Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok hogy kizavarjuk...

Támogatnátok hogy kizavarjuk Magyarországról a bankokat és csak két, állami bank lenne a piacon?

Figyelt kérdés
Mindenki sír hogy magas a törlesztés sok a kamat stb,lenne egy állami bank ahonnan az emberek vennének fel hitelt alacsony kamattal és törlesztővel és egy másik a cégeknek hogy fejleszteni tudjanak szintén kedvezőbb lehetőségekkel mint a piaci bankoknál ?
2010. júl. 25. 17:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

és honnan szednéd hozzá a pénzt? Mert a bankokon keresztül elég sok pénz megy a gazdaságba, szerinted ugyanezt a mennyiséget egy állami intézmény is bírna szolgáltatni?

Eléggé visszavetné a gazdaságot.

2010. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
nem
2010. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer már volt ilyen. Volt OTP, akkor pofátlanodtak el, mert konkurencia nem volt, meg volt egy a nagy cégeknek, slussz.
2010. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Anyádat vetné vissza. Az hogy visszaveti mikor viszik a házad, meg a telephelyed.
2010. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Előző: te ráterheltetted a kölcsönödet a házadra, telephelyedre. Mégis mit vinnének, ha nem fizetsz, a macskádat?
2010. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

17:48

Aha, értem, tehát e úgy képzeled, hogy ezek olyan bankok lennének, amik olyan kölcsönöket adnának, amiket nem kéne visszafizetni.

2010. júl. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

nem lenne verseny, sokkal magasabbak lennének a kamatok.

a gazdaság is visszaesne, plusz megszorítások lennének és mellesleg a fél világ rajtunk röhögne, jogosan.

2010. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

ekkora marhaságot már régen olvastam.


a válasz: NEM.

2010. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

Amit leírsz, az nyugodtan lehetne egy bank két üzletága is, ezért kár lenne két bankot létrehozni.


Az elképzelés egyébként működésképtelen, több okból:


-az állam nem jó gazda. A jó menedzserek a magán bankokhoz mennének, magasabb fizetésért, akár külföldre.


-a korrupció melegágya lenne


-az államnak nincs annyi pénze, ami ehhez kellene


-a mindenkori ellenzékiek nem nagyon kapnának hitelt


-ha kizavarod az ittlévő bankokat, az azt jelenti, hogy akinek hitele van nem kell visszafizesse? Ha igen, senki nem adna Magyarországnak kölcsön, márpedig a költségvetés mindenkori hiányát külföldi hitelek biztosítják. Még sosem volt többlet a költségvetésünkben szerintem...


Javaslom hasonló ötletes javaslatokkal egy közgazdasági diploma után állj elő, úgy jobban végig tudod gondolni a következményeket.

2010. júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Azt, hogy állami, még megértem, mert mondjuk vérkomcsi vagy. De minek kettő?

Az állami tulajdonnak én sem vagyok ellene, de ne legyen az államnak (meg egyáltalán senkinek) monopóliuma. A kapitalizmus egyik lényege eredetileg a szabad verseny. Egy bankot tényleg jó volna államosítani, és akkor mellette meghagyni a többit, ahogy azt Kolumbiában is tették.

2010. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!