Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Anyám szerint a munkakeresésbe...

Anyám szerint a munkakeresésben megszívom, ha politikai témájú kommenteket írok facebook-ra? Tényleg itt tart már az Orbáni diktatúra?

Figyelt kérdés
Rendszeresen írok csípős megjegyzéseket facebook-on cikkek alá (24, hvg) és anyám azt mondta azonnal hagyjam abba, mert meglátják a munkáltatók és sehova nem fognak felvenni (most szereztem az infós diplomát, de már 10 helyről nem írtak vissza). Azt mondta, hogy jobb ha abbahagyom, mert meglátják miket írok és senki nem fog alkalmazni, ami azért ironikus, mert ő közben vérFideszes és szerinte tökéletesen kormányoz a Fidesz. De annyira buta, hogy nem látja az összefüggést, hogyha félnem kell a véleménynyilvánítástól, akkor szerinte miért van szólásszabadság?

2020. febr. 16. 21:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

#9 "aki jobban teljesít az interjún és aki a tapasztalatai alapján megfelel"

hogy fog megfelelni ha úgy végzi a munkáját, hogy közben a politikai nézeteivel traktálja az embereket? (mert most legyünk realisták akinek az a hobbija, hogy különböző oldalakon mocskol bizonyos pártokat az a való életben is jó eséllyel ennek hangot ad)

Milyen hatással lesz a közösségre, munkamorálra ha esetleg ott is "csípős megjegyzésekkel" fogja szórakoztatni a munkatársait?


Szerintem az a szomorú, hogy egyesek nem bírják meg befogni a szájukat és úgy érzik, hogy minden egyes lehetséges fórumon a saját igazságuk kell terjesszék.

Aztán ha ezt mások már képtelenek elviselni akkor meg azt hiszik, hogy a nézeteik miatt lettek diszkriminálva holott a stílusuk az ami miatt nem kellettek.

2020. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

11es ugyanúgy lehet, hogy valaki barátok közt admin és a barátok közttel traktálja az embereket akiket ez nem érdekel. Vagy ugyanúgy lehet, hogy valaki egy anyuka/apuka aki állandóan a gyerekei, iskola, tanárok, stb. sztorijaival zavarja a kollégáit. Azért van a próbaidő, hogy ezeket ki lehet szűrni. Lehet, hogy valaki vérDKs, vérfideszes, de munkaidejében dolgozik és nem politizál.

Normális cégvezető nem a politiaki nézetei alapján vesz vagy nem vesz fel valakit.

2020. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%
Normális ember meg nem kürtöli szét a politikai nézeteit mindenkinek, eltéve ha enm akar pár régi barátot elveszteni stb.
2020. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%

14 éves korom óta tolom kamu névről a facebookot azért, hogy ne legyen nyomom ( persze ip cím,tuuudom) továbbá engem úgy neveltek, hogy ne mondjam el a véleményem mert bajom lesz. Saját neves facebookon utoljára 2013-ban kommenteltem, a zárt osztály csoportba egy házit. :D nem is lájkoltam semmit, csak anno a policecars-t :D. Ennek 8 éve. Azóta másik accal nincs olyan ismert webhely ahol nem töröltek volna, 444,origo mindenhol eljött a bannhammer, már a 4. ilyen profilom van,pedig soha nem személyeskedem mégis delettender ér el.. minden oldalról.


Szóval Anyukádnak igaza van. Fröcsögj úgy mint én.

2020. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%

Nos, ha én is hozzászólhatok, mint aki kicsit belelát ebbe a területbe, azt kell mondanom, hogy a mai Hr-esek komoly képzést kapnak.

Teljesen mindegy milyen kormány van. Teljesen mindegy, melyik oldal ellen fröcsögsz. Teljesen mindegy, a Hr-esnek milyen a politikai szimpátiája, ha profilodat megtalálja és azt tapasztalja, hogy másokra erőlteted véleményed, akaratod. Netán sértegetsz, minősítgetsz másokat, stb. jó eséllyel be sem hívnak. Függetlenül a szakmai képességedtől.

Ott, ahol csapatmunkára van szükség, nincs helye azt megosztó személynek!

Ilyen egyszerű! És semmi köze a fidesz kormányhoz! A cégek nem politizálót keresnek, hanem profitot!

2020. febr. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%
Kb 5 kattintással el lehet érni, hogy aki nem ismerősöd (mint a HR-es), az ne lássa hogy miket kommentelsz és hova. Ez nincs beállítva? Habár szerintem a HR-esek csak ritkán néznek face profilt, és szerintem kizárt hogy ez legyen a probléma, legalább anyukád megnyugodna efelől.
2020. febr. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Amúgy nem tudom mit beszéltek itt a HR-esről. Ő jobb esetben csak az idővonalamat tudja ellenőrizni, ott meg logikus, hogy semmit nem osztok meg publikusan. Egy profil alapján meg nem lehet kommentekre keresni. Hozzászoktam szólni vagy 5-10 különböző oldalhoz és sehol nincs olyan, hogy "hozzászóló keresése"

Max akkor lehetne gáz, ha valami többezer like-ot számláló kommenttel felrobbantanám a netet, mint anno az a 444 kommentelő, aki Tiborcz-ról írt egy szép szösszenetet és utána tiltották le a 444 kommentelést.


#16: Meg tudod mondani, hogy hol lehet amúgy beállítani, hogy egy ismerősöm se lássa a kommentelést? Én úgy tudom csak akkor lehet ha letiltom őket (azt meg nem akarom azért), de egyéb kommentmegtekintési beállítást én nem találtam.

2020. febr. 17. 11:01
 18/18 anonim ***** válasza:
24%
A munkáltató nemigen ér rá ilyesmivel foglalkozni, de a titkárságon körömreszelgetés közben kíváncsiságból rá szoktak lesni a delikvens pályázóra. Innen hamar megindul a pletyi mint például az hogy biztos hogy meleg mert jóképű, kedves és nincs barátnője, vagy Soros embere és anyámkínja. Tehát csinálj egy jópofa elegáns profilt és hagyd úgy, csak általánosságban posztolj dolgokat. Én így csinálom és regiztem ezzel párhuzamosan egy kamu face-t néhány távoli ismerőssel és azon mennek az ilyen szaftos kommentes dolgaim. Sajnos a mai világban nem szabad nyíltan, így is tiltoganak ízlés szerint és visszaélések vannak.
2020. febr. 19. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!