Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történt? Végül is nem fogy...

Mi történt? Végül is nem fogy a magyarországi lakosság? A 2009-es költségvetésben az eü finanszírozási tételei közt az ideinél több pénz jut jövőre abortuszra. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
2008. nov. 21. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

én ugy tudom magyarországon csak orvosilag igazolt abortusz lehetséges.

de ha esetleg nem is akkor is az állam itt az olyanokra gondolt, hogy egy asszonynak ne azért kelljen a nagyon beteg gyermeket megszülni, mert nincs pénz abortuszra. itt biztos hogy olyanra gondoltak mint akiknél halmozottan fogyatékos gyermek születne.

2008. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt a finanszírozást az oep kapja egy-egy elvégzett abortusz után. Tehát ergo ha több pénzt adnak a műtétre többet tudnak elvégezni.

Idén azt hiszem 5-6 ezret végeztek. Jövőre ennél is többre lesz pénz az egészségügyi kasszában. Nem az abortuszra menő nő kapja.


Mint írtam is az egészségügyi finanszírozásban adnak erre többet. Vagyis az egészségügyi kassza kapja, nem az akin elvégzik. Annak továbbra is fizetnie kell érte, csekken.

S ma Magyarországon nem csak orvosilag indokolt esetben végeznek abortuszt. A törvény lehetővé teszi,hogy szociális alapon is dönts arról,abortuszt akarsz.

2008. nov. 21. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha valakinek súlyos beteg gyereke születne, azért nem kéne fizetnie a nőnek. Az elég érdekes lenne.
2008. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy jön ez ide? Az abortusz pénzbe kerül annak aki úgy dönt elveteti a gyerekét, de emellett a tb is támogatja. Ezt meg a kórház kapja.
2008. nov. 21. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól nem lesz több abortusz, hogy a költségvetésben több pénzt különítettek el rá!

Sajnos más miatt lesz, de ezt mindenre kiterjedő módon szerintem senki nem tudja most megválaszolni.

2008. nov. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint szerinted nem lesz több koraszülött halálozás, ha a koraszülötteket ellátó kórházak kevesebb pénzt kapnak jövőre?

Nem hiszem.


Most olvastam itt,hogy egy házi orvos azt javasolta egyik kismamájának ( baba és mama tök egészséges), hogy vetesse el a gyerekét, mert szarban van az ország, sosem fog munkát kapni ha gyereke van,kevesebb lesz mindenféle támogatás. Szóval nem eü okokból.


Azt gondolod mivel több AB-t végezhetnek el, mert a volumenkorlátját is megemelték nem fognak többet elvégezni? Szerintem meg igen.

Hiába na önkezével irtatik ki a magyar.

2008. nov. 22. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!