Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyük fel, van 3-4-5 tő...

Tegyük fel, van 3-4-5 tő cannabis tő (rendes zöld), amit otthon nevelgetek saját magam felhasználásra, és le is tudom szüretelni, és magamnak használom fel, vagyis nem adom el, stb stb, azért hány év börtön jár?

Figyelt kérdés

Vagy felfüggesztés? Leírná nekem ezt valaki?


Félre értés ne essék, nem ebben settenkedek itt és dörzsölöm a kezemet, hanem ezt csak tegnap beszéltük baráti társoságban csak úgy hülyeségből:)


Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2013. febr. 10. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Borzasztó egyszerű:


Ne mutogasd és ne beszélj róla senkinek. Akik eddig bebuktak mind úgy bukott be, hogy más is tudott róla. Volt akit a saját barátnője nyomott fel szakításkor. A rendőrség nem csönget be házról házra házkutatást tartani. Amíg tartod a szád semmi bajod nem lehet.

2013. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ügyvédedtől függ.

"Milyen büntetésekkel fenyeget a törvény?


Csekély mennyiséget megszerez, tart, előállít, termeszt, behoz, kivisz, átvisz: 2 évig terjedő szabadságvesztés (de elterelhető)


Jelentős mennyiséget előállít, termeszt, megszerez, tart, országba behoz, innen kivisz vagy országon átvisz: 5-10 évi terjedő szabadságvesztés "


forrás:

[link]


A csekély mennyiséget egyébként már egy növény termése is jelenetősen túllépheti.

2013. márc. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit a csekély mennyiségről írtam elnéztem, itt a helyes:


"(2)14 A Btk. 282-283. §-ában szereplő „termeszt, megszerez, tart, az országba behoz, onnan kivisz, az ország területén átvisz,” és „kínál, átad, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik” elkövetési magatartások szempontjából a kábítószer csekély mennyiségű, ha kannabisz növény esetén a növényegyedek száma legfeljebb öt. "


Tehát 5 nevelt hölgye lehet valakinek börtön nélkül. Eleinte elterelés, következő lebukásnál börtön.

2013. márc. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!