Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar egészségügy hogy fog...

A magyar egészségügy hogy fog megbirkózni a koronavírus járvánnyal, ha egyszer még azokat a betegeket sem tudják ellátni akik egyébként is vannak?

Figyelt kérdés

Így is emberek halnak meg az orvoshiány és a felszereléshiány miatt a csőd szélén álló magyar egészségügy miatt. A sok lopás, a felelőtlen egészségügy ide vezetett, hogy még ha most jön egy halálos vírus járvány, akkor akár a teljes összeomláshoz, akár államcsődhöz is vezethet. Gondoljatok csak bele, mégis ki látna el itt több száz fertőzöttet és hol? Amikor így sincs sem hely, sem étel, sem wc papír a magyar kórházakban.

Csak én érzem azt, hogy ez a járvány az ország teljes kollapszusát is okozhatja akár?


2020. febr. 27. 22:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
#15: A csecsemőket nem kell félteni, elkaphatják, de még nem haltak bele.
2020. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a cikket linkelném be:


[link]


E cikkben van egy diagram, mely szerint a 40 év alattiaknál a halálozási arány: 0,2%

40-49 évesek közt: 0,4 %

50-59 évesek közt: 1,3 %

60-69 évesek közt: 3,6 %

70-79 évesek közt: 8 %

80-89 évesek közt: 14,8%


Ezt a táblázatot a fideszbérencnek aligha nevezhető index.hu hírportál közölte le.

Ebből számomra az következik, hogy csak azok vannak valóban veszélyben, akik amúgy is súlyos betegséggel élnek, legyengült a szervezetük.

De őrájuk egy "szimpla" influenzajárvány is veszélyes lenne, amit ugyebár minden évben végigcsinálunk.

Emiatt én képtelen vagyok pánikba esni.

2020. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Na de itt multikról beszélünk, nem kisboltokról, akik elfelejtettek rendelni. Egyben kihordták a tartós élelmiszereket a boltokból. Képek is vannak fent a neten. Itt elég komoly raktárkészlet volt.
2020. febr. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
47%

Igen ám, de a beteg öregek ugyan úgy az influenzába is mondjuk csak 10x kisebb eséllyel halnak bele.


Tehát ahol 14% ott influenzánál mondjuk 1%...


Itt az egész eüt összeomlasztja csupán az a tény hogy legalább 10% kerül majd lélegeztetőgépre. Kerülne, ha lenne intenzív care, orvosok meg ápolók.


Átlag influenzajárvány 150 ezer ember, ha ebből 15 ezren szorulnának intenzív kezelésre akkor qrva nagy katasztrófa lenne, es lehetne hullákat égetni az Orbán stadionok közepén.


Jelenleg épp annyi intenzív ágy van, hogy a legsúlyosabb betegeket ellássák. Orbánnak meg a tisztifőorvosnak azt a kérdést kéne feltenni, adott esetben hogyan akarnak ellátni akár 1000+ embert is?


Mert Kínában adott helyeken, Taiwanon, Japánban lényegesen fejlettebb és rendezettebb az eü illetve az emberek is felelőddégtudatosabbak.

2020. febr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Na de ezzel úgy sem tudunk mit kezdeni, mert a Fidesz nem fog értelmes válaszokat adni.

Persze hogy nincs COVID mert b..sznak tesztelni a hazatérőket. Konkrétan zéró intézkedés van... kb mint az olaszoknál az elején.


Körbe van lőve az ország a térképen...


Mit lehet tenni? A pániknak semmi értelme, készülni esetleg lehet komolyabb karanténokra. Bár hadsereg nélkül itt képtelenség fenntartani bármilyen kerítést is.

2020. febr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

25.

Vagy szándékosan hazudsz, vagy buta tájékozatlan vagy!

Nincs körbelőve az ország! Ahol van fertőzött (pl. Románia) ott sincs járvány!

Az egészségügyi dolgozók sem fognak kedvelni sem téged, sem a hozzád hasonló ballibbantat! Kétségbe vonod a felkészültségüket? Kormánytól függően véled őket alkalmasnak a feladatuk ellátására?

Inkább foglald imába a fidesz kormányt! A törökök szabadon engedték a migránsokat! Köztük sok iránit! Irányban pedig járvány van!

2020. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Olvasd már el ezt, te agymosott fidesznyik. Szart se tesztelnek ezek. Nemsokára jönnek haza ismerőseim fertőzött országokból. Még ha akarnának se végeznék el rajtuk a tesztet. Vicc ez az ország.


[link]


"A kórház udvarán teljesen véletlenül belefutottam Szlávik János infektológiai osztályvezetőbe, és ott helyben bevallottam, hogy merre jártam. A főorvos gyorsan rövidre zárta a dolgot: „Sok ezren jönnek onnan haza, tünet nélkül pedig senkit nem vizsgálunk meg” – mondta.


De folyik az orrom, reggel tüsszentettem is


– vetettem közbe.


„Ha láza van, telefonáljon a háziorvosának, és két hétig kerülje a tömeget, egyébként meg lappangás közben nem fertőz” – nyugtat meg a doktor.


Hatszáz eset van, az nagyon kevés. Ha ez lappangás közben fertőzne, már ömlenének az esetek Olaszországból"

2020. márc. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!