Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj Wass Alberttel?

Mi a baj Wass Alberttel?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtem el észrevenni, hogy az emberek nácinak és antiszemitának hívják. Miért? Ha úgy gondolod, hogy jogosak ezek a vádak, meg tudnál említeni/idézni pár művet tőle, amelyek ezt bizonyítják?

2020. febr. 6. 20:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%

Patkányok honfoglalása

De nem csak műveiben, tetteiben is gyakorló náci volt

2020. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
57%
Mert parancsot adott zsidók kivégzésére. Vagy nem. Nem tudni egyértelműen, de ez a rossz nyelveknek elég. Érdekes, amikor a kormány azt a kutya Nagy Imrét magasztalja az egekbe, akkor valahogy nem ugat senki. Meg azzal sincs baja senkinek, hogy azt a vér kommunista József Attilát hájpolják mindig. Ilyen világ ez, ne törődj vele.
2020. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%
Csúnya gonosz náci volt.
2020. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy nagy humános agy, de nekem a Patkányok honfoglalásából a román helyzet jött le, nem a zsidó. Ez pedig antiszemitizmusnak nem igazán nevezhető... Ez inkább egy nacionalista költőre vall, mint egy nácira :D
2020. febr. 6. 20:42
 5/30 A kérdező kommentje:
A náci tettei meg zsidóellenes parancsai is érdekelnének, ha nem sajnáltok tőlem pár percet
2020. febr. 6. 20:44
 6/30 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
73%
Elsősorban az a baj Wassal, hogy a kortársai közül vannak nála fényévekkel jobbak, ennek ellenére őt erőltetik.
2020. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%
A patkányok honfoglalása sokféle módon lehet rasszista (a románokat patkányoknak hívni sem igazán jobb, mint a zsidókat), csakhogy ez a deportálások idején megjelent mű.
2020. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
69%

Nem kedvelem a 444-et, és ez a cikk aktuálpolitikával indul, de utána elég korrektnek tűnik:


[link]

2020. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

A patkányok honfoglalása tipikusan az a mű, hogy akinek nem inge ne vegye magára. Viszont akinek inge az nagyon is vegye magára és szégyellje magát!

Azok tanuljanak meg együtt élni.


Amúgy szerintem nem a románokra és nem is a zsidókra vonatkozik!

2020. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%

Szerinted mire vonatkozik? Elolvastad a cikket, amit linkeltem?

A patkányos 1944-ben jelent meg, a deportálás és a zsidógyűlölet tetőpontján egy olyan írótól, aki mind korábbi, kind későbbi műveiben egyértelműen zsidózott, hasonló hangvételű színdarabját játszották (volna) egy ideológiailag és vezetésében náci színházban, és Amerikában is nácikkal pl Szálasi volt emberével publikált rendszeresen egy lapban?

2020. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!