Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar egészségügy hogy fog...

A magyar egészségügy hogy fog megbirkózni a koronavírus járvánnyal, ha egyszer még azokat a betegeket sem tudják ellátni akik egyébként is vannak?

Figyelt kérdés

Így is emberek halnak meg az orvoshiány és a felszereléshiány miatt a csőd szélén álló magyar egészségügy miatt. A sok lopás, a felelőtlen egészségügy ide vezetett, hogy még ha most jön egy halálos vírus járvány, akkor akár a teljes összeomláshoz, akár államcsődhöz is vezethet. Gondoljatok csak bele, mégis ki látna el itt több száz fertőzöttet és hol? Amikor így sincs sem hely, sem étel, sem wc papír a magyar kórházakban.

Csak én érzem azt, hogy ez a járvány az ország teljes kollapszusát is okozhatja akár?


2020. febr. 27. 22:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%
#6 az a baj hogy ez egy olyan betegség amit nem nagyon tudsz otthon kihordani. A kigyógyultaknak is kórházi kezelés volt szükséges
2020. febr. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
10%

Nem fog megbirkózni mindenki halni, túlélőkből meg mutánsok lesznek, anarchia lesz mindenhol, ilyen lesz pl a Hortobágy 2-3 év múlva:


https://www.youtube.com/watch?v=UtjGTrVwRr4

2020. febr. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
42%

Karigeri megígérte, hogy felszámolja az orvos hiányt a fővárosban!

Itt, vidéken pedig majd elleszünk!

Úgyhogy, no para!

2020. febr. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
40%
Orban es a kollapszus... Nem gondolom, hogy hagyja, barmi is veszelyeztesse a hatalmat, mar most is. apanikot akarja megfekezni elsosorban, nem a koronavirust.
2020. febr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%

Úgy gondolom a fiataloknak nincs félnivalója. Az influenzajárvány is hasonló csak mivel itt új betegségről van szó, nagyon fel van kapva. Nem segít az sem, hogy egész nap erről van mindenhol szó.


A betegek többsége meggyógyul, simán. Kap talán antibiotikumot a felülfertőződésre, de egyenként semmi rendkívüli nem fog történni.


Influenzába is sokan belehalnak, emlékeztek a vérzéses tüdőgyulladásra, mint szövődményre?


Mégis azért a többség simán átvészelte.


Kórházban ápolás csak a súlyos esetekben indokolt.

Én a csecsemőket féltem, bár eddig nem nagyon hallottam ezzel kapcsolatban tragédiáról, még Kínában sem.

2020. febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
49%

#15

Az a baj, hogy influenza járvány idején nincs ekkora pánik. Kína több várost is lezárt. Mikor csak valami 30 beteg volt (állítólag) már akkor elkezdtek építeni egy 1000 fős kórházat. Egyes külföldi források szerint sokkal súlyosabb a helyzet, mint ahogy azt leközlik. Kínában az összes kórház tele van, sőt a halálozási arányok is sokkal magasabbak, mint ahogy azt közlik. Csak nem akarnak tömegpánikor, emiatt nem közlik a valós adatokat, csak megközelítő tájékoztató értékeket. Influenza idején azért nem zárnak le több várost, torlaszolják el az utakat és nem méricskélik mindenki testhőjét, valamint nem is tudom miért zárt be több cég is kínában, ami milliárdos nagyságrendű kiesést is okoz. Valószínű, hogy amiatt, mert nem akarták, hogy kettőt tüsszentsen az alkalmazott??

Meg miért állt le több légitársaság, ami megint milliárdos nagyságrenű kiesés?? Ha nem olyan súlyos akkor miért van akkora pánik külföldön és a magyvezetők körében főleg már a kezdetektől?? Már az ukránok is nézik az embereket a határon, pedig azoknak minden mindegy.

Az, hogy te azt gondolod, hogy ez csak egy bagatel dolog az legyen a te bajod. Lehet éves szinten más betegségben is halnak meg ennyien, de nem ilyen szinten ilyen hamar. Főleg kínában, ahol a legtöbb ember amúgy is maszkban jár az utcán és ott is hullanak mint a legyek, pedig ott azért van orvostudomány.

Ha egy fejlett országban, ahol mindenki figyel a higéniára, jó az ellátás és ekkora a pánik mi mire számítsunk?? Mikor sokan azzal szórakoznak, hogy koszos kézzel a boltban végig tapogatnak mindent, letüsszentik az árúkat meg sok hasonló dolog. Ezeket az árúkat fogod megvenni a boltban te is, ami már lehet fertőzött, de szerencsére emésztőcsatornán keresztül is képes fertőzni ez a vírus. Jársz busszal?? Mikor tele az egész busz, olyan szinten hogy úgy bevagytok tömörülve, hogy már neked viszket a melletted álló töke, ott szerinted mennyire fog fertőzni és terjedni ez a vírus?? Valamint a vonatokon is például, mikor már néha a tetü meg a bolha ugrál az üléseken. Meg ugye diszkó, közösségi rendezvények stb. Itt sokkal súlyosabb lenne ez az egész dolog.


Ha bemész kórházba vagy orvoshoz le merem fogadni, hogy az esetek 80% ában félre fogják diagnosztizálni a betegeket. Alapból rengeteg ilyen van. Ha pl nő vagy és görcsöl a veséd vagy valami hamarabb fogják mondani, hogy menstuációs görcs sugárzik ki oda, minthogy vesekő gyanús vagy.

2020. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem meg ez a hozzászólás a pánikkeltés. Semmi nem támasztja alá, hogy a dolog súlyosabb, mint más betegségek. Ez sokkal inkább gazdaságilag rokkant meg egy országot, nem egészségügyileg.


A karantén azért van, mert új vírus, és nem akarnak világjárványt. 2,4 % a halálozási ráta. Ez a WHO adata.


Gyakorlatilag arról egyetlen szó sincs, hogy hányból hány ember gyógyult meg. Csakis azt hallod, hogy hányan haltak meg. Csak mert erre kattintanak, plusz ha félnek, akkor az ország gazdaságilag roppan.


Nézd meg Kínával mi lett, vagy akár Olaszországgal.

2020. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
88%

#17 van arról is adat, hogy hányan gyógyultak meg. Hogy te ezeket nem találod az atért van mert nem is érdekel téged a téma. Amúgy itt van egy "élő" térkép, ami a nyílvánosságra hozott adatokat folyamatosan frissíti.


[link]

2020. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
58%

Nem, engem az egész nem érdekel annyira, mint amennyit hallok róla. És a TV-ben reggeltől estig ez megy: hol és mennyi új beteg van, mennyire emelkedett a halálos áldozatok száma, mennyi az új megbetegedések száma, mi van a karanténnal, stb. Arról egyetlen szó sincs, hogy ebből mennyien távoztak gyógyultan.


Reggeltől estig megy a TV, GYED-en vagyok, szóval hallom, végig. Ez kelt félelmet. A pánik nagyobb, mint a baj.


Vidéken élünk, de a férjem ma nem tudott élesztőt venni. Ez nagyon túlzás.

2020. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
40%

#19

Mi néha egy átlagos napon se tudunk élesztőt, tejfölt, citromot, zöldséget, tejet, üdítőt venni, mert nem rendelnek be belőle és elviszik. Mindíg hiány cikk valami, mikor boltba megyek. Ehhez nem kell koronavírus vagy más egyéb. Elég ha a boltos figyelmetlen.


(Pár hónapja voltam úgy 2 hétig nem volt boltban se vaj, se szalámi, se tejföl, se virsli, se a kedvenc nasim. Kb csak bementem mindíg körbenézni, hogy kaptak-e már, de semmi. Pedig akkor a fasorban se volt még a koronavírus, választások se voltak, szóval akkor migránsok se jöttek se semmi egyéb.)

2020. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!