Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy esetleges vesztegzár,...

Egy esetleges vesztegzár, karantén esetén milyen korlátozásokra kellene számítani?

Figyelt kérdés
Ugye mindenki tudja hogy terjed a koronavírus, jó eséllyel itt is megjelenik, és egyre többet hallani arról hogy lezárhatnak nagyobb városokat mint Budapest meg a megyeszékhelyek. Na most egy ilyen karantén az mivel járna egy átlagember szempontjából? Akkor ki sem mozdulhatna otthonról? Vagy igazolni kéne hogy hová megy? Lehetne-e menni orvoshoz, boltba, moziba, vagy sem?

2020. febr. 28. 01:07
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

A haziorvosoknak jelenleg nincs megfelelő védőruhájuk, főleg nem nagyobb mennyiségben..

Nem hiszem hogy van annyi katona ma itthon, hogy egyszerre több nagyvárost lezárjanak felügyelet alatt tartsanak besegítsenek az orvosoknak, betegszállitásba és még kaját is osszanak.. eleg kicsi rá az esély, ha tömeges probléma van, akkor az országunk kézben tudja tartani a dolgokat.

Lásd már most mi van Olaszországba az egeszsegügyben és a tetőzéstől még messze vannak. Pedig nállunk jobb az ellátási rendszerük.


Feltehetően a lezárt területen belül mozoghatnánk, tömegközlekedés a lezárt területen belül alig lenne. Taxi is jóval kevesebb. Ha gond van valóban ki az a marha, aki bemenne pl egy állami céghez dolgozni, mikor otthon a családja és haza vihet bármit. A legtöbb nővér, orvos akinek kicsi gyereke van és nem lenne suli, ovi az tuti otthon maradna.

2020. febr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, erre céloztam én is... teljesen esélytelen körbezárni egy megyeszékhelyet mondjuk.


Csak Szfváron, ezer helyen ki tudnék szökni mert ismerek erdőket, folyosókat stb.


Egy kínai, izraeli hadsereg képes erre, mert ott agyonlőnek ha átléped a vonalat.

Itt az a pár katona meg alulfizetett rendőr talán elég lesz arra hogy a közrendet fenntartsa, de meggátolni esélytelen a mozgást.


Maximum autók, buszok nem mehetnek ki be az utakon. Ennyit tehetnek.

2020. febr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%
Nos, én nem tudom, de szerintem egy orvos vagy návér kizárt, hogy otthon maradhat egy ilyen helyzetben, csak mert félti az életét és a családját. Ehhez még szükségállapot sem kell. Ha azt kihirdetik, akkor meg bárkit behívhatnak, akinek a munkájára szökség van, sőt még azt hiszem, hogy sorozhatnak is stb.
2020. febr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor közegészségügyet és járványügyet érintő munkám volt, nekem ezt a szerződésembe is beleírták, soron kívül is vállaltam a munkára való kötelezést. Szerintem nekik is van valami hasonló. Illetve...valószínűleg minden állampolgárnak lehet ilyen-olyan kötelezettsége ilyenkor.
2020. febr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez viszont igaz.


Kérdés az hogy milyen védőfelszerelések vannak egy kórházi dolgozó számára?


Mert ha csak orvosi maszkok, akkor secpec nem lesznek ápolók 2 hét roham után.

2020. febr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Amúgy sincsenek túl sokan.
2020. febr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A fertőző osztályoknak van felszerelése. Illetve a szolgáltatólaboroknak, kutatólaboroknak is lehet, illetve ezek beszállítóinak.
2020. febr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

2014-ben még bekerültem 4 napra az infektre egy vírussal.


Olyan szürreális volt az egész, főleg éjjel a jajgató félzombi folyosón sétáló idősekkel akiket vissza kellett kísérni.


Egy ideig volt saját szobám, aztán beraktak mellém egy roma srácot, brutál tüdőgyulladással... úgy köhögött hogy na mondom itt fogom elkapni ezt a nyavalyát. Mikor lement a lázam kértem hogy engedjenek el, szerencsére kiraktak és lábon hazamentem.


Utolsó hely ahová szeretnék most bemenni😃

2020. febr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!