Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi időszakban meghozo...

A jelenlegi időszakban meghozott intézkedésekre még Gyurcsány hazugságainál és szemkilövetésénél is nagyobb történelmi bűnként fogunk visszatekinteni?

Figyelt kérdés

A teljesség igénye nélkül pár hazugság/bűn:


- Szinte alig tesztelünk, a nemzetközi tapasztalatokkal/ajánlásokkal szembemenve mi tudjuk jobban mennyit és hogy kell


- Úgy teszünk, mintha a kevéske teszttel kimutatott betegek száma egyenlő lenne a tényleges megbetegedések számával


- Annak terjesztése, hogy a szájmaszkok semmit nem védenek


- Késleltetik a fontos korlátozó intézkedéseket, amelyeket már rég meg kellett volna hozni


- Titkolják a megyei adatokat (egyedül Európában)


- Azt állítják, hogy rendben van az egészségügy, bőséges tartalékokkal, miközben az orvosok már most folyamatosan készlethiányra panaszkodnak


Most még lehet mondani, hogy nekünk van igazunk, az egész világon mindenki más hülye és azt a propagandát terjeszteni, hogy nálunk van a legkevesebb fertőzött Európában, de hamarosan bekopogtat a valóság és hatalmas gáz lesz. Lehetséges, hogy a Fidesz és Orbán megússza ezt teljes politikai megsemmisülés nélkül?


2020. márc. 19. 11:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Attól függ mennyire terjed el, az egészségügy borzalmas állapotban van. Ha lesz párezer beteg és mondjuk 200 halott, az senkit nem fog érdekelni, viszont ha lesz egy olaszhoz hasonló méretű járvány itt is, és nem bírják a kórházak, azt nem lehet megúszni, akkor bukik a kormány.
2020. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem akarlak elkeseríteni, de a Zorbán tegnap nyerte meg a 22-es választásokat.
2020. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ha a jelenlegi helyzet maradna, akkor megnyerné, de hamarosan az olaszoknál is rosszabb állapotok lesznek, amit nem lehet kommunikációs trükkökkel elfedni.
2020. márc. 19. 12:49
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, én rühellem a kormányt, meg Orbánt is, a Fideszre utoljára 2001-ben szavaztam (MSZP-re meg soha), de úgy látom, ezt most jól csinálják.

A megyei adatokat azért titkolják, mert így inkább otthon marad a sok barom. Ha ugyanis azt látja az illető, hogy Budapesten 15 fertőzött van, az ő megyéjében meg egy se, akkor vígan járkál mindenfelé. Ha meg be van tojva, mert nem tudja hány fertőzött lehet körülötte, akkor talán otthon marad.

A kijárási tilalmat még túl erősnek gondolnám én is, csak zúgolódás volna belőle meg káosz.


Mondom: nem szeretem Orbánt, de elég korán meglépte a szükséges lépéseket, szóval el kell ismernem, végre valamit tényleg jól csinál!

2020. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

- Korlátozott mennyiségű teszt anyag van, jelenleg csak nagyon nehezen beszerezhető. Csehek katonaigépet küldtek Kínába teszt anyagért.

- Kormányinfó szerint is a tényleges fertőzöttek száma elérheti akát a tízszeresét is, de ez így van a többi európai országban is.

- Ki terjeszti,hogy semmit sem érnek? Sebészeti maszk a beteget védi az orvostól, fordítva csekély védelmet nyújt, ffp3-as maszk véd a fertőzéstől.

-Legtöbb ország (pl. Ausztria, Olaszországról nem is beszélve) jóval később, jóval nagyobb fertőzőttségi szám után hoztak hasonló itézkedéseket.

- Folyamatos vita van az O.B.-ban a területi adatok nyivánosságra hozásáról. Egyelőre ebben nincs egyetértés.

- Egész Európában rendkívüli helyzet van. Beszéltem németekkel, Észak-Németországban már a háziorvosoknak sem jut védekező eszköz. Igaz, tök üresek a rendelők. Azt mondták, Bajorországban még rosszabb a helyzet.


Ha megússzuk a gazdasági krízist, akár újra 2/3-uk is lehet.

2020. márc. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Szinte mindenhol máshol a világon lehet tudni a regionális adatokat és sehol nem lett belőle gond.


A minél előbbe kijárási tilalom az egyik leghatékonyabb módja az összeomlás megelőzésének, zúgolódás ide vagy oda. És sehol se lett káosz, ahol bevezették. Egyébként szerintem nincs egyértelműen ellen a közhangulat.


Vidéken az emberek (főleg az öregek) még mindig nem képesek megülni a fenekükön.

2020. márc. 19. 13:05
 7/19 anonim ***** válasza:
23%
Most van az országban 72. Én ugyanúgy megyek mindenhova. Amikor egy sima vírusnál 60000 fertőzött van országosan, akkor is megyek és nem kapom el. Ennyi.
2020. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem 72 fertőzött van az országban!! 2322 mintavételből van 72 beteg!
2020. márc. 19. 14:21
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Tegnap néztem egy osztrák vloggert. Teljesen ugyanezeket mondja el, azzal a különbséggel hogy náluk rendbe van az egeszsegügy.

Szerintem mindenhol ugyanez van.

2020. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

7

Persze, mert szeded a D vitamint, ahogy kéne mindenkinek.


Különben, a francia lánynak, aki meghalt, 2 negatív tesztje is volt. ENNYIT ér a tesztelés.

Egyébként Mo-on a WHO előírása szerint tesztelnek, nézz utána.

2020. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!