Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogy élitek meg a koronavír...

Ti hogy élitek meg a koronavírus miatt kialakult helyzetet? (Nem a döntésekről vagy a világban kialakult helyzetről kérdezem a véleményeteket)

Figyelt kérdés

Egész pontosan arra vagyok kíváncsi, hogy a ti életeteket jelenleg mennyiben befolyásolja.

Mi változott?

Munkahely, magánélet, szórakozás, utazás, bevásárlás, bármi jöhet, de személyes tapasztalat érdekel.

Szóval itt most nem véleményeket várok a kialakult helyzetről meg a politikáról, hanem hogy milyen nehézségekbe ütközik a mindennapi életetek.

Vagy épp ellenkezőleg, lett-e, ami most lett egyszerűbb?



2020. márc. 13. 18:15
1 2
 1/14 Molyember ***** válasza:
95%
Semmi különös azon kívül, hogy semmi másról nem lehet olvasni a neten. Rohadt unalmas.
2020. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Még egyelőre minden probléma nélkül. Az a kérdés mi lesz később
2020. márc. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig annyiban változott az életem, hogy nem kell bejárnom egyetemre, de más semmi. Ezen kívül azt vettem észre magamon, hogy az utóbbi 2-3 napban sokkal paranoiásabb lettem, mint azelőtt voltam.
2020. márc. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Egyik oldalról idegesít hogy mekkora hisztéria van körülötte és hogy mindenki nagyon tudja - jobban, mint a szakemberek - hogy mit kellene tenni. de közben meg ő maga nem teszi meg amit másnak kellene, még egyetlen influenza szezonban sem tette.

Másik oldalról tudom hogy nagyon komolyan kell venni a fertőzést, nem magam, hanem szüleim, apósomék és a többi idős ember miatt, köztük sok kollégám miatt is.

Eközben a munkahelyemen is sok a rémhír, félremagyarázás és sokan felülnek a médiának. Éppen úgy van aki szerint mindent be kellene zárni, mint aki szerint semmit sem kellene csinálni, mert csak kitalálták az egészet. Ráadásul a levegőben lóg hogy a munkahelyemet is bármikor bezárhatják.

A gyerekeim közül egyik egyetemista, miatta is aggódom hogy lesz meg a féléve, másik érettségi előtt áll, a pánik meg hiszti tönkre teheti a felvételizését.

Semmi sem lett egyszerűbb. A média kattintásvadász hazug cikkei meg csak gerjesztik feleslegesen a pánikot. Ezzel azt fogják elérni hogy amikor esetleg tényleg baj lesz, már senkit nem fog érdekelni.

2020. márc. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
15 kilométer a sor a határon kamionnal. Elég szarul.
2020. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Be vagyok zárva önkéntes karanténba. Nem nagyon találkozok senkivel. Folyamatosan olvasom a híreket, hogy mi a helyzet, hogy valamennyire képben legyek. Várom, hogy kiderüljön, hogy behívnak-e megcsinálni a koronavírus tesztet (mert a kontaktjaim valamelyike pozitív lesz, bár mivel nem betegek, ezért rajtuk nem végeztek tesztet eddig), és reménykedek, hogy nekem is elmúlik a köhögésem most már lassan. Illetve időnként rákérdezek a nagyszülőknél, hogy hogy vannak, mert sajnos az elmúlt héten többször találkoztunk, amikor még nem tudtam, hogy az ismerősöm ismerőse koronavírusos.
2020. márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Már nekem is sok nagyon! Bezárnak bizonyos "vendéglátó" (könyvtárra gondolok) egységeket.


Személyes ismerőseim is MEGTILTJÁK(!) hogy összejöjjünk (itt egyetlenegy ember, aki nagyon visszakozott - de sokan nem jöttek el más találkozókra sem.)


Ezen kívül már kezdem én is azt hinni, hogy tünethordozó vagyok (mindössze csak "elesettséget", rossz közérzetet tapasztalok, de mást még nem.)


Ui: néha tüsszenek is egyet-kettőt - de nem a végtelenségig!

2020. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%
Csak várjátok ki a végét. A szivatás java még csak most jön.
2020. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Biztos ami biztos, vettem magamnak itthonra egy lélegeztetőgépet. Csak másfél misibe fájt.
2020. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ezzel annyi a probléma, utolsó, hogy azt orvosi papír nélkül nem tudsz venni.

Többen próbálták, de azért ez nem ilyen egyszerű.


Biztos vannak sokan, akiknek ez is csak üzlet, és meggazdagodnak rajta. De legalábbis nagyot szakítanak.

Pl. láttam facebook-on olyan képet, hogy autó-takarítást hirdetnek így nagy molinón:

"Koronavírus elleni autó fertőtlenítés"

Természetesen jó sok pénzért.

Vagy ma láttam, kisboltban kiírva az árak papírra, kézfertőtlenítő 3-4 ezer.

A Hungaroring utáni képek jutottak eszembe, mikor egy hamburger vagy egy lángos került ilyen 4-6 ezerbe.

2020. márc. 13. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!