Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kádár rendszer első évtizedé...

Árokpart kérdése:

A Kádár rendszer első évtizedében tényleg volt hasonló járvány a világban mint a mostani?

Figyelt kérdés
Most nem régen olvastam az egyik portálon, hogy azt hiszem a hongkongi influenza volt az és akkor is ugyanebben az időpontban kb. március végétől május elejéig hasonló intézkedéseket kellett hozni akkor is itthon Magyarországon mint amilyent most a kormány hozott, mert állítólag begyűrűzött Európába is. Persze messze sokkal gyengébb volt mint a koronavírus és nem is ivódott bele a történelembe úgy mint most a koronavírus. Esetleg aki akkor élt emlékszik erre vagy a fórum amit olvashattam teljesen fake News lehet? Köszönöm szépen ha valaki válaszol.
2020. márc. 25. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
68 ban és 69 ben valóban volt ilyesmi. becslések szerint egy millió embert nyírt ki világszinten
2020. márc. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én gyerek koromban még láttam egy filmet is róla. Csak akkoriban nem ismertem hongkongot és kingkong infuenzának értettem. Azt hiszem olaszoknál játszódott
2020. márc. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
minden jó dolog a ferdeszeműektől jön...
2020. márc. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

#3

Ezek szerint a járvány is jó dolog?

Ugyanis az is a ferde szeműektől jött :)

2020. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
ez amolyan szatírikus megjegyzés volt :D
2020. márc. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5

Am a szólás szerint minden rosszban van valami jó is..

Ebben vajon mi lehet? :)

2020. márc. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

"Am a szólás szerint minden rosszban van valami jó is..


Ebben vajon mi lehet? :)"


A bolygó szempontjából van benne jó is. Tudom elég groteszkül hangzik de az ember népessége túl nagy. A bolygó erőforrásai pedig végesek.


Az emberek szempontjából pedig kicsit helyre rázza a lakosságot. Európával és Amerikával az a gond hogy a jólét kifejezetten elpuhította az embereket. Így a hülyék vissza szorulnak (vagy megdöglenek a vírusban)

2020. márc. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7

Eme szempontból a helyi jellegű természeti katasztrófák is besorolhatók ide, elég ha a földrengéseket, földcsuszamlásokat etc. nézzük, mondhatnánk, a bolygónk ezekkel takarítja önmagát.

Ha pedig nincs természeti csapás, az emberiség különféle konfliktusokkal gondoskodik önmaga pusztításáról.

2020. márc. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Minden évben van hasonló, de inkább nagyobb járvány a világban, mint a mostani. Influenzának hívják, és a koronavírushoz hasonló a súlyossága. Abból viszont eddig nem akartak gazdasági világválságot csinálni.
2020. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
1956.ban volt hasonló jellegű "ázsiai influenza" nevű járvány. Csak akkor nem volt belőle ekkora hiszti. A rádió és az újságok csak annyit közöltek, hogy ez a járvány súlyosabb, mint az influenza. Aki megkapja, az ne otthon kezelje magát, hanem menjen orvoshoz. A kezeletlen betegségből könnyen lehet tüdőgyulladás is. A férjem meg kapta, én nem. Az orvos írt neki gyógyszert, feküdt egy hétig, és rendebe jött. A kollégáim közül is volt aki megbetegedett, volt aki nem.
2020. márc. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!