Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gondolkozom, hogy belépjek...

Gondolkozom, hogy belépjek egy közhasznú önkéntes szervezetbe, tudtok ilyeneket ajánlani Budapesten?

Figyelt kérdés

Olyan szervezetek vagy projektek érdekelnek, amik folyamatosan reflektálnak a körülöttünk lévő problémákra és próbálnak javítani azokon.


Korábban vettem részt több alkalommal is önkéntes programokban mind itthon, mind külföldön, de ahogy így nézelődök, úgy tűnik, az önkéntesség még ma is sokszor egy megfoghatatlan misztikum, vagy még többször egy egyszereplős / kiscsoportos, gyakran egyszeri esemény.


Az elmúlt években nyugaton éltem egy magas bűnözési rátájú lepukkant külvárosi városrészben. Ennek ellenére nagyon érződött a helyi negyed lakosságának összetartása, és ahogy az idő jobbra fordult, tucatjával jöttek össze minden szombaton a városnegyedbeliek, hogy a szemetet a tóból kihalásszák, az utcákról összesöpörjék, virágágyásokat és virágokat telepítsenek stb.


Itthon sokkal inkább szembeötlő, hogy lenne mit csinálni, javítani. De vannak olyan szervezetek egyáltalán, amelyek reagálnak itthon a helyi problémákra?


A kétfarkú kutyapárton kívül más nem jutott eszembe. Nekik volt jó néhány szimpatikus közösségi akciójuk, amivel én rokonszenveztem, például a polgármesterségnek 10 millióba kerülő buszmegálló helyett felépítettek ők is egyet, ami még funkcionalitását tekintve is jobb volt, pusztán 10 ezerből. De mondjuk a négyszínfestés sem gondolom, hogy egy rossz kezdeményezés, mert ugyan megoldást nem ad, de felhívja a figyelmet a problémára és közben színesíti is a városközpontot. Van konkrét véleményetek róluk esetleg?


24 éves budapesti srác vagyok, úgyhogy főleg hasonló korabeliekkel önkénteskednék szívesen.



2020. febr. 26. 18:02
 1/1 anonim ***** válasza:

A négyszínfestéshez szerintem nem kell szervezet, csak némi maradék festék. :)


Itt nézted már?

[link]

2020. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!