Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem nyílt csak ki az...

Szerintem nyílt csak ki az emberek csípája a 20. századhoz képest? Vagy csak mindenki liberalista? Velem van a probléma vagy tényleg hülyék az emberek?

Figyelt kérdés

Szabad elvűség, jogunk van majdnem bármire a társadalom keretein belül. 30 évvel ezelőtt is szidták a kormányt, de nem hangosan és nyílvánosan. Szólásszabadság és stb miatt alakult ki az, h egyre többen kinyitják a szemüket?

Vagy csak a társadalom változása miatt? Olyan mintha senkise akarna dolgozni, csak vezető akar lenni. Valahogy azt érzem, h az emberek a hibásak nem a kormány. Munkanélküli segély hol volt 30-40 éve? sehol, aki meg akart élni dolgoznia kellett. Ma meg elvárják, h kapjanak segélyt meg juttatásokat meg cafetériát meg miegymást, pedig dolgozni nem akarnak többet. Vagy csak én vagyok olyan, hogy heti 6 napot dolgozok és 6-8-10 órában kényelmesen megtudok élni a fizetésemből? Vagy tényleg bennem van a hiba, h hülyének tartom azt, aki a kormányt vagy a politikusokat szidja?

Bárki lehet politikus vagy akár mivel is foglalkozzon, abból lehet váltani.


Bocsánat a hosszú leírásért, de muszáj volt leírnom a gondolataimat valahova.



2015. aug. 14. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen igazad van. Én is így vagyok. 2010 óta megkétszereztem a fizetésemet, a 3. cégnél vagyok már, az a filozófiám, hogy menjünk előre, folyamatosan képezve magunkat, minél jobb életkörülményekért, jobb fizetésért. Ezért senki segítségét nem kérem, nem várom a kormány, ismerősök, stb., segítségét, hanem csak és kizárólag én tudom magamnak megoldani a problémáimat, és vágyaimat megvalósítani. Én is utálom, hogy divat, hogy mindenki a kormányt szidja, két sör, és három cigi mellett a kocsmában, miközben semmit nem tesz azért, hogy jobb élete legyen. Ezt tette amúgy a 45 év komcsi rendszer, ott mindenki mindent megkapott az államtól, cserébe az állam olyan hiteleket vett fel, hogy most is azt nyögjük. Talán 40-50 év múlva jobb lesz, amikor a sok volt komcsi rendszer visszasíró elpatkol. Vagy nem.
2015. aug. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A történelmi ismereteiden még csiszolni kell, de értem mit akarsz mondani, és abban igazad van, hogy mindenki a maga szerencséjének a kovácsa.


Ugyanakkor abban jelentős szerepe van az államnak, hogy mennyire vagyunk vállalkozókedvűek, mennyire könnyíti vagy épp nehezíti meg nekünk az előrelépést.

2015. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Duenna ***** válasza:
57%

30 évvel ezelőtt kommunista diktatúra volt, mert övék volt a gazdaság és a politika, ezért tilos volt szidni a kormányt, ha megtetted, bilincsben vittek el, mint a berendezkedett kommunizmus megdöntésére irányuló cselekedet miatt. Ma globalista liberális diktatúra van, ma lehet szidni mindenkit, ők meg csak röhögnek a markukba, mert a markukban van az egész gazdaság és a politika.


Az emberek szeme és agya többségében zárva van, a globális média az emberek szemét és agyát folyamatosan kilúgozza, ezért a hazugságokat látják igazságnak.


30 évvel ezelőtt a kommunizmusban "nem volt munkanélküliség", aki nem dolgozott valamiért, azt, mint közveszélyes munkakerülőt üldözte a rendőrség. A hatalom minden embert figyelt, és minden emberről tudni akart mindent, ezért nem engedhette, hogy bárki is eltűnjön a szeme elől, mint munkanélküli.


Ma, a globális-liberális "jólétben" egyetlen munkaállásra 10 ember jelentkezik, ezért igenis elvárják, hogy az állam (ha már nem tud neki állást adni), akkor segélyezze valamilyen formában, hiszen neki is annyiért adják a kenyeret meg a tejet, mint annak, aki havi 500 ezret visz haza.


Nem vagy hülye, csak látni kell a folyamatokat összességében és globálisan.

2015. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Minden a komcsi rendszerben sem kapott meg senki. Akkor is voltak fontos emberek és még fontosabbak.A kevésbé fontosak közé tartoztam. Pénteken leszámoltam délelőtt és délután megjelentem az új munkahelyen és hétfőn munkába álltam.Az tény hogy nem sok kmk.-s lődörgött az utcán,de az akkori bérekből nem igen tellett nyugdíj előtakarékosságra ugyan úgy mint most a minimálbérből. Talán kiszámíthatóbb volt egy hitelbe vett dolog biztos visszafizetése és tényleg csak annyit kellett amennyit felvettél. Értsd szó szerint, magunk építettük fel a házunkat munka mellett 3 %-os állami kölcsön és a szakemberek segítségével. Akkor is volt aki 2 diploma mellé még egy harmadikért beült esténként az iskolapadba és min. a tan.szabadság járt neki akár tetszett a cégnek akár nem. Megittam a 2 korsó sörömet én is meg elszívtam a cigimet de csak az elvégzett munka után. Igazából én sem hallottam hogy tépték volna a szájukat hogy nekem ez meg az alanyi jogon jár. Megjegyzem azoknak a leszármazottai laknak a lakótelepi tízemeletesekben akinek az elődei onnan kihaltak és ez egy folyamat mint írjátok is,de annyi lakás azóta sem épült mint abban sörhabos,cigifüstös időben. Lehet szabadon szólni és tenni venni amire nem jön rá a NAV. csak az ami ma igaznak tűnik holnapra a múlté.
2015. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is többre vinnék az emberek, ha az állandó panaszkodás helyett (amiben am részben igazuk van) inkább a jövőbeli terveikről beszélgetnének. De ez ugye nem jellemző a magyar társadalomra, amiben a másik terveit inkább romokban akarjuk látni, nem hogy ösztönöznénk azokat.


Sose lennék politikus. Maximum, ha tényleg én dönteném el, mi legyen. De ami ma megy...úgyis előre tudják már, mi hogy legyen.

2015. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Régen úgy gondolom, volt "perspektíva" a gyári melókban, állami cégekben.


Mire gondolok: békeidőben vót étel azért, lehetett tervezni családot, tudhatta a nagy átlag, hogy mire 30 leszek azért az asszony ház már alap, aztán haddszóljon. Kis pincetelek a hegyen öreg napjaira... és mindehhez nem egy olyan világkép sugárzott mindenhonnan, hogy legyél crystal pezsgőt iszogató hummeres menő fiatal, üvegpalotában élő tőzsdecápa, vagy épp hogyan légy EU r1banca.


Iszonyatos különbség van. Sokak karriermodellje az lett, hogy havonta kifizeti jobb esetben az albérletet. Élete végéig.

Viszont cserébe jön hummer, üvegpalota, szex és nyewylyork, győzike stresszelés.

Azt mondod rád nem hat? Sebaj az utódaidra fog. A milliárdosok ráérnek. Ők gondolkozhatnak generációkon átívelő projektekben (ha képesek rá).


Senki sem akar dolgozni:


A primitív munkára régóta már szinte csak gépeket kéne alkalmazni. Ha egy autó lejön a gyártósorról úgy, hogy hozzá nem ér ember SZINTE, a Ford T Modellhez képest pl, akkor jó a kérdés, hogy miért is csavarozik bárki váltott 12 órában? Lecsicskítva, kifacsarva szemét módon kezelve.


Az eszközhasználatunk a pattintott kőtől eljutott ide, ezt is lehetne már használni.

Tudat alatt ezt sokak érzik szerintem. Csak az a baj, hogy ha ezek a gépek dolgoznak a termelésben, akkor a többi ember hol? Ha senkinek nem kell - SZINTE A JELENLEGI ÁLLAPOTHOZ KÉPEST LEGALÁBBIS -dolgozni, akkor milyen jogon és módon részesüljenek ezek az emberek a világ javaiból?


A jelenlegi elosztó rendszer mellett, ebből lenne az új géprombolás.

É ez a dilemma például már baj.


Plussz: Ha azok akiket a gépek "kitúrnak" másba fektetik az energiát, művészet, szociológia, pszichológia, alkalmazott tudományok, stb stb és ezért a munkájukért cserébe biztosítva van számukra (IS) egyfajta jólét, akkor az népességrobbanással jár. Ez itthon szükséges, Kínában katasztrófa.


A mindenki vezető akar lenni-re azért beugrott egy valóságszagú vicc, miszerint a legutolsó német kukapakoló (aki borítgatja a szemetet a préskocsiba) 1991-ben hunyt el. Azóta az alja melót kiadták a törököknek (IS :( ).

2015. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!