Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz vagy az ellenzék...

A Fidesz vagy az ellenzék hibázott a mai veszélyhelyzet meghosszabbításával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Számomra hihetetlen, hogy ennyire nem tudnak megegyezni. Az ellenzék semmit se ért el ezzel a szabotálással, csak hogy egy politikai fegyvert kovácsoltak önmaguk ellen.

A Fidesz pedig úgy látszik, képtelen kompromisszumokra. Ha valóban az emberek maximális védelme lett volna számukra az elsődleges szempont, akkor belementek volna egy 90 napos kompromisszumba, utána ha ez letelik és még szükséges, akkor dönthettek volna a továbbiakról.

Így mindkét oldalon múlt a sikertelenség, szomorú amit művelnek.



2020. márc. 23. 17:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%
Én ellenzéki vagyok, rühellem Orbánt, de most neki volt igaza. Most az egyszer jól csinálja a dolgokat. És a kijárási tilalom, amit pl. a Jobbik szorgalmaz nagyon, szerintem még nem időszerű, többet ártana, mint használna. Később talán kelleni fog, de most még tuti nem.
2020. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
Az ellenzék, mert hatalmas muníciót adtak a kormánypárti média kezébe. Mostantól minden arról fog szólni, hogy az ellenzék akadályozza a járvány elleni küzdelmet.
2020. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 belapus ***** válasza:
76%
Nézetem szerint minkét fél hibázott.Az egyik mereven ragaszkodott a korlátlan időhöz, a másik pedig túl rövidre akarta az időtartamot szabni.Szerintem sincs most értelme csak 3 hónapos határt szabni.Október, november környékéig kellett volna kitolni.
2020. márc. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
34%

Mindketten, de szerintem a fidesz jobban.


10 éven át semmibe volt véve az ellenzék véleménye, és ha meg is valósítottak valamilyen eredetileg ellenzéki javaslatot, az vagy kényszerből tették, vagy úgy, hogy a saját ötletüknek tüntették fel. 10 ilyen abszolút egyoldalú év után szerintem elvárható lett volna, hogy az összefogás nevében most az egyszer a fidesz tegyen meg egy gesztust.


És ez már csak egy technikai kiegészítés, de a parlamentben pedig működik a távszavazás intézménye, szóval nem tartom reálisnak, hogy ne lenne majd határozatképes a parlament. Annál inkább, hisz ahhoz vagy intenzív osztályon, vagy halottnak kellene lennie a képviselők egyharmadának, ami arány viszont a vírus által legkegyetlenebbül érintett területeken sem áll fenn.

2020. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
27%
A kormánymédia eddig sem érdekelte a demokratikus ellenzék szavazóit így meg is pukkanhatnak.
2020. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Most a kormány a "terroristákkal nem tárgyalunk" elvét követte.
2020. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez majd később derül ki. Milyen fejlemények lesznek még, hogy alakul a járvány, miegymás.
2020. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az lett volna a jó, ha:


1, a hétpárti egyeztetésen a Fidesz elfogadja, hogy határidővel szavazzák meg a felhatalmazási törvényt, ha kell, lejáratkor hosszabbítással. Ezzel semmit nem veszített volna a törvény az erejéből, 90 nap alatt simán megfékezhető a járvány. És így nem kell húzni az időt, hogy meg szavazzák, meghosszabbításák a veszélyhelyzetet...

Nem tudom mi a célja ezzel a felhatalmazási tv-el, de én nem bízom ebben a kormányban.... Ha nem lenne hátsószándékuk, ha demokratikus kormányzást terveznének a jövőben ez eleve így került volna szóba.

1-5 évíg terjedő börtön az álhírterjeszésért - ez lesz a kulcs az ellenzéki média leszereléséhez (az álatvédelmi tervezetet pl anno sorra lesöpörte a Fidesz, jelenleg emberölésért ejnyebejnyét kapsz....) szóval ezzel megkezdődhetnek a koncepciós perek időszaka. Álhírnek minősül majd, ami rossz fényt vet rájuk: pl hogy nincs megfelelő felszerelése a kórházaknak.... És azt hogy van, úgysem hiszem el, hisz már évek óta lehet látni, hogy pl fertőtlenítőért kalapoknak a kórházak - lásd pl amikor Novák Hunor adományozott az egyiknek....


2. Ha a kormánypárt nem enged, akkor az ellenzék kivonul. Ezzel nem akadályozza a veszélygelyzet meghosszabbítását, tehát az embereknek úgymond nem árt, de tartózkodik attól, hogy asszisztáljon ehhez a mocsokhoz.... Sajnos a Fidesz így is-úgyis megszavazza, csak így nem tudják sürgősségiben kedden, mivel nem térhetnek el a ház szabályoktól (ahogyan eltérhetnek 4/5 esetében)

Szóval ezt így is úgy is beszo*tuk....

Akarom hinni, hogy nem, de láttunk már ilyet a történelemben, 2.VH-hoz vezetett... Nem gondolom, hogy itt háborús törekvések lennének, de innentől nincs választás, nincs népszavazás....

Ha akar népszavazás nélkül kiléptethet minket az EU-ból....bár az aranytojást tojó tyúkot talán nem vágná le, kivéve ha szankcionálnak minket...

Nem tudom, szerintem nincs értelmes magyarázat arra, miért nem ment bele a kormánypárt, hogy határidővel tetjesszék ezt föl...


Nem értem, hogy lehet ide a nyílt társadalmat keverni.... Nem értem a Fidesz szavazók miért nem látják még ilyenkor sem, hogy a kormány a szánkba sz*ik... Hogy nem azt a kérdést teszik fel, miért kellett 4 nap alatt felújítani a Kútvölgyit, amikor a jelenlegi gazdasági k, járuléjaink alapján ezt már 10 éve! megtehették volna....


Ne legyen igazam...

2020. márc. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Jah! És a 90 napot Karácsony mondta egy nyilatkozatában, a parlamentben az ellenzék azt mondta, hogy határidővel!
2020. márc. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!