Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másnak is nagyon unszimpatikus...

Árokpart kérdése:

Másnak is nagyon unszimpatikus a koronavírussal kapcsolatban felállított operatív törzs kommunikációja?

Figyelt kérdés
A mai megnyilatkozásuk szerintem kritikán aluli volt. Mindig ők mondogatták az elmúlt hetekben, hogy nem szabad pánikot kelteni, viszont úgy tűnik mintha ők keltenének inkább pánikot. A mai tájékoztatón szinte úgy beszéltek mintha szinte hadiállapotban állna az ország. Jó valós veszély és mindent meg kell tenni, hogy megakadályozzuk a vírus terjedését, viszont 5 ember megbetegedésére valamilyen szinten számítani lehetett. Az elmúlt hetekben is azt mondogatták, hogy előfordulhatnak esetek, de inkább influenzajárvány van. Napokkal ezelőtt még teljesen higgadtan, emberségesen nyilatkoztak. Most meg már néha szinte fenyegetően. Ez az öt megbetegedett ember is sok valóban, viszont indokol ez ilyen lekezelő kommunikációt . Kinek mi a véleménye?
2020. márc. 7. 21:48
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Lezárásokig? Na az szép lenne. Olyan is létezik, hogy gazdaság .Ha csak tényleg nagyon nem indokolt egy ilyen gazdaságilag sérülékeny országgal mint a miénk nem szabad játszanunk.
2020. márc. 8. 12:21
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

Olaszországban már nagyon durva intézkedések vannak és lezárások.


Mitől is úsznánk meg az olasz/iráni helyzetet?


A kormány mindent megtesz, hogy egy sok gócos széleskörben elterjedt járvány alakuljon ki.

2020. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
#11 Márpedig ha kell akkor lesznek lezárások,és nem a gazdaságot fogjuk nézni,hanem hogy megállítsuk/lassítsuk a vírus terjedését.
2020. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
nekem igen, Menczer Tamás még kicsit tetszik is
2020. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
13. Ez mind rendben van viszont könnyen elképzelhető, hogy ezzel kapcsolatban lehetnek, várhatóak tüntetések szerintem. Félre ne értsd nem részemről vidéken élek szerencsére itt elég alacsony a népsűrűség és ilyen tekintetben teljesen nyugi van és még csak influenza sem volt a télen.
2020. márc. 8. 20:42
 16/28 anonim ***** válasza:

Gyülekezési tilalom az alap. Járvány idején nincs tüntetés.


Meg a karantén a mi érdekünkben van. Lassítja a járványt. Eddig egy épeszű országban sem láttam tüntetést. Szépen otthonmaradnak az emberek aztán kész.


[link]


Szerintem nem vészes.

2020. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Pont az a lényeg, hogy nálunk szerencsére nincsen járvány. A legkisebb a megbetegedések száma a környező országokéhoz képest, viszont az operatív törzs kommunikációja annál inkább félelemkeltőbb. Pár hete ők maguk mondták és belekalkulálták, hogy 0 számban nem redukálható le a fertőzöttek száma és annak ellenére teljesen nyugodtan kommunikáltak és azt mondták, hogy nálunk csak sima influenzaprobléma van. Tehát a dolog nem lett annyival súlyosabb, hogy ilyen félelemkeltő legyen a nyilatkozatuk. Mintha a szabadságjogok korlátozására egy jó ürügy is lenne ez. Az úgynevezett kontaktszemély titulust gyakorlatilag bárkire rá lehet sütni. Olyanra aki még csak nem is találkozott még fertőzésgyanús személlyel sem. Gyakorlatilag jelen állás szerint bárkit bevihetnek bármikor. A dolognak ezt a részét is nézni kell ha az eseményeket figyeljük magunk körül.
2020. márc. 8. 21:06
 18/28 anonim ***** válasza:
Paranoiás vagy.
2020. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

#13 vagyok

Igen,az is benne van a pakliban,hogy egyeseknek tüntetni támad kedvük,de ezek nyilván meglesznek akadályozva. A lezárásokat úgyis a katonák végzik,max majd egy kicsit keményebben odatesszük magunkat.

Azt pedig,hogy kontakt személy lehet valaki,azért húzhatják rá ennyi emberre,mert nem lehet pontosan tudni,hogy a fertőzöttek, kit fertőztek meg,és utánuk ki kinek adta tovább. Ezért kutatják fel,hogy a fertőzöttek merre jártak.

Az operatív törzs pedig,lehet,hogy rosszul kommunikálja le a dolgokat,és félelemkeltőnek tűnik egy-egy beszédük/intézkedésük,de ők csak azt teszik amit kell.

2020. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Ott hibádzik a dolog, hogy katonákat bevetni bárki ellen parlamenti felhatalmazás nélkül eleve nem lehet. Ahhoz hivatalosan is szükségállapotot kell kihirdetni és az operatív törzs erre nem jogosult. A jelenlegi helyzet szerencsére egy ilyen lépést nem is indokol. A másik része a dolognak, hogy a 2006-os eseményekből tanulva ki vállalná ezt fel. Nem annyira egyszerű dolog szerintem.
2020. márc. 8. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!