Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2. világháborúban, ha otthon...

2. világháborúban, ha otthon maradt valaki a saját lakásába is megölhették?

Figyelt kérdés
2020. márc. 25. 07:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%

#10 ki a sz##*rt erdekel h mikor kellett volna tanulnia.. Minek szólsz be neki? Most pótolja mit zavar téged? Én 5-ös érettségit írtam úgy hogy előtte elolvastam 3 nap alatt a könyveket. Rövidtávú memóriámba taroltam el így el is felejtettem, meg nem is érdekelt igazán. Aztán 23 évesen kezdett igazán érdekelni kezdtem igazán tanulni, olvasni róla.


Nem mindegy hogy 25 évesen vagy 18 évesen kezdi érdekelni a dolog és kérdez? Ne legyél már ennyire beszűkülve! Mit számít ez őszintén...


Kedves kérdező! ilyen kiégett kocka s*%#ggfejek véleményére sose adj, nyugodtan kérdezz és tájékozódj bármiről ami érdekel a korodtól függetlenül.

2020. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Micimacko67 ***** válasza:
22%

11-es, kemény kis csávó vagy te...

Tudod, sok butaságot tanítanak az iskolában, amit fölösleges megjegyezni...de van sok olyan dolog is amit, egy magát már felnőttnek gondoló egyednek nem ártana megtanulni és megjegyezni...

Ezek közé tartozik az országának a történelme. Nem azért, hogy villogjon vele, á nem...Hanem mert jó lenne, ha tanulna az ősei butaságából is! Többen idézték előttem a nyilas gazemberségeket...Ha ennyit nem tud valaki a szülei, nagyszülei életéből, akkor hogyan tudna ebből tanulni?

2020. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Micimacko67 ***** válasza:
43%

Ja és mégy egy dolog, kedves 11-es...

Nem vagyok kocka seegfej, csak egy a ti generációtok által lenézett gondolkodó ember...

A fejemet nem csak arra használom, hogy divatos frizurát hordhassak rajta,,,

2020. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha valaki bent maradt a házban, akkor azt nem bántották, mert akkoriban ilyen tisztelettudó emberek éltek.
2020. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
39%

Igen, elsősorban a szovjetek részéről, vagy a németek részéről a keleti fronton az oroszok kárára, ahol a lakosság nagy része a Vörös Hadsereggel szimpatizált és mindenki potenciális partizán volt, és lássuk be, egy kultúrálatlan népről van szó, ahol máig olyanokat ünnepelnek meg, akik 10 milliókat meggyilkoltak közülük.

De elsősorban inkább fosztogatás, nemi erőszak volt.

Ami a kisebbségeket illeti, ezt igazán ne hozzuk ide, ők bizonyos szemszögből vendégek egy országban. Főleg, ha illegálisan jöttek ide. Izrael állam pedig hasonlóan viselkedik. Nálunk pl. 300 ezer magyart öltek meg a hazai kisebbséghez tartozó ávósok, Ukrajnában pedig 7 milliót. A szerb is egy ellenszenves nép volt, nem csoda, hogy a horvátok visszaadták nekik a kölcsönt.

2020. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Legtöbbször járulékos veszteségről van szó szerintem, pl. az ellenség szétbombázott egy területet, ahol sok civil is áldozatul esett. A katonai/civil áldozatok aránya kb. fele-fele volt. A keleti fronton sokan éhenhaltak. A németek a Szovjetunióban, a szövetségesek Németországban és Japánban lelték örömüket a civilek tudatos bombázásában bosszúból. A szövetségesek legalább 2 millió emberrel végeztek így. A Szovjetunióban összesen 20-25-30 millió ember halt meg, és annak csak max. a fele volt katona (bár ők sem szépen haltak meg, puska nélkül tolták őket előre).
2020. márc. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Bocsánat a többieknek az offtopicért, csak egy bommert fel kell vilagositanom a valóságról. #13 értem én mi zavar téged. Csak tisztára értelmetlen szóvá tenned, mert most mit tud azzal kezdeni hogy azt mondod neki "iskolába kellett volna tanulnia", pont te nem gondolkodsz, mert nem gondolod végig hogy a szavak amiket kimondasz mekkora súlya van. Most ha az illetőben tudatosul az hogy "ezt az iskolában kellett volna tanulni" akkor ez miért jó neki? Érezze egy kalap kakinak magát? És inkább ne is tájékozódjon, pótolja be a dolgokat. Ezzel mit segítettél rajta? Tiszta felesleges ilyen megjegyzéseket tenni. Most pótolja a tudását, inkább most mint soha, nem?


Rendben kocka lehet nem vagy - ha azt mondod-, de popsifej igen, mert beszolsz arrogáns módon, ráadásul tök feleslegesen, senki nem épül belőle. Egy intelligens ember nem csinál ilyet úgy gondolom.

Menj gondold végig ezeket ha tényleg ennyire szeretsz gondolkodni.. Viszlát! Elnézést a többiektől, nem akartam offtopikot csak ezeknek a bommereknek kicsit nagy az arcuk és nagyon idegesít. Többet nem írok erről. Csá!

2020. márc. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Micimacko67 ***** válasza:
0%

Ne is strapáld magad az írással...

Az dicséretes, hogy legalább utólag próbál valamit megtudni arról, amire lett volna lehetősége, hogy ismereteket szerezzen...

Komolyan kérdezem a mai ifjú generáció jeles képviselőitől, mit csináltok ti abban a 8-12 évben míg az iskolapadot koptatjátok?

Mennyivel jobb szórakozás a tanárokat cikizni, beszólogatni, emberkedni, mint tanulni...ugye?

Boomerezhetsz...nyugodtan, meg popsifejnek is nevezheted az idősebbeket...attól még lehetsz te is buta, mint egy tök...

2020. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én matekkal foglalkoztam hisz informatikára mentem tovább, nem is érdekelt a történelem, 2es lett az érettségim, de most,hogy homeofficba vagyok ,és van időm olvasogatok és érdekelt ez a kérdés, elnézést ha ezzel megbántottalak, nem ez volt a szándék :D
2020. márc. 25. 11:01
 20/21 anonim ***** válasza:

nem, nem az ajtóból visszafordultak

az amcsik, azt a házat ne bombázd, ott lakik Géza

2020. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!