Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az iskolák nem rontják a...

Az iskolák nem rontják a vírus okozta helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemre járok, naponta több ezer diákkal érintkezem, de kötelező bemennem a gyakorlatok miatt.

Nem lenne okosabb dolog nálunk is pár hétre legalább az oktatást felfüggeszteni, vagy legalább opcionálissá tenni?

Nem szeretnék betegséget hazahozni a családomnak, én magam is félek, és mi, huszonévesek ahogy látom, hallom, a nagy részünk tojik rá erre, felelőtlen.


2020. márc. 10. 11:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%
Nem értem hogy miért kell ezt ennyire felfújni. Tény hogy kell vele foglalkozni. De ennyi erővel egy sima kis influenza miatt be lehetne zárni az iskolákat. Sokkal több embert ől meg mint a koronavírus. Ha nem gyenge a szervezeted, nem vagy idős ember vagy pólyás baba semmi bajod nem eshet...
2020. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem lenne rossz ötlet, sőt tovább megyek; amikor már egyértelműen járvánnyá válik az influenza, én abban az esetben is az óvodákat, bölcsődéket, és az általános iskolákat bezárnám két három hétre! Azért, mert úgyis a gyerekek 60 70% a megbetegszik, ezért így is otthon kell legyen valaki vele, másrészt pedig akkor nem beteg gyerekkel lenne otthon valaki, És ha nem beteg gyerek, nem fertőzné meg a felnőttet, ami igen gyakori, a felnőtt meg nem fertőzné tovább a többieket...
2020. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Elöször is a betegség még felfutóban van, ezért nem egy-két HÉTRÖL lenne szó, hanem több HÓNAPRÓL.

Másodszor nem CSAK az iskolák lehetnek problémásak, hanem MINDEN nyilvános hely: utcák, üzletek, munkahelyek, tömegközlekedés, mindent meg nem lehet fél évre lezárni.

Harmadszor ha lehetöleg biztosan el akarod kerülni, hogy bármi fertözést hazavigyél te vagy a család többi tagja, akkor hetekig-hónapokig egyikötök sem hagyhatja el a lakást, nem is engedhet be senkit és semmit, így ha nincs MÁR ott a fertözés, akkor el tudod kerülni, másként nem.


AZ elsönek meg: ez a vírus jóval fertözöbb, mint minden eddigi influenza, másrészt a tavaszi melegtöl sem fog megszünni!

2020. márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem most kellene elrendelni a tanítási szünetet és ahol lehet a home office-t
2020. márc. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

"Nem értem hogy miért kell ezt ennyire felfújni. Tény hogy kell vele foglalkozni. De ennyi erővel egy sima kis influenza miatt be lehetne zárni az iskolákat. Sokkal több embert ől meg mint a koronavírus. Ha nem gyenge a szervezeted, nem vagy idős ember vagy pólyás baba semmi bajod nem eshet..."


1. Ez nem influenza! Nem tudom miért hasonlítja bárki ehhez.


2. Körölöttünk, mindenki zárja az oktatást


3. Lásd Olaszországot, nem vették komolyan, most gazdasági csődbe mennek, és hullanak az emberek, akik amúgy élhettek volna még



Kérdezőnek:


Ha óvodákat, általános iskolákat zárnának be, akkor probléma lenne azzal, hogy a gyereket nem tudják elhelyezni. Otthon nem maradhat egyedül az ovódás a szülők meg dolgoznak. Magyarországon nem olyanok a munkáltatók, hogy oké maradj otthon a gyerekkel. Nem jöttél be? Holnap már nem is kell. Sokan féltik az állásukat. Főleg akik nem tudnak otthonról dolgozni. Péládul egy szoftverfejlesztő simán megoldja, hogy otthon maradjon, de a gyári munkás nem tud.



Középiskolák szüneteltetése megoldható, mert idősebbek, otthon tudnak maradni. De tényleg otthon maradnának? :).


Egyetemeken viszont teljes mértékben megoldható!!! Mivel: Az anyagot megkaphatod digitális formában, ha akarják a gyakorlatokat/előadásokat streamelhetik is! Ez amúgy alapból sokkal jobb lenne, ha ilyen lenne, hiszen felvételen is megvan az anyag. Nincs az, hogy kijössz az óráról és másnap: Mit is mondott? (Mondjuk én ezért szoktam hangrögzítéssel felvenni minden órát.).


Viszont az Egyetemeket maximum utoljára fogják bezárni, mert:


Az óvodába és általános iskolákban sokkal több ember érintkezik. Szülők is, és nem csak gyereket! Az egyetemenre meg nem kisérnek be téged a szüleid, illetve aki alapból betegnek érzi magát az nem megy be.

2020. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
25%
Teljesen egyetértek. Az oktatásunk úgyis siralmas. Semmit sem ér. Nem fogunk sokat veszteni, ha most egy-két hónapra bezárjuk. Nem sínylődnek legalább a gyermekeink az alulmotivált tanárok rabságába
2020. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%
Viszont nálunk sokkal rosszabb lesz a helyzet, mint Olaszba. Itt még teszteket sem végezned. Szerintek hány ezer fertőzött lehet már, akik szabadon járkálnak és fertőznek tovább?
2020. márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

"Ez nem influenza! Nem tudom miért hasonlítja bárki ehhez."


Nem influenza, az influenza szövődményei sokkal veszélyesebbek, több halálos eset volt már miatta, csak azt a média nem fújta fel ennyire.


"Körölöttünk, mindenki zárja az oktatást"


Magyarországon még nem alakult ki járvány, de ha veszélyeztetve vannak az oktatási intézmények, akkor majd mindent megtesznek hogy minél kevesebb gyermek fertőzödjön meg mint az influenzában is.


"Lásd Olaszországot, nem vették komolyan, most gazdasági csődbe mennek, és hullanak az emberek, akik amúgy élhettek volna még"


Általában több ezren fertőzöttek meg, abból pár százan haltak meg.


Nem mondtam hogy nem jelent veszélyt, és a járvány kitörése esetén nem kellene cselekedni. Csak nem kellene ezt ennyire felfújni. A fegyver ipari után a legnagyobb a gyógyszeripar, az egész panikeltés ennek az eredménye!

2020. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Emberek!


Egy BGE lánymodsójában nincs szappan. Nem hogy fertőtlenítő, de szappan sem. Belépsz az előtérbe, és arcon csap az emberszag. Szellőztetve sincs. Ha kinyitnál egy ablakot a teremben, a 100ból 30 rádkiabál, hogy hideg van, csukd be. Mivel véd minket itt bárki? Honnan tudom, hogy az iráni bagázs nem bulizott éppen a BGE-s bagázzsal és fertőzött már a fél épületem?


Én rettegek bemenni, ha nem kellene a kötelező 3 hiányzást tartanom, mármint hogy több nem lehet, nem járnék be.


Olaszországban 3 hét alatt meghalt kb 500 ember. Ez azért szerintem nem elhanyagolható. Kicsit sem.

Én félek, rettentő sok a leszrom hozzáállású, igénytelen, érdektelen fiatal, és köztük vagyok MINDEN egyes nap, a tömegközlekedésről pedig még szót sem ejtettünk. Hogy a 4-6on rádkiabálnak, ha nem akarsz kapaszkodni, vagy nyitnál egy ablakot.

2020. márc. 10. 12:33
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

"Nem influenza, az influenza szövődményei sokkal veszélyesebbek, több halálos eset volt már miatta, csak azt a média nem fújta fel ennyire."


Influenza szövődményei sokkal veszélyesebbek? Példákat kérek, tanulmánnyal légyszi!


Több halálos eset volt már miatta? Igen. Ha összeségébe nézzük mondjuk 10 évtől visszamenőleg akkor igen! De, azt vedd figyelembe, hogy több ezer influenza törzs létezik. És van olyan törzs is amely 1 halálos áldozata sem volt, van olyan minek volt mondjuk 100 és van olyan, aminek volt mondjuk 1000.


Tehát, ha egyenként néznénk a törzseket egy olyan influenza törzs sem volt, amely annyi halálos áldozattal járt volna, mint ez a vírus.


Másrészről ez a vírus már mindenhol jelen van, de pl vannak olyan influenzák amelyek csak bizonyos helyen és bizonyos időszakokban vannak.


Az influenza az UV hatás miatt (lásd: madárinfluenza), száraz, meleg időben nem terjed, ezért nincsen már tavasztól őszig influenza járvány.


Az influenzákra van védőoltás.


És még egy plussz. Ennek a vírusnak nagyobb az esélye egy mutálodásra (rosszabb irányba), mint egy influenzának.


Felfújja a média? Lehet.., az a baj, hogy sok cikk pánikkeltés, viszont a kormány meg elhazudja az egészet, és ebből lesz hatalmas probléma itthon.

2020. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!