Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem a fiatalok kapták a...

Miért nem a fiatalok kapták a 9-12 közötti bevásárlási időt?

Figyelt kérdés
Az időseket szivatták már egy életen át a jobbnál jobb kormányok, most ismét rajtuk a sor? A sok kis telefonsimogató, úgyis csak a képernyőn éli életét, nekik nem is fontos a külvilág.

2020. márc. 28. 22:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Azért nem a fiatalok kapták, mert ha ők kapják akkor most amiatt nyivákolsz hogy miért nem az öregek kapták...
2020. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem értek vele egyet, pedig én is öreg vagyok. Ne menjünk ki az utcára, de a délelőttjeinket elsétálhatjuk? Mi ebben a logika? A boltok többsége 9-kor nyit, előtte a fiatalok nem tudnak bevásárolni. A multik többsége is 8-9 között tölti fel árúval as polcokat. Azt sem értem, hogy akinek van családtagja, annak miért kell személyesen boltba menni? Főleg, ha a megvásárolt cuccot a családtag viszi haza kocsival. Ahogy azt sem értem, miért kell naponta boltba menni. Ha csak heti 1-2 napot jelöltek volna ki a nyugdíjasok számára, az még OK lenne, de így ostobaság.
2020. márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
38%

#10 "Gondold át: köhög a tenyerébe, aztán azzal a kézzel fog meg mindent. Senki se fog mindent legfertőtleníteni egy 3000 nm-es üzletben! Te mész, és azt fogod meg, azt viszed haza."

Még mindig nem zombivírusról vagy lepráról beszélünk. MOSS KEZET!

A gumikesztyű pontosan ezért nem megoldás, mert akin kesztyű van az nem mossa meg amikor a kezét megmosná - és így viszi magával haza.MOS KEZET, amikor csak teheted, mielőtt megfogod a táskádat, orrodat, arcodat, bármidet.

Minden alkalommal beteg lettél az elmúlt években amikor köhögtek vagy tüsszögtek melletted? Mindig te is influenzás voltál amikor influenza időszakban esetleg beteg lettél? Mert én nem.

Igazad van abban hogy a vevő ha beteg akkor fertőzhet és a leginkább a pénztáros van ennek kitéve. De ettől még aki tüsszög, köhög nem lesz egyből koronavírusos.

2020. márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#12 " Nem értek vele egyet, pedig én is öreg vagyok. Ne menjünk ki az utcára, de a délelőttjeinket elsétálhatjuk?"

Sajnos az én rokonaim is így értelmezték, de sikerült lebeszélni róla őket.

NEM ezt jelenti ez a szabály, hogy mostantól 9-12 között minden idős menjen ahová akar. Most még fokozottabban él az hogy mindenki maradjon otthon. Ez egy új lépcső, egy új szigorítás, hogy azokat a halaszthatatlan tevékenységeket (orvos, patika stb.) amiket az idősek el akarnak intézni, azokat ne a nap bármely szakában intézzék el, hanem ebben a szűk időben - és ebből a sávból a lehető legjobban próbálják eltávolítani mellőlük a fiatalabbakat.

Nem volt jól elmagyarázva ez a szabály, ebben most hibáztak.

2020. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Délután már fáradtak, amit estig nem tudnak kipihenni.
2020. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%

#13:

Mikor felvettek, mondta a főnököm, hogy ide bizony betegen is be fogsz járni, mert az ébola talán az egyetlen, amit nem kapsz el. Az első hét végére le is betegedtem.

Azóta se volt talán egy hetem, amikor ne lett volna valami bajom. Hasmenés, hányás, influenza, de volt, hogy bolhát szedtünk össze.

Nem baj, mennyé bótba, shoppingoljál, családdal együtt!

Szerinted ki takarít? Mikor arra nincs elég ember, hogy kirakja az árut a polcra?

2020. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
85%

A semmiből problémahalmazt csinálni, mutatja a társadalom szellemi állapotát.

Tökéletesen mindegy, milyen konkrét időpontokat határoznak meg, van egy (sajnos elég nagy) réteg, amely az aktus lényegét képtelen felfogni, de szeret mindenbe belekötni. Főleg olyasmibe, amelyet, ha neki kéne megoldania, kiválasztaná az egyetlen valóban rossz megoldást.

2020. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%

8. és 10.! 5. voltam. Pont azt próbáltam magyarázni, hogy szombaton pont kb. 9-12-ig van nyitva minden. És pénteken kitalálták, hogy 9-12-ig csak az idősek mehetnek. Egyik napról a másikra, amikor másnap szombat. Így nem tudtam édesanyám helyett menni boltba, aki egyébként néha alig tud menni. Mit olyan nehéz ezen megérteni?

Én amúgy délután dolgozom, tehát marha jól ki van ez találva. Még ha mondjuk hétfőn, szerdán, pénteken 9-12-ig csak az idősek mehetnek, vagy csak kedden és csütörtökön, oké, de ez így egy hatalmas nagy értelmetlen hátrányos megkülönböztetés és nagy kitolás egy kalap alá venni minden 60 év alattit, hogy ők úgyis tanulnak délelőtt meg dolgoznak.

2020. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
73%

Szinte kizártnak tartom, hogy az adott üzlett 9-12 között legyen nyitva szombaton. Legrosszabb esetben 8-12 és akkor van egy órád.


Értem, hogy kellemetlen, de most nem ez a legnagyobb probléma. Máshol bolt sincs, csak mozgóüzlet naponta egyszer. Gondolom a telpülésed is alkalmazkodik majd ehhez a rendelethez és az első nap nem dobtak ki senkit, legközelebb meg vásárolhatsz 3 napra előre.

2020. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!