Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 9-12 között akkor mi fiatalok...

9-12 között akkor mi fiatalok nem mehetünk vásárolni?

Figyelt kérdés
2020. márc. 27. 08:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
*mikor
2020. márc. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Na, most akkor felhatalmazást kapnak az öregek, hogy menjenek vásárolni? Eddig az volt, hogy maradjanak otthon, a fiatalok vásároljanak be nekik vagy az önkormányzat.
2020. márc. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

Én legutóbb amit a rádióból hallottam, hogy a 65 év felettiek mehetnek csak 9 és dél között.

Ha ez tényleg így lesz, akkor nálunk a nagyit kell küldeni, akinek eddig én vásároltam.

Mert 8 -kor nyit a helyi bolt, amibe nem fogok tudni 9 -ig bejutni, hétvégén pedig csak délig van nyitva.

Így egyedül a 65+ -osokra korlátozzák.

Maximum hétköznap lehet némi esélyem 2 és 3 között mért dél és 2 között zárva, csak 2 és 3 közt nyit ki délután 1 órányira.

Tehát van reggel nyitáskor 1 órám, meg záráskor 1 órám... Kössz.

Remélem nem sértődik meg senki, hogy az amúgy "holt időben" 10 és 11 óra közt megyek, amikor szinte senki sincs már ott.

2020. márc. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13#!

Az ország nagy része nem így üzemel!

Nem kell kelteni a pánikot.

2020. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ, hova? A legfontosabb helyekre, nem.


„6. § (1) Saját és családja érdekében a 6̲5̲.̲ ̲é̲l̲e̲t̲é̲v̲é̲t̲ ̲b̲e̲t̲ö̲l̲t̲ö̲t̲t̲ ̲s̲z̲e̲m̲é̲l̲y̲ ̲a̲z̲ ̲ ̲é̲l̲e̲l̲m̲i̲s̲z̲e̲r̲ü̲z̲l̲e̲t̲e̲t̲,̲ ̲d̲r̲o̲g̲é̲r̲i̲á̲t̲,̲ ̲p̲i̲a̲c̲o̲t̲ ̲v̲a̲g̲y̲ ̲g̲y̲ó̲g̲y̲s̲z̲e̲r̲t̲á̲r̲a̲t̲ ̲9̲.̲0̲0̲ ̲ó̲r̲a̲ ̲é̲s̲ ̲1̲2̲.̲0̲0̲ ̲ó̲r̲a̲ ̲k̲ö̲z̲ö̲t̲t̲i̲ ̲i̲d̲ő̲b̲e̲n̲ ̲l̲á̲t̲o̲g̲a̲t̲h̲a̲t̲j̲a̲.̲ ̲

(2) A̲z̲ ̲é̲l̲e̲l̲m̲i̲s̲z̲e̲r̲ü̲z̲l̲e̲t̲b̲e̲n̲,̲ ̲d̲r̲o̲g̲é̲r̲i̲á̲b̲a̲n̲,̲ ̲p̲i̲a̲c̲o̲n̲ ̲v̲a̲g̲y̲ ̲g̲y̲ó̲g̲y̲s̲z̲e̲r̲t̲á̲r̲b̲a̲n̲ ̲9̲.̲0̲0̲ ̲ó̲r̲a̲ ̲é̲s̲ ̲1̲2̲.̲0̲0̲ ̲ó̲r̲a̲ ̲k̲ö̲z̲ö̲t̲t̲i̲ ̲i̲d̲ő̲b̲e̲n̲ ̲a̲z̲ ̲o̲t̲t̲ ̲f̲o̲g̲l̲a̲l̲k̲o̲z̲t̲a̲t̲o̲t̲t̲a̲k̲ ̲k̲i̲v̲é̲t̲e̲l̲é̲v̲e̲l̲ ̲k̲i̲z̲á̲r̲ó̲l̲a̲g̲ ̲a̲z̲ ̲(̲1̲)̲ ̲b̲e̲k̲e̲z̲d̲é̲s̲ ̲s̲z̲e̲r̲i̲n̲t̲i̲ ̲s̲z̲e̲m̲é̲l̲y̲ ̲t̲a̲r̲t̲ó̲z̲k̲o̲d̲h̲a̲t̲.̲

7. § Az 1. § (1) bekezdésében meghatározott korlátozás, valamint a 2. §-ban és a 6. § (2) bekezdésében meghatározott előírás érvényesítése a helyiség üzemeltetőjének a felelőssége.”

„10. § (1) Ez a rendelet 2020. március 28. napján lép hatályba.

(2) Ez a rendelet 2020. április 11-én hatályát veszti.”

↑ 71/2020. (III. 27.) Korm. rendelet.


┌─ Megdöbbentem.

Hetek óta hallgatom, olvasom, hogy mi, idősek maradjunk itthon; aki önként vállalja a karantént és bejelenti, a polgármester köteles gondoskodni az ellátásáról.

Erre most nem is kis időtartamban „szabad a gazda”.

Például, a falunkban – itt célszerű vásárolni, mert nem kell buszozni, nagyobb tömegű városi üzletben vásárolni – szombaton és vasárnap „csak” 4 óra hosszát van nyitva a bolt. A hét közben dolgozó 65. életévüktől fiatalabbak hét közben nem tudnak itt vásárolni, mert 16 órakor zár a bolt, most hétvégén lesz 1 órájuk – például a nekem hetek óta bevásárló fiaméknak is -, míg a 65. életév felettieknek 3 órájuk lesz a vásárlásra.

Amikor már szokássá vált a buszmegállóban, hogy a naponta csak úgy, a városba ezért-azért buszozni akaró időseket a „népharag” hazakergette, most majd a 8:10-kor induló busszal beutaznak a városba, hogy 9-re ott legyenek, és a déli busszal jönnek haza. Még nehezítve sincs, mert nem kell okostelefon+bankszámla+mobilnet a jegyvásárláshoz, hiszen ingyen lehet utazniuk. ─┘


Remek.

2020. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%

#14: Budapest és nagyobb városokban lehet nem, és este 7-8 -ig is nyitva vannak.

De kistelepüléseken, falvakon, ahol 3 után minden zárva...

Gyakorlatilag lezárták a vásárlás elől, így kénytelen leszek beutazni 30km -re lévő városba.

2020. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!