Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Néhány embert miért zavar az...

Néhány embert miért zavar az ha valaki szereti a hazáját, sőt nem is kell hogy szeresse, csak egyszerűen nem szidja, az miért baj egyeseknek?

Figyelt kérdés
Főleg liberálisnak mondott embereknél veszem ezt észre, hogy mintha feldühödnének azon ha valaki, nem szidja együtt velük az országot, a kormányt, a magyar kultúrát, magyar nagyjainkat, magyar embereket, magyar mentalitást. Hogy lehet így élni? Ezek az emberek akkor állandó keserűségben élnek, állandóan frusztráltak. Micsoda szenvedés lehet ez? Mert biztos, hogy szenvednek, ha dühéssé válnak attól, hogy ha valakit nem tudnak lehúzni magukhoz.

2020. márc. 30. 09:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Engem annyira nem foglalkoztat, hogy mások mit gondolnak, én szeretem Magyarországot, de azért nem itt képzelem el az elkövetkező 20-40 évemet.
2020. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg a ma 09:25 válaszát, és akkor rájössz, hoyg akik "szeretik", azok ilyen bunkók, mint ö!
2020. márc. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Konkrétumok? Én nem ismerek senkit, aki pl a nagyjainkat szidná. Pláne aki dühöngene amiatt, hogy mások nem szidjá vele együtt. Szerintem a kitalált ismerőseid ez egyetlen ilyenek. :) A mentalitás, stb terén pedig igenis fontos az őszinte önkritika. Ez inkább építő jellegű.
2020. márc. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem mind1 hogy kritika vagy szidás.

Sőt ha valaki leírja a tényeket az hazaáruló.

2020. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát. Munkahelyen van egy srác tipikus liberális, legalábbis nagyon büszkén hangoztatja ezt. Nem én mondom rá. A fél munkaideje azzal telik, hogy ül a gépnél (hivatalosan programoz) és olvasgatja a híroldalakat és siránkozik, hogy milyen rossz az élet ebben az országban, amikor amúgy meg keres netto 300 fölött és apjától kapott egy lakást is, de neki olyan rossz hogy hűha, na mindegy. Nem ez a lényeg, hanem hogy jött két új srác Szlovákiából, akik már éltek itt Magyarországon 2 évet és mondjuk ennek a programozó munkatársamnak hogy nekik mennyire tetszik Magyarország és hogy jó itt élni. Aztán miután elmentek a csávó nekiáll ott a többi kollégának mondani, hogy ezek milyen balfa$zok hogy ez az ország tetszik nekik, nem jó itt élni mert rossz az oktatási rendszer meg mittudomén, ilyen kamuproblémákat sorolt fel vagy ha nem is kamuproblémák de őt nem érintik. Aztán pár héttel később ugyanezzel a sráccal volt egy vitám is, mondom neki hogy majd szeretnék vidéken családi házat építeni, erre konkrétan lehülyéz, ha ennyi pénzem van miért ebben a diktatórikus országban szeretek élni, mondom mert én szeretem Magyarországot, az embereket is, meg a városunkat is. Erre úgy néz, mintha nem is tudom mit mondtam volna. :D

Tessék egy példa.

De haverjaim között is van ilyen ember, volt munkahelyemen meg egy vén fa$z tata volt ugyanilyen. Úgyhogy kedves válaszoló ne próbáld meg úgy beállítani mintha nem lenne ez létező jelenség. Persze elhiszem, egyszerűbb úgy vitázni ha letagadsz valamit mintha megpróbálnál érvelni. De akkor keress másik kérdést, mert szélmalomharcolni nincs időm

2020. márc. 30. 10:11
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja igen nagyjainkat is szidják sokan. Nézd meg mi volt most Wass Albert miatt vagy Tisza Istvánról mi a véleménye sokaknak. Pedig ha ismernék a történelmet nem utálnák őket. De az a baj, az emberek csak zsigerből utálnak valakit, mert elolvassák valamelyik híroldalon hogy ez a csávó szerette a hazáját, tehát náci, tehát féreg, tehát aki nem szidja az titokban maga is náci. Most ezt lebutítva írom, de jóformán így működnek néhányan. És nagyon gusztustalan
2020. márc. 30. 10:15
 7/16 anonim ***** válasza:

"Ja igen nagyjainkat is szidják sokan. Nézd meg mi volt most Wass Albert miatt vagy Tisza Istvánról mi a véleménye sokaknak"


Ezek relatív dolgok, lásd Nagy Imre, évtizedekig a kommunista diktatúra elleni harc szimbóluma volt minden oldalról, most meg hirtelen gondoltak egyet és olyanok miatt szidják, amik eddig is köztudottak voltak.


Azt se felejtsük el, hogy fiatalként azért lettem hazaáruló söpredék, mert nem tapsolom és éljenzem Orbán Viktor és a Fideszt.

2020. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hazaáruló vagy mert nem tapsolsz Orbánnak? Én sem tapsoltam neki soha, sőt még csak nem is szavaztam a Fideszre, akkor ezek szerint én is hazaáruló vagyok?

Na remek.

Mondjuk másik szerint meg náci vagyok mert szeretem a hazámat, akkor most ez a kettő semlegesíti egymást és normális ember vagyok. Szuper. :D

2020. márc. 30. 11:07
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Igaza van az infos srácnak.


Mert ez egy begyepesedett, ostoba ország amit álkeresztény élősködők irányítanak.


Mondok én is egy példát. Több nyugati országban is legális lett a fű. Nem lett anarchia káosz. A bűncselekmények, balesetek száma csökkent stb. Vagyis pozitív hatásai voltak.


Nah most képzeld el mi lenne itt ha valamelyik politikus felvetné az ötletet.

A pálinkát vedelő mélymagyarok azonnal elkezdenének hörögni hogy DROGGAL akarják elpusztítani az országot a szemét libsik.


Ez csak tudatlanság, maradiság. Mert az egyetlen igaz magyar drog a pálinka, ami 100x károsabb mint a fű.


De az öregek azt hiszik, hogy ha visszamegyünk az 50-es évekbe akkor minden sokkal jobb lesz. Mert régen minden jobb volt.


Ez sokkal rosszabb mint a liberalizmus.

2020. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Hazaáruló vagy mert nem tapsolsz Orbánnak? Én sem tapsoltam neki soha, sőt még csak nem is szavaztam a Fideszre, akkor ezek szerint én is hazaáruló vagyok?"


Lehet, a 888, Pesti Srácok, Vadhajtások és más Fidesz közeli médiumokon jelentek meg olyan írások főleg az önkormányzati választás után, hogy nekünk csak hálával kellene lenni irántuk nem pedig ellenük szavazni.


"De amikor szavazni kell, akkor jön a gyűlölködés és a hiszti. Mert ma Magyarországon olyan rossz élni, ugye?! Mert azzal etetnek titeket, hogy gyűlölni kell a Fideszt. Pedig, kedves fiatalok, ha a Fidesz nem lenne és nem Orbán Viktor lenne a miniszterelnökünk, akkor bizony nem osztogatnátok ilyen hevesen az irigylésre méltó életeteket. Ugyanis nem lenne. Nem lenne időtök rá, mert már 18 évesen menni kellene dolgozni, hogy befizethessétek a hónapról hónapra emelkedő gázszámlát, villanyszámlát s a többi. Nem lenne pénzetek ájfonra meg a puccos Sziget Fesztiválra, mert kenyeret kellene venni, fizetni kéne a tandíjat, kamatmentes diákhitelről ugyanis álmodni sem mernétek. Dolgozni kéne akár több műszakban, több helyen. Pont úgy, ahogy azt a szüleink tették a Gyurcsány-éra idején. Azért, hogy otthont teremthessenek, hogy nektek könnyebb legyen."

2020. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!