Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikát lehántva milyen...

A politikát lehántva milyen író valójában Kertész Imre és Wass Albert?

Figyelt kérdés
Kertészt olvastam, félig elolvastam a legismertebb művét, elég unalmas volt, és oldalanként 1-2 elképesztő nyelvhelyességi hibát fedeztem fel benne. A naplóiból olvastam részleteket, egész jók voltak, volt szókincse, de hogy irodalmilag milyen értéket képviselt, azt nem tudom. Bár alapvető nyelvhelyességi hibákkal valószínűleg nem egy Kölcsey volt.

2020. febr. 21. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez az a nácinyilasfasisztarasszista?
2020. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Olvass Wass Albertet is! Tapasztalat alapján megkapod a választ a kérdésedre.
2020. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Ha neked az a szempont, hogy legyen szórakoztató, akkor Wasst joban fogod kedvelni. Kertész meg nem véletlenül kapott Nobelt, csak pont kihagytad a Sorstalanság legerősebb részét, a végét, amit az "unalmas" részek készítenek elő.
2020. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha le akarod róluk hántani a politikát, miért a "Magyar politika" kategóriába rakod a kérdést, miért nem a könyvesbe?
2020. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hol a könyves, de a politikában jártasak sokkal jobban ismerhetik őket.

Szóval szerintem egy átlagos gimnazista sem követne el olyan alapvető nyelvhelyességi, stilisztikai hibákat, mint Kertész. És nem ő az egyetlen ilyen 20. századi író. Szerintem volt szókincse, de az irodalomhoz több kell. Ahhoz, hogy szépen, választékosan, olvastatóan, művészien írjon, meséljen valaki. Mint Jókai vagy Cervantes a féloldalas mondataival. Wass sem lehet a legnagyobbak közt szerintem, ismeretlenül azt mondanám. Bár Kertésznél, ha ő ilyen, jobb lehet, átlagos.

2020. febr. 21. 12:18
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Kertész semmilyen. Írt alig 3 alsó kategóriás könyvet, amit a jó időben levő politikai szelek felkaptak. Wass Albert is teljesen átlagos ponyvaíró volt. Egyik sem szolgált rá, hogy tanítsuk őket. De ha már olyan semmirevaló sz*metet, mint az okkultista Harry Potter kötelező olvasmány, akkor már minden belefér :XD
2020. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor segítek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek


"de a politikában jártasak sokkal jobban ismerhetik őket"


és sokkal elfogultabbak is, de hát kit érdekel, elvégre, te pont ezt akarod lehántani, nem? Mert úgy tűnik nem...


"Ahhoz, hogy szépen, választékosan, olvastatóan, művészien írjon, meséljen valaki. Mint Jókai vagy Cervantes a féloldalas mondataival."


Van akinek az a cikornyás mindent apró részletesen leírok stílus jön be. Az írók 90%-a meg nem ilyen, te szerinted ezt kell nézni, sok ezer más szempont is van, az irodalomban nincs egy egységes szempontrendszer. Változik a korízlés, változik az olvasóközönség.

2020. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Kertész nekem száraz volt letettem.

Wass érdekes, jól olvasható, de ha választhatok inkább Mikszáth-Móricz-Kodolányi.

2020. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7, ez csak egy példa volt. Lehetnek rövid mondatai is.
2020. febr. 21. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!