Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Féltek, hogy diktatúra lesz...

Féltek, hogy diktatúra lesz az országban, vagy hasonló rendszer, mint 89 előtt?

Figyelt kérdés
Érdemes elgondolkozni ebből a szempontból, hogy költözzön az ember külföldre, főleg, ha fiatal?
2016. okt. 26. 12:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
83%
már az van csak nyisd ki jól a szemed!!!!
2016. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
53%
Bármilyen rendszer is lesz én nem költözök másik országba. Semmi kedvem idegen nyelveket tanulni és máshol élni. Magyarország a hazám, itt születtem, itt nőttem fel, itt akarok majd meghalni is. Szóval nem megyek el, akkor se, ha diktatúra lesz. Különben szerintem már most is diktatúrában élünk.
2016. okt. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
7%
hát ameddig a másik oldal szerint '56 egy szociális forradalom volt, ahol nem a szocializmust akarták megdönteni, hanem az önkényt, addig én köszönöm nagyon jól megvagyok ezzel a "diktatórikus" fidesszel
2016. okt. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
61%

Diktatúra nem valószínű hogy lesz,de hasonló állapotok igen.

Én egyébként arra készülök,hogy ha 2018-ban a fidesz győz és a jobbik lesz a második(tehát nagyobb arányban lesz a parlamentben szélsőjobbos,mint liberális),akkor költözök.Remélhetőleg úgy,hogy sikerül ösztöndíjat kapnom(eleve úgy választok sulit)és nem is szándékozom visszajönni.

De egyébként én született klasszikus liberális vagyok,szóval nekem nem is való a magyar közeg.

Azt javaslom kérdező,hogy nézd meg,hogy milyen irányba haladunk,milyen "elvek" szerint akarnak dönteni feletted és a tested felett és az alapján dönts belátásod szerint.

2016. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Molyember ***** válasza:
62%
Ha menni akarsz, akkor addig menj, ameddig tudsz.
2016. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
22%
Engem az se zavarna, ha faji törvények lépnek életbe és nemzetiszocializmus lenne, mert keresztény családból származó magyar férfiként nem félek egy esetleges zsidó vagy cigány üldözéstől, meg komcsi se vagyok, szóval nem félek, hogy ezért megölnek. Ha kommunista diktatúra lenne, engem az se zavarna, mert nem vagyok nagy antikommunista, szóval nem érdekelne. Felőlem bármilyen diktatúra jöhet, de én Magyarországon maradok ez biztos, mint a német vereség 1945. tavaszán.
2016. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
45%

Megkérdezhetem 6-os,hogy hány éves vagy?

Egyébként attól,hogy valaki cigány vagy zsidó származású még magyar,hiszen itt született,a magyar nyelvet beszélni,Magyarországon lakik,magyar iskolában tanult,Magyarországért dolgozik,ahogy a szülei is.

Engem igen rosszul érintene,ha a barátaimat,akik ugyanúgy élik az életüket,mint mi csak a bőrszínük/vallásuk miatt ölnék meg.

Nagyon szomorú dolognak tartom,hogy egy II világháború után ilyen technikai fejlettségben valakinek még mindig a bőrszín és a vallás a döntő,nem a tettei.

2016. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
91%

Azért a '80-as évek második felét már nem nagyon tudnám diktatúrának nevezni. Oks, a demokrácia jegyei sem csillogtak, de most sokkal rosszabb a helyzet. sok szempontból már sokkal korábbi időszakokat idézünk.

A többpártrendszer 2010 óta csak látszat, és most sincs másként, hogy a 2/3 látszólag elveszett. (Megvenni egy-két ember távolmaradását, vagy valakinek a "véletlen" szavazatát nem olyan nagy kunszt.

Sajtószabadság - nincs

független, pártatlan főügyészség - nincs

független, pártatlan OVB, stb. - nincs

Széleskörűen társadalmilag elfogadott alkotmány - nincs

És még sorolhatnám, hogy mi nincs.


Ellenben van egyoldalú kormány/fidesz-közmédia

egzisztenciális megfélemlítés, sakkban tartás.

átláthatatlanság

sajtószabadság korlátozása

véleménynyilvánítási szabadság korlátozása (törekvés még több, mint beteljesedett)

állami rendszerszinten űzött korrupció

és még sorolhatnám.

2016. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%

Ja, és az is rég fordult elő, hogy az EU-n kívül az ENSZ(!) -szel is szembe vezet a kormány.

Érzed a súlyát?!

2016. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
95%
igen, de azt mondom bárcsak olyan lenne mint a 80-as években a "puha" diktatúra, de kezd komolyodni a helyzet... 1 párt, 1 vezér, 1 akarat, 1 út, aki nincs velünk azt kicsináljuk....
2016. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!