Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem hiszik el az emberek...

Miért nem hiszik el az emberek Orbánnak, hogy csak az öregekre veszélyes a vírus?

Figyelt kérdés

2020. márc. 14. 22:57
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Mert nem magyar sajtót olvasok.
2020. márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

Akárcsak a többi, légúti betegségeket okozó vírusos megbetegedést, a koronavírus-fertőzést is elkaphatja bárki. Mint a többi fertőzésre, erre is fogékonyabbak lehetnek a gyerekek, az idősek, a gyengült immunrendszerűek, illetve egyéb, a szervezet ellenálló képes [link]

ségének gyengülését okozó betegséggel élők. A statisztikai adatokból látszik, hogy a legmagasabb kockázati csoportba a szív- és érrendszeri betegségekkel rendelkezők, illetve a cukorbetegek tartoznak, de fokozott veszélynek vannak kitéve a vesebetegséggel élők, illetve a 60 év feletti idősek is.

Forrás: [link]

2020. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem is ez a baj, hanem hogy pont az idősek szrnak bele magasról. Nekem ez a hétvége teljes katasztrófa volt az idősekről alkotott képemet illetően.

Pénteken segítettem hugomnak kiköltözni a koliból, Oszkárral mentem fel nyilván ne terjesszek semmit a tömegközlekedéssel. Ugyan ezt csinálta a fiatalok jó része is, sokan vállaltak extra fuvart és inkább mentek kocsival. Mi nem kaptunk vissza fuvart így vonatoztunk. Az egyetemisták, fiatalok nagyobb része szájmaszkban, de legalább is sűrű kézfertőtlenítéssel. Na hát az időseknél semmi ilyesmi, egyikőjüknél sem láttam. Beültünk az első fülkébe, következő állomáson felszáll 2 néni. Természetesen beülnek hozzánk mert jajj nem lesz hely, nem mennek el 3 lépést hogy észrevegyék, a mellettünk lévő fülke üres. Természetesen gyilkos pillantások amiért maszk van rajtunk.

Majd másnap elmentünk párommal boltba, pár szelet húst szerettünk volna rántani ebédre. Na hús az már nem volt viszont rengeteg de rengeteg idős és középkorú ember aki a fél boltot összevásárolta. Buszok tömve nyugdíjassal, gyógyszertár előtt egymás seggében állva pletykálkodás, kezet fertőtleníteni egyiket se láttam. Ne haragudjon meg senki de nem hiszem el, hogy a 120 idős ember közül senki nem tudott megkérni valakit, hogy vásároljon be neki. Vagy legalább most félretenni az unatkozást és pletyka helyett otthon maradni. A csapból is ez folyik és pont azok nem tartják be az óvintézkedéseket akikre veszélyes a vírus vagy aki továbbadhatja időseknek...

Szóval nekem idáig tartott a vigyázzunk az idősekre baromság. Magasról tesznek rá akkor miért én figyeljek az ő egészségükre? Ha ő bszik vigyázni magára miért én vigyázzak rá? Nekem ez a hétvége bőven elég kudarc volt ezzel a korosztállyal kapcsolatban.

2020. márc. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Csak rá kell keresni a neten, tele van olyan tudósításokkal minden nyelven, amik nem öregek haláláról szólnak, itt van néhány magyar nyelvű példa:


36 éves férfi halála: [link]


Vagy itt egy másik:

A címben lévő 39 éves és a szövegben lévő 44 éves férfi halála: [link]


stb. stb.


Azért mondják azt, hogy az öregekre veszélyes, mert összességében, statisztikailag több az idős áldozat, de a többi korosztály is simán belehalhat.

2020. márc. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%
Tulajdonképpen a Vezér nem fogalmazott pontosan mert mindenkire veszélyes akinek gondjai vannak az immunrendszerével. Tehát csecsemők, idősek, szervtranszplantáción átesettek, daganatos betegek és HIV - betegek. Itthon nem igazán (remélem) okoz gondot a vírus átvonulása de ha Afrikára átmegy akkor annak beláthatatlan súlyos következményei lehetnek mint eddig ahol megtette a lábát ez a vírus.
2020. márc. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!