Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet volt már ez a kérdés,...

Lehet volt már ez a kérdés, de a statisztikák szerint mennyire veszélyes a koronavírus a kismamákra? Legfőképpen a babára a pocakban?

Figyelt kérdés

Ha a kismama beteg lesz, de ki is gyógyúl, attól függetlenűl ez milyen hatással van a babára?


Esetleg valaki hallott már valamit ezzel kapcsolatban? Vagy még nem bizonyított semmi?



2020. márc. 4. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem fog tudni érdemi választ adni erre, mert nincsenek statisztikák róla, mivel ez egy új vírus.Ahhoz hogy biztonsággal lehessen mondani, hogy okoz vagy nem okoz gondot tapasztalat kéne, az meg egyenlőre nincs.Ha terhes vagy akkor próbálj a megelőzésre törekedni, kézmosás, tömeg kerülése stb..stb..
2020. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Eddig egy kisbabáról lehetett tudni, aki korona vírussal született, Kínában; de hogy mi lett Vele, arról én nem hallottam semmit.

És nyilván, Ő nem az első, második trimeszterben fertőződött vele.

Hogy mi történne akkor, ha egy kismama pl. az első trimeszterben kapná el... abban nincs tapasztalat, bár ez az egy eset igazolja, hogy a vírus átmegy a lepényen.

2020. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy gondolom, hogy nem lehet veszélyes a babára, mert a vírus a tüdőre megy. Illetve a babának nincs még "külön immunrendszere", kb 2 hetes vagy milyen korra ürül ki a szervezetéből az anya védőképessége? Valami ilyesmit mondott nekem a védőnő.
2020. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem veszélyes, az idősekre veszélyes, a babák, kisgyerekek átvészelik, volt aki úgy született, meggyógyult.
2020. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont tegnap hallottam egy interjút, abban azt mondták 2 kismama volt aki betegen szült. Az egyik baba egészséges lett, a másik elkapta, de magától felgyógyult. Statisztika nincs rá, mert szerencsére nagyon kevés ilyen eset van.
2020. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató választ 🙂 Én csak a babócámat féltem.

Ha nem lennék várandós nem félnék a vírustól mert véleményem szerint egy egészséges szervezet simán átvészeli, mint egy influenzát. Nem fogunk belahalni. Sajnos a legyengűlt szervezetnek, súlyos betegeknek, időseknek nagybb esély van hogy nem vészelik át, de egy ilyen szervezetre minden veszélyes, még egy sima megfázás is.

De ez csak az én véleményem. Remélem azért nem lesz nagy baj az orszagunkban.

2020. márc. 5. 10:55
 7/8 anonim válasza:
Az ki van zàrva , hogy koronavírusos gyerek született mivel az anya nem adja át a vírust a magzatnak , rengeteg a kacsa és a paràztatàs én nem tudom az emberek szeretik ijezgetni egymàst , hogy fulladàst okoz meg kitépik a csöveket a betegek a szájukból mert annyira fulladnak , hogy azt hiszik attól van ..màr ott tartunk hogy mindenkire veszélyes mert màr a 20 -50 év közöttiekkel van tele az intenzív osztàly, szóval én azt mondom mindenki tartsa be az utasitàsokat és keveset böngéssze a paràztatós cikkeket mert még a végén az fog kiderülni hogy ez a vírus az ebola kistertvére ..szóval rengeteg a kamu és a szenzàcióhajhàsz cikk , én azt hiszem el ami a valós hogy 80% làbon kihordja enyhe tünetekkel , és csak a nagyon legyengült idős betegek , meg a kronikus beregséggel küzdő betegekre veszélyes ..de ràjuk sajnos egy makacsabb influenza is végzetes lehet..szerintem ez a koronavírus egy egy fokkal erősebb mint egy sima influenza de azokat a túlzásokat nem hiszem el amit az interneren olvasni.
2020. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt a gyakori oldalon sok kismama beoltotta magát, köszönik szépen ők és babájuk is jól vannak. nem volt baj az oltásnál terhességükkel és szüléssel sem volt baj. Olyan, mint ha járvány se lenne.
2022. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!