Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tiltják be a PROVIDE...

Miért nem tiltják be a PROVIDENT nevű "bank"-ot?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik a tevékenysége kimeríti az uzsorázás fogalmát, kinek mi a véleménye?
2011. okt. 3. 09:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%
Nem betiltani kell, senki nem kényszeríti rá az embereket hogy kölcsönt vegyen fel tőlük. Megszűnne az magától is, ha nem volna bevételük. Uzsorástól sem muszáj pénzt kölcsönkérni. Mindenki vessen magára, aki ilyenekbe belemegy.
2011. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%
Senkitől sem kötelező hitelt felvenni. Akinek meg ennyi esze van vessen magára.
2011. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem uzsora a provident, a banki kondíciói kb egy rosszabb személyi kölcsönnel egyeznek meg. Ami sokba kerül az az otthoni szolgáltatás. Ha bankszámlára kéred sokkal jobb feltételekkel kapsz.

Emellett a rövid futamidő miatt is tűnik többnek. Míg egy nagybanki személyi kölcsönnél 60 hónap a futamidő, itt max. hatvan hét.

2011. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%

"Míg egy nagybanki személyi kölcsönnél 60 hónap a futamidő, itt max. hatvan hét."


Csak épp ugyanannyit (vagy többet) fizetsz vissza 60 hét alatt, mint a banknak 60 hónap alatt...

2011. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%

Miért is nem? Ki vágná le az aranytojást tojó tyúkot?

Amúgy tényleg nagyon messze van az uzsorától. Én csak azt nem értem amikor hallom, hogy valaki a providenttől vesz fel pénzt, ami viszonylag minimális összegnek mondható, hogy miért nem tudja magától félretenni azt amit hetente így ki kell fizetnie a beszedőnek? Most nincs rá, no de ha muszály akkor van? Kb a felvett hitel összegét dobja az ember a kukába.

2011. okt. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%

Nincsenek uzsorakamatai, a kamatok megfelelnek a banki előírásoknak. Plusz szolgáltatást (otthoni ügyintézés)pedig mindenki annyit rendel meg amennyit akar.

Felnőtt emberekről van szó, csak el kéne tudniuk dönteni,hogy mit akarnak és mit nem.

2011. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
57%

Pontosan mi az, ami miatt kimeríti a tevékenysége az uzsorázás fogalmát?


A Provident és társai azért tudnak fennmaradni, mert a magyarok jó része olyan szinten is képtelen bánni a pénzzel, hogy azt felfogja, hogy egyszerűen muszáj félretenni, sőt minél alacsonyabb az ember jövedelme, annál fontosabb, hogy legyen félretett pénze.

De hát felnőtt emberekről van szó. Muzsáj megtanulniuk, hogy tudnak megélni. Nem végezhet el mindent helyettük az állam! Egy óvodásnál nem csoda, ha meglát valamit és azonnal akarja, nem bír gondolkozni. Egy felnőttnél nehogy már ez legyen.

2011. okt. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
84%

"Csak épp ugyanannyit (vagy többet) fizetsz vissza 60 hét alatt, mint a banknak 60 hónap alatt..."


200e Ft Provident-kölcsön esetén a visszafizetendő összeg 264e Ft. Ezt 60 hét alatt.

200e Ft OTP személyi kölcsön esetén a visszafizetendő összeg 450e Ft. Ez 60 hónap alatt.

200e Ft Budapest Bank személyi kölcsön esetén a visszafizetendő összeg 288e Ft. Ez 24 hónap alatt.


Éves szintre kivetítve:

Provident esetén az éves plusz 55.000,- Ft

OTP esetén az éves plusz: 50.000,- Ft

Budapest Bank esetén az éves plusz: 44.000,- Ft



Miért is olyan sokkal jobb a többi bank? :)

2011. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Hát én másképp tudom a Providentes "kamatos pénzt" mint az előttem szóló... Ezek egy év alatt szednek annyi kamatot, mint egy OTP-s személyi kölcsön 5 év alatt...
2011. okt. 4. 03:10
 10/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te mit tudsz, én tényeket írtam le, az éppen aktuális fizetési táblázatuk alapján.

Az, hogy hallasz valamit valakitől az megint csak nem azt jelenti, hogy az igaz is lehet.

A Providentnél amibe bele lehet futni, az az otthoni szolgáltatás. Ha ezt nem kéred, és a kölcsön folyósítását bankszámlára kéred, és onnan is fizeted (mert ilyet is tud a Provident...), akkor az általam vázolt számok jönnek ki. Számolj utána te is egy kicsit.

Itt a pontos táblázat: [link]


A 3. oszlop és a 4. oszlop a lényeg. Az azt követő oszlopok akkor érvényesek, ha plusz szolgáltatásként kéred az otthoni szolgáltatást is. A 3. és 4. oszlop pedig arra vonatkozik, ha bankszámlára kéred a folyósítást.


Szóval nem igaz, hogy a kölcsönügylet után a Provident annyi kamatot szed be, mint az OTP 5 év alatt. Igazoltam, bemutattam a posztomban, hogy alig szed több kamatot ÉVES SZINTEN a Provident, mint az OTP. Csak a Provident nyújt otthoni szolgáltatást, és annak borsosan megkéri az árát - azonban nem is kötelező igénybe venni!

2011. okt. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!