Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért a cigány szót...

Orbán miért a cigány szót használta a roma helyett évértékelőjébe? Nem visszatetsző ez?

Figyelt kérdés
Orbán évértékelőjébe a cigány szót használta a romákra, ami pejoratív és negatív képzettársításokat adnak hozzá az emberek. Miért nem a valódi nevüket a romát használta? Nem fél, hogy visszaüt? Csökkentheti a romák választókedvét és támadási felület

2020. márc. 11. 08:48
1 2
 11/12 anonim válasza:
Kedves Kérdező,én mint született roma cigány személy szeretném Veled és Rajtad is keresztül tisztázni azt,hogy a roma az cigány eredetű szó és ennek a cigányokra a használatát az 1971.-ben Londonban tartott Első Cigány Konferencián résztvevő a világ minden tájáról oda érkező cigányok együtt beszélték meg és fogadták el a roma szó a rom szónak a többes számú és megszólító alakja,ránk minden nem cigány nép saját kifejezéseket használ,ilyen a magyarban a cigány aminek az alapjai a latin cingarus és a német zigeuner(cigojner),a német zigeuner,az angol gypsy(gyipszi),a spanyol gitana meg a többi és csak gondoltam pontosítva adom meg Neked a választ,mivel minket a magyarok mindig is cigányoknak neveztek és ennek a szónak is csak abban az esetben van negatív jelentése ha az aki kimondja azt kölcsönöz neki,de ez az én teljesen őszinte véleményem és hogy Te is tudd amikor mi azt mondjuk egy nem cigány származású emberre hogy gádzsó ,akkor mi azt a paraszt helyett használjuk,bár a szintó azaz a német cigányok azt mondják hogy xujlo(hhujlo).
2020. márc. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
81%
Ja,egyébként az előttem hozzászólóknak is szeretném elmondani kicsit pontosítani,hogy nekünk nemzetségeink vannak és minden nemzetségünknek van saját nyelve,az -ari végzettség pedig hímnemű foglalkozást jelölő és annak a nőneműje az -arica,például ha ló kereskedő cigányról beszélünk,akkor a lovari szót,de itt a lo kezdés kérem ne tévesszen meg senkit,mert az nem a magyar ló szóból,hanem a cigány love vagyis pénz szóból ered,tehát lo+ari és a többi oláh cigány vagyis a többi Havasalföldi azaz romániai cigány nemzetségnek a nevében szerepel az -ari képző és azért is lettek a lovari cigányok lovarinak elnevezve mivel meggazdagodtak a lovakkal való kereskedelemből,de most hagyjuk,ezt is csak plusz magyarázatként gondoltam ide tenni,hátha érdekel valakit,valakiket ;-) :-)
2020. márc. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!