Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyire őszinték...

Szerintetek mennyire őszinték az emberek azzal kapcsolatban, hogy voltak-e külföldiek közelében?

Figyelt kérdés

Pl. vegyük példának a Budapesti buli negyedet, ott egy csomó külföldi megfordul, főleg fiúk. Na most, vajon melyik magyar lány számolna be arról, hogy ténylegesen hány ilyen külföldivel volt valamilyen kontaktusa? Mert én. pl ismerek olyan lányt, aki hetente többször is megfordul ilyen szórakozóhelyen, ahol rengetek a külföldi - többségükben férfiak és kétlem, hogy beszámolna erről bárkinek is. Szóval ez így egy veszett ügy szerintem, mert a legtöbb ember nem őszinték, és még akkor se mondaná el az igazat, ha nagyon muszáj lenne.


És sajnos hallottam olyat egy külfölditől, hogy bizony könnyedén átlehet jutni továbbra is Olaszországból a magyar határon, csak éjszaka kell jönni és olyankor a fene se ellenőrzi a határt.. Nem tudom ez így mennyire igaz, de az biztos, hogy a srác két haverja gond nélkül átjutott Olaszországból Magyarországra és különösebben trükközniük sem kellet, csak hajnali 3-4 óra felé kellett jönniük...



2020. márc. 17. 02:47
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Reméljük, legalább egy fokkal őszintébbek mint Romániában, ahol egy szenátor fertőzött meg egy csomó embert, beleértve saját családját, párttársait, a Parlament dolgozóit, pedig tudta, hogy egy tárgyalóasztalnál ült Brüsszelben olyannal, akiről kiderült, hogy koronavírusos (most a szenátor is élet és halál között van, intenzívosztályon - nagy felháborodást keltett, hogy a kórházba is maszk és kesztyű nélkül ment be, akkor még saját lábán). De volt egy rendőr is, aki letagadta, hogy Izraelből ment haza, és kiállt nőnapkor virágot osztogatni - az összes romániai fertőzött 20%-át ő fertőzte meg egyszemélyben.


Remélem, Magyarországon kicsit fegyelmezettebbnek bizonyulnak az emberek.

2020. márc. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
A magyarok és a fegyelmezettség, hát.... Nálunk magyaroknál az a bevett szokás, hogy sokan betegen is bejárnak dolgozni, még influenzásan is, és leszarják, hogy hány másik embert fertőződnek így meg... Most is gyanítom, hogy ugyanígy lesz, mert sokan nem is veszik még mindig komolyan ezt a veszélyt és felelőtlenül viselkednek. A munkahelyek komoly gócpontokat jelentenek ezáltal. Sok munkahelyre eleve már fertőzött területekről szállítják be a nyersanyagot, Olaszország, Németország, stb így nem nehéz kitalálni, hogy ezek az emberek az átlagnál sokkal jobban kivannak téve a fertőzésnek.
2020. márc. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Már rég a magyarok terjesztik egymás között, tok mindegy, hogy voltál-e külföldi közelében vagy sem.
2020. márc. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Tegnap több száz emberhez voltam olyan közel, hogy atahatták a vírust. Honnan kéne tudnom, hány külföldi volt közöttük?
2020. márc. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb kiderül, és Gulyás Gergely is mondta, hogy büntető következményei lehetnek....
2020. márc. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2020. márc. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Tömegközlekedem. Honnan tudjam hogy volt-e a tele buszon vírusos? Simán lehetett. Ennyi erővel mindenki aki tömegközlekedett munkába menjen karanténba?
2020. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

semennyire, mert nem bizonyítható.


nyilván nem azokra kíváncsiak, akik a buszon ülve kaphatják el, hanem aki szándékosan hallgatja el.


és igen, ez a legveszélyesebb. főnökömék is oda voltak múlt héten síelni ausztriában. paráztak, hogy mi lesz, végül megkérdezték, jól érzik-e magukat, aztán engedték is tovább őket. mondjuk ő normális, mert azt mondta, hogy ő inkább otthon marad 2 hétig...de jah, ennyire szigorú bejutni az országba magyarként...

2020. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Diákom szülei: a gyerek kiköhögte nekem, hogy ja, anyuka mondta a hatóságnak, hogy Olaszországból jöttek, csak épp azt nem, hogy fertőzött területről..és a karantént pedig nem várták ki.

Ez csak egy eset, amiről tudok. Szerintetek hány lehet?

Mindenkit csak a saját jóléte érdekli, a másik ember dögöljön meg, sőt, ha megdöglik, rááll, hogy magasabban legyen. Olyan szintű rosszindulatot és idegbetegséget mint ami Magyarországon, de legalábbis Budapesten van, nem nagyon tapasztaltam, pedig éltem néhány országban. Szerintem az Olaszok a könnyelműségükért, mi pedig emiatt leszünk a járvány egyik legsúlyosabb helyszíne.

2020. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Utolsó. Isteni ötlet csak rácáfolnak azok akik gyógyultan negatív teszt után fertőződtek újra. Ez nem bárányhimlő.
2020. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!