Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az iskolák nem rontják a...

Az iskolák nem rontják a vírus okozta helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemre járok, naponta több ezer diákkal érintkezem, de kötelező bemennem a gyakorlatok miatt.

Nem lenne okosabb dolog nálunk is pár hétre legalább az oktatást felfüggeszteni, vagy legalább opcionálissá tenni?

Nem szeretnék betegséget hazahozni a családomnak, én magam is félek, és mi, huszonévesek ahogy látom, hallom, a nagy részünk tojik rá erre, felelőtlen.


2020. márc. 10. 11:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%
Persze jöhetsz azzal, hogy nem mindenkire halálos. És idős beteg emberek halnak meg főként. De akkor az idős beteg emberek már nem számítanak? Ők dögöljenek meg vagy mit szeretnél? Neked nincsennek szüleid? Nagymamád? Vagy bárki aki beteg? Na ugye... Azért nem mindegy, hogy a kormány felellősége miatt halnak meg a rokononaid.. avagy ha megfelelően kezelnék a helyzetet még élhetnek akár 10 évet is...
2020. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%

# 8/9Nem influenza, az influenza szövődményei sokkal veszélyesebbek, több halálos eset volt már miatta, csak azt a média nem fújta fel ennyire."


Ez álhír! Nem értem miért lehet ilyet még most is terjeszteni, amikor orvosok igazolták, hogy a koronavírus sokkal rosszabb az influenzánál. Ne hazudj másoknak!


https://www.youtube.com/watch?v=VaJqyBJCRu8&t=1223s

2020. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
A családomban van több 60 év feletti, van rákból felgyógyult, szívbeteg, májbeteg. Napi kontaktban vagyok velük.
2020. márc. 10. 12:42
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

"Nem értem hogy miért kell ezt ennyire felfújni."


A magyarok egy része, csak akkor fog fel bizonyos dolgokat ha már ő vagy valamelyik közeli ismerőse az intenzíven van..


Mit nem lehet azon érteni, hogy ha ennyi ember egy időben kórházi ellátásra szorul (lásd Kína, Olaszország) akkor azt lehetetlen normálisan kezelni? Szerinted kamu, hogy háborús állapotok uralkodnak?

A legnagyobb probléma a vírus rendkívüli fertőzőképessége, pár óra alatt több 100 ember kerülhet egy időben kórházba.

2020. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
26%

Még egy kis érdekesség annak aki azt mondja, hogy az influenza rosszabb..


Ha minden ember megfertőződne Covid-19-el:

Akkor halálesetek száma: 376,500,000


Ha minden ember megfertőződne infleunzával:

Akkor halálesetek száma: 753,000,0


Különbség: 368,970,000‬



Csak, hogy lásd a számokat! És ezek az adatok mondjuk úgy vonatkoznak, hogy mindenki ugyanolyan esélyekkel indul!


Viszont a valóságban, sokkal több halálozás lehet, mert:


Bejutott Indiába -> Mennyien laknak ott? Nincs EÜ, Gyorsabban terjedhet, mint Iránba. Mondjuk erről még nincsennek cikkek, de majd lesznek... bár nem is igazán tudnák meg mondani, hogy hány fertőzött van, mert ott tényleg nem tudnak tesztelni.


De ugyanez a helyzet Afrikával....


A Föld legtöbb országába, ahol rengeteg ember él, egyszerűen elképesztően rossz az egészségügy és a halálozási esetek is többek lesznek.


Szóval ja... nem kell komolyan venni...

2020. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

A házorvosom szerint egy kis homeopátia gyógyítja a vírust ... :Xd


[link]

2020. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Legalább azt hiszik segít valami. Amúgy meg gyógyszer nincs rá. Igazából lázcsillapíton, köhögéscsillapíton kívül mást nem tudsz szedni.
2020. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
#1 influenzánál be is szokták zárni
2020. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Én erdélyi vagyok, nálunk bezárták az iskolákat. Nagyjából 20 millió lakosra van 17 fertőzött, aztán holnaptól bezárták az iskolákat. Megsúgom, nem boldogok tőle az emberek. Nincs hova tegyék a gyerekeket. Itt a szomszédomban egy anyuka, aki nem dolgozik elvállalja a fél osztályt. Mennyivel jobb? felfogni nem tudom.


Ami a nagyobb baj, még mindig nem egyértelmű, hogyan terjed a járvány. Nagyjából annyi, hogy moss kezet, ne menj tömegbe, ne utazz tömegközlekedéssel, ha megteheted ne menj sehova.


De sehol sem kaptam egyértelmű választ arra, hogy az a rohadt vírus mennyire életképes a levegőben, vagy nem élő felületen.


Hazavihetem a vírust a colás üveggel, vagy a tejfölös dobozzal, ha azt előttem egy fertőzött ember fogta meg?

2020. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Elméletileg hazaviheted, igen. Több órán át él egyes felületeken is.
2020. márc. 10. 13:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!