tanítják.
2020. febr. 13. 09:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Ők sajnos liberáltak,ami egy súlyos agybetegség
2020. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%

De, tisztában vannak, ahogy azzal is, hogy ezekről a helyekről a legtöbb magyar már elvándorolt/ bejöttek az ország hivatalos lakói.


Akiket a fidesz buszoztat, jelent be mucsahegyhátököritollfülpösre szavazni, azok gyakran egy szót se tudnak magyarul

2020. febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%

Pont, hogy tisztában vagyunk a történelemmel, és azzal is, amit ti rendszeresen elfelejtetek - hogy a számuk évről évre csökken. Folyamatosan asszimilálódnak, ahogy az a kisebbségekkel általában lenni szokott.

Nézd meg pl. a csángókat. Két generációval ezelőtt kettős nyelvűek voltak, manapság szinte már csak az öregek beszélnek magyarul, a fiatalok közül alig egy kevesen. Menj el Csöbörcsökre, és próbálj meg magyar szót hallani - nem fogsz tudni.

De említhetnénk kedves nyelvrokonainkat, a hantikat és a manysikat is. Pár évtizeddel ezelőtt az anyanyelvüket beszélő hantik és a manysik lélekszáma többszöröse volt a mostaninak, ez évről-évre csökken, a manysi nyelv és az őskultúra teljesen eltűnőben van, részben az orosz kormányzat kisebbségi politikája miatt, részben az olajmezők felfedezése miatt. Hanti nyelven beszélőből pár éve 20 ezer volt, most van 5 ezer, néhány év múlva ennyi sem lesz.

Szóval, pár év múlva az lesz, hogy lesz egy csapat szerb, akiket vajdasági magyaroknak hívtok, miközben szerbül beszélnek, szerb kultúrájuk van, minden tekintetben szerbek. Meg fog szűnni a magyar iskolahálózat, a magyar nyelvű oktatás...


Meg azért az az igazság, ha annyira rossz nekem valahol, akkor elköltözök. Nekem például ez a negyedik lakóhelyem, pedig csak 30 vagyok. Nem azt várom, hogy majd az anyarország támogat...

2020. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
Biztos van olyan aki nincs tisztában ezekkel a dolgokkal, de a többség szerintem igen. Van aki csak simán provokálni próbál, másokat pedig egyszerűen nem érdekel a nemzetiség és a történelem, azt veszik alapul, hogy jelenleg ki hol lakik. Szerintem mindenki az, aminek érzi és vallja magát és nem az határozza meg, hogy melyik ország határain belül született.
2020. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4: Évtizedek óta Magyarországra költözött székelyekkel is megesik, hogy lerománozzák meg bevándorlózzák őket.
2020. febr. 13. 10:23
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen mind1 de a magyarnak valamit le kell köpni, mert attól érzi embernek magát.

A legtöbb magyarnak annyi a történelem tudása hogy zsidó hitler, irccsukki felsőbbrendű magyarság.

Minden más értelmes ember libbant, lipsi fertő vagy zsidó, mind1 mert élnek a saját kis világukban.

2020. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzá tudok fűzni, hogy a romanok sincsenek mond tisztába a történelemmel, mert volt, akik azt se tudták hogy letezik magyar kisebbség, mások meg azt kerdeztek hogy miert és mikor költöztünk Romániába.
2020. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem erről van szó. Szülővárosomban a legnagyobb mellényű, mellesleg stabilan Fidesz szavazó lokálpatriótak nyomjak leghangosabban. Szimplán azért mondják, mert többen érzik magukat amiatt, hogy tősgyökeres helyiek, nekik a határon túli magyarok egy fajta bevándorlók, de nem iw kell határon túliaknak lenniük, a nyírségiek meg szimplán tirpákok nekik.
2020. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

"Pont, hogy tisztában vagyunk a történelemmel, és azzal is, amit ti rendszeresen elfelejtetek - hogy a számuk évről évre csökken. Folyamatosan asszimilálódnak, ahogy az a kisebbségekkel általában lenni szokott."

Ez azért nem törvényszerű, előfordul néha, hogy egy nép kisebbségben jobban gyarapodik. Az utóbbi években pl Romániában semmivel sem fogytak jobban a magyarok a románoknál.

Nem úgy kell elképzelni a kisebbségi létet, hogy teljesen el vagy szigetelve, pláne a 21. században az internet világában. Van kiterjedt magyar oktatási hálózat, magyar színházak, sajtótermékek, tv, rádió, fesztiválok, koncertek, kulturális események stb. Az internetről nem is beszélve.


"Meg azért az az igazság, ha annyira rossz nekem valahol, akkor elköltözök. Nekem például ez a negyedik lakóhelyem, pedig csak 30 vagyok. Nem azt várom, hogy majd az anyarország támogat..."

Nem gondolja mindenki, hogy annyira rossz. Aki valóban annyira rosszul érzi magát az valóban megpróbálhat elköltözni, sokan meg is teszik.

2020. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
Nekik csak a Gyurcsánferkó, meg a Csekatinka az igazi magyar. Akik érünk harcolnak
2020. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!