Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány annyira aggódik...

Ha a kormány annyira aggódik az emberek egészségéért miért nem emeli meg a munkanélküli segély összegét?

Figyelt kérdés
A becslések szerint 30-40 ezren is elveszítik az emberek a koronavírus járvány miatt a munkahelyüket Magyarországon.Rendben van hogy a kormány szigorú intézkedéseket hoz hogy megállítsa vagy lelassítsa a vírus terjedését.De attól nem tartanak hogy nemcsak a koronavírus,hanem az éhség miatt is intenzív osztályra kerülhetnek az emberek?A munkanélküli segélyből éhen is lehet halni.Nem tart attól a kormány hogy a munkanélküliség,pénztelenség,szegénység miatt el fog szabadulni a pokol?
2020. márc. 27. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Akik most munkanélküliek lettek, azok eddig dolgoztak. Akik dolgoznak, és hanem szórják el minden feleslegesre a pénzüket, nem oltári nagyok az igényeik, akkor van megtakarításuk. A megtakarítást meg most fel lehet használni.
2020. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudná fizetni az állam. A nyugdíjrendszer is haldoklik.
2020. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De tudná fizetni. 1millió munkanélkülinek + 20 ezer forint "csak" 20 milliárd forintba kerülne. Most tudom elcsépelt duma a stadionokkal dobálózni, de azokra volt pénzünk, akkor lehetne erre is. És az 1millióval a lehető legeslegrosszabb helyzetet írtam le, ennyi nem lesz. De ha lenne, akkor is 2-3 hónapig nyugodtan kifutná az emelésre. De 500ezernél több nem igen lesz, szóval 10milliárd forintról beszélünk. Ami ló**sz pénz, hiába vagyunk magyarország, az állam bármikor kitud fizetni ennyi pénzt.
2020. márc. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Amiről te írsz, a 30-40 ezer meg olyan jelentéktelen összeg lenne. Nyílván van jelenleg is 90 ezer körüli munkanélküli, de ez úgy is csak 130 ezer lenne, és láthatod én mennyivel számoltam és úgy sem volt sok.
2020. márc. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!