Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Áder János mandátuma lejárta...

Áder János mandátuma lejárta után szerintetek ki lesz a következő köztársasági elnök?

Figyelt kérdés
Nem kéne itthon is közvetlen úton (magyarul választással) döntenünk a mindenkori államfő személyéről?

2020. márc. 5. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Semjénnek örülnék. Karakán keresztény, aki nem fél kiállni a vallás mellett.


Ha Bayer Zsolt valamiért nagyon sok rosszat mondana, lehet megteszik őt Köztársasági elnöknek. Akkor nem mondhatna ilyeneket. Ez is sanszos.

2020. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, egyelőre nem is érdekel.

Amúgy de, személy szerint én nagyon hiányolom, hogy nem választás útján dől el, hogy ki legyen az.

2020. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Dr. Smlyén Rénszarvas Mihály lenne a legalkalmasabb.

(Ha addigra el nem kopik a nyakcsigolyája a sok bólogatástól!)

2020. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Magamat javasolnám. Alá tudom írni a nevemet, fel tudok olvasni egy papírról, mi kell még? Kérésre bajuszt növesztek. Ja! Elvállalom a feléért.
2020. márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen Manny Quinn, Rose férje a 2 pasi meg egy kicsi-ből. Mármint amennyire aktívnak kell lenni, pont megfelelő lenne.
2020. márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem kéne itthon is közvetlen úton (magyarul választással) döntenünk a mindenkori államfő személyéről?"

Gondolom a kérdés költői. Minden demokráciában a népnek kéne megválasztani, a gyakorlatban meg majd szerinted hagyják hogy a nép olyat válasszon, aki nem írja alá még az éttermi szalvétát is? A köztársasági elnöknek a valóságban (ha nem egy kézivezérelt pártkatona tölti be) elég komoly hatalma van, pl. simán keresztbe tehet egymaga olyan "törvényeknek" mint a rabszolgatörvény. Szerinted majd ezt hagyni fogják? Ugyan.

Hogy Áder után ki lesz? Az se kizárt hogy ismét ő. Odarakják határozatlan időre. De ha nem ő, nyugodj meg van még elég aláíróbajnok arra a pozícióra.

2020. márc. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem kéne itthon is közvetlen úton (magyarul választással) döntenünk a mindenkori államfő személyéről?"


Lehetett volna így is, de 1990-ben máshogy szavaztak az emberek. Szerintem nem értették, hogy mennyire fontos dolog ez.

2020. márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ha utólag anno elmentek volna többen szavazni, akkor most más lenne a helyzet is...
2020. márc. 5. 14:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Köztársasági :-D Hol lesz az addigra már.

Nemzeti kormány lesz.

2020. márc. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 robi1980 ***** válasza:
63%

Ha Dobrev Klára lesz a miniszterelnök, akkor Gyurcsány Ferenc. :)


Ha Jakab Petya lesz a miniszterelnök, akkor "Roy"...


Ha Torockai László lenne az, akkor Dúró Dóra lehetne. (A Fidesz leváltása esetén szerintem hazánknak ez utóbbi lenne az egyetlen lehetséges pozitív alternatíva...)

2020. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!