Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberalizmus mai formája...

A liberalizmus mai formája csak erősíti az elmaradottságot?

Figyelt kérdés

-Tömegével hordják Európába az olyan népeket, akik kulturálisan és életszemléletben (a többségük) nem válnak sohasem európaivá. Szóval a problémát idehozzák, de megoldani nem tudják.

-Napjaink európai problémáira nem tudnak megoldásokat kínálni, vagy teljesen logikátlan ötletekkel állnak elő

-Mindenkit megbélyegeznek, akik nem ütik meg a "haladó" mércét

-Mint látható, az ellenvéleményt Németországban különféle erőszakszervezetekkel "tolerálják"


Ezekben a kézzel fogható tényekben mi az előrehaladás?



2020. febr. 23. 11:13
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Gyerekek, le kell jönni Borsodba és nem itt osztani az észt.

Gyertek, mutassátok meg, hogyan kell csinálni a multikultit;)

2020. febr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Atya világ....

"És mi következik ebből?"

Önmagában semmi, viszont a kérdező azzal a feltételezéssel élt, hogy hordják az embereket ide, miközben nem ez történt. Itt csak kijavítottam.

"Akkor legyél szíves, sorold a példákat!"

Ha lenne töri érettségid, akkor csak a magyar történelemből kettőt tudnál, mivel mind a tatárjárás és mind a török hódoltság után az ország lakosságának 2/3-a meghalt és migránsokkal pótolták.

De szintén nagyon jó példa az USA, ahol gyakorlatilag amerikairól nem is beszélhetünk, mivel mindenki eredetileg európai vagy afrikai volt, és mégis integrálódtak.

Tessék három példa, még tudok jó párat, de az a te szegénységi bizonyítványod, hogy ezeket a példákat nem ismerted.

"érdekes módon mindenki tudott integrálódni, akár pár évtized alatt, segítség nélkül"

Ja, erre nagyon jó példa pl. az 1240-es években betelepített kunok, akik olyan gyorsan integrálódtak mindenféle gond nélkül, hogy 1280-ban nem kellett csatát vívni ellenük. Arról nem is beszélve, hogy 1558-ban is még kunoknak és nem magyaroknak voltak jegyezve.

Téged kivágtak középsuliból vagy hogy mondhatsz ekkora hülyeségeket? Az integrációban hatalmas szerepe volt, hogy évtizedeken át, esetleg évszázadokon át különböző kedvezményeket is kaptak. Szó sincs arról, hogy itt mindenki magától integrálódott segítség nélkül.

"cigányság meg évszázadok alatt nem tudott, úgy hogy olyan mennyiségű pénzt amit az utóbbi évtizedekben rájuk költöttünk, nyomát sem látjuk"

Mert ez nem történt meg. A politikának sosem volt célja az elmúlt 500 évben integrálni a cigányok. A pénz agyatlan oda öntése pedig egyáltalán nem segít. Ellenben valami értelmes és működő módszert valamiért senki nem támogat, pl. a KIP módszernek jó eredményei vannak, amit a kormány nem támogat.

"Különben elárulhatnád, hogy 70-es IQ-val rendelkező, agresszív, lusta embereket mégis hogyan akarsz integrálni?"

Tessék, ez is hazugság:

[link]

Az IQ-juk meg van hozzá, oktatás nincs. Kifejthetem tételesen ha szeretnéd, hogy az oktatással mit lehet csinálni, viszont az inkább mindenkire hatással lenne. Viszont mivel nem 70-es IQ-jú emberekről beszélünk, így ezzel nem is kell mit kezdeni.

"Egyrészt a saját elveidet ne kérd rajtam számon"

Itt nem arról van szó, hogy a másik elveit számonkéred valaki máson, sőt, még elvekről sincs szó. Ez arról szól, hogy amíg egy kormány egyesével meg támadja az tanárokat, utána az egészségügyi dolgozókat és legyőzi őket, addig ha te kiállnál ezekért a rétegekért, akkor is ha nem vagy a tagjuk, akkor a kormánynak nincsenek úgy kiszolgáltatva a rétegek. Ha meg ez sem érdekel, akkor kussolni kéne, akkor is, amikor neked szólnak be pont ugyanígy.

"Megint ugyanazt mondod amit már előtted leírtam, gazdaság"

Ez önmagában nem jelent semmit. Illetve a magyar gazdaság baromi sz*r. 4%-os GDP növekedésre veri a mellét a kormány úgy, hogy az EU-tól a GDP 5%-a folyt be. Vagyis az ország önerőből 1%-ot csökkent. Míg a nyugati országok nettó befizetők, vagyis nem kapnak annyit vissza, mint amennyit betesznek és mégis 2%-os átlagos növekedést produlták. Gazdaságilag Magyarország az egyik legrosszabb az EU-ban.

"ergó nem azért lesznek liberálisok mert az intelligenciájuk segítségével belátják, hogy ez a jó"

Ez a következtetést nem teheted meg, mivel nem tudhatod, hogy ténylegesen volt-e a korreláció a kettő közt. Így ez a felvetésed hibás.

"zsidóság átlag IQ-ja körülbelül 10 ponttal magasabb, mint egy európai fehér embernek"

Ez így nem igaz. Az európai zsidóság (ashkenazi) IQ-ja magasabb, viszont az izraeli zsidóság IQ-ja közelé azonos az európai átlag ember IQ-jával. Vagyis egy népcsoportra önmagában nem igaz.

"milyen szociális, körülményekkel dolgozott"

Remélem tisztában vagy vele, hogy a szociális körülmények nagyban nem befolyásolják az IQ-t. A küön felnőtt egypetéjű ikrek jobban hasonlítanak egymásra, mint az együtt felnőtt kétpetéjű ikrek, vagyis a gének nagyobb szerepet játszanak.

"hogy mennyi is pontosan az az eltérés"

Felmérés függő. Ismerek olyat, ahol 11 pontos az eltérés, de olyat is ahol csak 4. Pár évente jelenek meg a témában új tanulmány, de eddig minden jel arra utalt, hogy a liberálisok IQ-ja magasabb.

Ennek a pszichológia magyarázatai többnyire már ismertek. Erről is sokat cikkeztek.

"jólét, és a materialista fogyásztásmánia szempontjából biztosan"

Környezetvédelmi szempontokból pont, hogy jobb ha pl. bizonyos dolgokat központosítanak. Pl. jobb jelenleg a fűtés, mintha mindenki otthon azt égetne, amit tudna. Vagyis a jólét egy ilyen esetben környezet kíméléssel egybevág.

"Érdekes hogy a liberálisok mindig fenntarthatóságról papolnak"

És érdekes módon a konzervatv emberek ellenzik a környezetvédelmet. Pl. Orbánnak is csak most sikerült erről beszélnie, miközben már évek óta tudható ez.

"Elég hibás dolog a saját vágyvezérelt gondolkodásunkat visszaprojektálni a történelemre."

Tényleg az, ezért nem teszem. Alapvetően nem vagyok liberális, csak nem hazudom el a tényeket. Ezt tőlem független politikai iránytűs tesztek is bizonyítják.

Egy-egy eszmének meg vannak a jellemzői, ha ezek a jellemzők egy korábbi, történelmi eseménynél is fennálltak, akkor el lehet könyvelni az eszmerendszer egy korábbi, de nem ismert lépésének. Az új dolgok felé nyitás ilyen volt. Pl. a szólásszabadság a liberalizmussal nagyjából egyszerre terjedt el, és valamiért a konzervatívizmus is átvette, és még sorolhatnám.

"Magyarország IQ-ja 98-al 6.helyen"

Ettől még az volt az eredeti állítás, hogy az alacsony IQ-júakra nincs szükség. Az átlag alatt vagyunk.

"van itthon egymillió cigány akik eléggé lehúzzák a statisztikát"

Ezt már cáfoltam, ők felfelé húzzák. De szép próbálkozás.

"nem nagyon értem hogy 80-as IQ-jú arabok, vagy 60as IQ-jú négerek ezen mégis hogyan segítenének"

Ez meg megint nincs bizonyítva. De ezt kikeresni már lusta vagyok. Mondjuk emgtárgyalhatnád a 60-is IQ-jú Neil deGrasse Tyson-nal. :D

"Tudtál kettőt hozni na bumm!"

De látod, pont ez a probléma az emberekkel. Ha lenne gerinced, akkor már azzal kezdenéd, hogy bocs, hazudtam. Az állításod az volt, hogy ilyen nem történt. Ennek ellenére meg hirtelen már teljesen más az állításod.

"Ennek ellenére az viszont mindennapos jelenség hogy a saját országunkban az általunk eltartott kisebbség veri a magyarokat, de gondolom az belefér."

Ja, ez ellentétesen sosem történt meg.

[link]

Nem, kicsit sem rasszista a rendőrség.

Nevetséges, hogy amikor hozok valamit, amire egy tucat cikk, tudományos folyóirat van, ami engem alátámaszt, akkor hirtelen egy halom kérdéssel jössz, hogy jó akkor a zsidók IQ-ja, meg cigányok IQ-ja bezavar, de az ilyen sztereotíp marhaságokat bizonyíték nélkül elhiszed.

Tudtad, hogy a valós hírek is torzátják az ember társadalom képet? Szerinted mi kerül a hírekbe? Az, hogy mondjuk fél millió cigány dolgozik vagy, hogy 3 kiraol egy boltot? A rablás, és az ilyenek miatt az embereknek a társadalomról nem valós, hanem torz képe alakul ki.

"Ugyanolyan alantas címkézés folyik ott is, semmivel sem jobb."

Mondjuk a fasiszták közt. De én a vitákra gondoltam, amiket itt megszüntetett a fidesz, mivel 2006-ban feltörölték Orbánnal a padlót.

"Egyrészt hogy méred ezt fel?"

Szerinted melyik esetben nagyobb a korrupció, ha elkérnek tőled egy ezrest és abból vesznek 1 kenyeret, vagy ha elkérnek tőled 1 húsz ezrest és abból vesznek 1 kenyeret? Ahogy írtam, nem tudom, hogy mi nem volt érthető, a túlárazás sok mindent elmond.

"az USA-ban a lobbitevékenység hivatalos és legális"

Nyugi, az EU-ra gondoltam. :)

"Bizonyított tény, hogy ahol több a harmadikvilágbeli bevándorlók száma megnő, ott bizony jelentősen romlik a közbiztonság."

Ahogy bizonyított tény, hogy Magyarország az ég világon senki nem akart jönni, csak útba esettt az ország. Ahogy bizonyított tény, hogy a klímával KELL valamit kezdeni, mert már lassan olyan helyzetben vagyunk, hogy nem lehet visszafordítani.

Amúgy arról ne is beszéljünk, hogy legtöbbször a megnövekvő törvénysértések száma legtöbbször a hivatalos papírok hiányát jelenti.

"Igen ugyanis akinek biztonságérzete van az nem vágyik a rendre, nem tudom ezen mi a meglepetés?"

Ez nem meglepetés, hanem todumányos magyarázat a populista fasiszmus megnövekedésére és sikerességére. Viszont ennek hatása a tömeggyilkosságok voltak. Nem véletlen, hogy most az AfD kiszorult egy tartományi parlamentből.

"Definiáld már nekem a fasisztát légy szíves!"

Umberto Eco leírást a legegyszerűbb követni, minden pont igaz a magyar kormányra.

"A liberalizmus ami szerint mind egyenlőek vagyunk?"

Ja, ez pont megnyilvánul az egyenlő fizetésben. Upsz, az pont nem igaz. Amúgy tényleg eldönthetnéd, hogy a kapitalizmust hova számolod. Feljebb még a liberalizmushoz vetted, amiből következik, hogy nem teljesen egyenlő az ember. Így ez csak simán önellent mondás, vagy egyszerűen hazugság.

"A liberalizmus ami arra épít hogy az ember alapvetően jó?"

Ilyet simán nem mond a liberalizmus. Mellesleg ha megint felelevenítem, amit mondtál, hogy a fogyasztás mánia meg ilyeneket, aminek a liberalizmushoz számoltál és mondtad, hogy rossz, akkor ez megint nem következik. Nem tudom, hogy miért égeted magadat sorról sorra.

"azért ilyet leírni is meredek!"

Ami tény, az tény. Ilyen egyszerű. Természetesen lehet, hogy lesz majd valami ennél is racionálisabb, de jobb jelenleg nem igazán van.

A liberalizmus nincs eltorzítva érzelmekkel, sztereotípiákkal. Nem mond olyat, hogy csak azért több az adott nemzet, mert az a te nemzeted, nem mond olyat, hogy többt érsz, mert mondjuk fehér a bőrőd, vagy többet érsz, mert krersztény vagy stb.

2020. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

"van itthon egymillió cigány akik eléggé lehúzzák a statisztikát"


Ezt már cáfoltam, ők felfelé húzzák. De szép próbálkozás."



Ez most valami vicc?:D

2020. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

"Ez most valami vicc?:D"

A forrás meg volt jelölve, de ne zavarjon. Kicsit sem tűnsz idiótának.

[link]

2020. febr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
62%

Olvastam, de továbbra is jót röhögök rajta.

Egyáltalán van olyan roma, aki eljutott a 8 osztályig?:D

Egyáltalán hogy engedték ezt a felmérést?

2020. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
71%

" hogy mondjuk fél millió cigány dolgozik vagy, hogy 3 kiraol egy boltot? A rablás, és az ilyenek miatt az embereknek a társadalomról nem valós, hanem torz képe alakul ki"


Sírok:D

Figy, mondom gyere le Borsodba, aztán majd nem alakul ki torz képed, mert az jelenleg neked van.:D

2020. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

"Nem, kicsit sem rasszista a rendőrség."


Mi köze van a Rendőrségnek ahhoz, hogy a bíróság mit dönt?

Te idiótázol embereket, közben meg magad is elég ostoba vagy.

Csak nagyjából beleolvastam az irományodba, hát szó se róla, nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.

Alapvető ismereteid nincsenek, csak azt büfögöd vissza, amit más a szádba adott.

2020. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán van olyan roma, aki eljutott a 8 osztályig?:D"

Mondjuk én nem egy diplomával rendelkező romát ismerek, de persze ez mellékes.

A teszt nem hazudik. Így a probléma könnyen lehet, hogy az oktatási rendszerben van, nem pedig a romákban.


"Figy, mondom gyere le Borsodba, aztán majd nem alakul ki torz képed, mert az jelenleg neked van.:D"

Figy, én vidéki vagyok, és itt is vannak romák. Itt nem igazán van velük több gond, mint a fehér magyarokkal.

2020. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
46%

"Mondjuk én nem egy diplomával rendelkező romát ismerek, de persze ez mellékes."


Így van, ez senkit nem érdekel.

Aluliskolázottak.


"Így a probléma könnyen lehet, hogy az oktatási rendszerben van, nem pedig a romákban."


Szinte biztos vagyok benne.

Sőt, nem csak a magyar oktatási rendszer hibás, hanem az összes. Az olasz, a szlovák, a román, a francia, az angol meg a többi.

Mindenki hülye, csak ti vagytok helikopterek:D


"Itt nem igazán van velük több gond, mint a fehér magyarokkal."


Szinte ezt is gondoltam.

Gondolom le is mered írni melyik az a település....:D

2020. febr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

"Így van, ez senkit nem érdekel.


Aluliskolázottak."

Csak az IQ-nak alapvetően nem sok köze van az iskolához. Ennek is nyugodtan nézz utána. Elég szánalmas, hogy nem tudod mi a különbség az iskolázottság és IQ közt. Alacsony iskolázottsággal is lehet valakinek magas IQ-ja.


"Mindenki hülye, csak ti vagytok helikopterek:D"

Ha eddig bármiben tévedtem volna, akkor cáfolnál. Ennek ellenére érvelési hibák sorált sikerült felbüfögnöd, pont mint egy aluliskolázottnak. Kicsit ironikus, hogy az aluliskolázottakkal van bajod, és láthatóan közéjük tartozol.


"Gondolom le is mered írni melyik az a település....:D"

Amint bármilyen tudományos bizonyítékot hozol az állításaidra. Ha ez sikerül, akkor én is megmondom a települést.

Mivel te olyan k*rvára biztos vagy, hogy igazad van, így bizonyára ez nem fog a nehezedre esni. :)

2020. febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!