Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kapnak rendkívüli...

Miért nem kapnak rendkívüli segélyt a járvány miatt elbocsájtott emberek?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom több országban is bevezették már ezt a gyakorlatot. Viszont ilyen intézkedésről itthon nem tudok.

2020. ápr. 5. 01:47
1 2 3
 11/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
55%

"Munkanélküli segély csak 3 hónapig jár, utána csak 22.000.- Ft álláskeresési járadék."


Tehát még legalább másfél hónap van például eldönteni, hogy meghosszabbítják-e a munkanélkülit.

2020. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%
Eddig 1 hónapja sem tart a lockdown. Ez idő alatt még bőven a felmondási idő tart. Annak a végétől számított 2-3 hónapig kapsz munkanélkülit, és nyilván nem hónapról hónapra éltél, és nem hitelre, felvágásnak vetted az iPhonet, és a szakadt 3-as BMW-t németből, plusz verettél el egy húszast Chivas Regal-ra a bulikban, hanem van félretett pénzed.
2020. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem a problémát. Én is voltam már munkanélküli. 3 hónapig kapsz álláskeresésit. Azt mondom, ha már mondjuk fél éve munkanélküli lennél a járvány miatt, akkor érthető lenne a felháborodásod. De ha márciusban azonnali hatállyal felmondtak neked és regisztráltál munkanélkülinek, akkor kb holnap már utal is a munkaügyi központ. Ha meg még felmondási időd volt, akkor mostanában kapod meg a márciusi fizudat. Aztán nyár közepéig kaphatsz az államtól pénzt. Mit szeretnél még?

(de futárnak, pékségbe eladónak stbstb most is el lehet ám menni dolgozni, nem kötelező a segélyt várni, csak szólok)

2020. ápr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
79%

3 hónapig van munkanélküli segély. Ha az letelik, még tart a járvány, és nem találsz állást, akkor majd jön a hosszabbítás.

A következőkben van esélyed:

Posta, kereskedelem, mezőgazdaság, rendőrség, sereg.

2020. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%
Kormánynak nem áll érdekében. Támogatottság 4%-on állna, akkor lenne pénz osztás a szavazóknak. Az önkormányzati választások eredmenyei a kormánynak nagyon rosszul esett. - "Sokan ellenük szavaztak, Budapestet elveszítették, miért segítsenek?"
2020. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Estádio de Felchút ***** válasza:
52%

mert a nemzetvezetőd kipcsak

akarom mondani, lop csak

2020. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
51%

Azért mert a kormánynak ez volt a célja, hogy minél több ember veszítse el az állását és vonják meg tőlük a fizetést. Ezzel is több lóvét tehetnek zsebre a Fideszes bűntársak. Mészárosnak ez egy kiváló alkalom, hogy nagy lépést tegyen a vikág leggazdagabb embere cím megszerzéséért, és egy kiváló alkalom arra, hogy egy nagy lépést tegyünk Európa legcsóróbb országa cím elnyerésére.

Maximum az előbbi eset nem fog napvilágra hozódni mivel túlságosan feltűnő lenne, hogy a világ leggazdagabb embere Európa legcsóróbb országából származó politikus.

2020. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
67%
Nekem 10 nappal jár le a gyesem mint 11. E és nekünk nem hosszabította meg, a munkahely ahová vissza akartam menni elsejével már bezárt, nem tartom ezt igazságosnak, és még a tb is fizethetem, párom 200 at keres és 4 en vagyunk.
2020. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Szeiff ***** válasza:
87%

Míg az elit elit, ez attól félek így marad


Szívére veszi terhünk, gondunk.

Vállára venni nem bolond...

József Attila, Vígasz

2020. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
15: "Az önkormányzati választások eredmenyei a kormánynak nagyon rosszul esett. " Na ez meg is látszik. Sorra tesz be az önkormányzatoknak. Gépjárműadó elvonás, ingyenes parkolás. A járvány elleni védekezést, a munkanélküliek segélyezését (nem a járadékot!) miből fizetik majd atz önkormányzatok?
2020. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!