Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a kormány foggal, körömmel ragaszkodik ehhez a munkaalapú társadalomhoz?

Figyelt kérdés

Reménykedtem, hogy ez a kormány e válság idején változtatni fog magán, de még mindig ezzel a munkát istenítő hülyeségekkel jön. Mi nehéz lenne abba, hogy alapjövedelmet vezessenek be, mint most Spanyolország? Forrás:

[link]


Ha Orbánék bevezetnék az alapjövedelmet, nekik is jó lenne, mert ezzel olyan könnyen leszámolnának a bukott balliberális ellenzékkel, mint annak rendje. Ez a munkaalapú társadalom, hogy a gazdaságunk német autó ipartól függjön bukásra van ítélve, mert nem jólétet hoz, hanem kiszolgáltatottságot. Ez kell nekünk? Miért kell isteníteni a munkát? Egyáltalán nem nemesít az, ha valaki dolgozik, miért érne többet az az ember? Miért kell az emberből úgy kiindulni, hogy egy semmirekellő, lusta állat bizonyítson, hogy nem az? Ezzel a mentalitással kéne leszámolni! Arra törekedni, hogy a munkának a fogalma átalakuljon és az is munkának számítson, ha valaki tanul, házimunkát végez, nem kéne szétválasztani a munkát a magánélettől. A munka legyen közösségi inkább. A kapitalizmus is bukásra van ítélve, az is lehet, hogy a járvány után felfog bomlani a fenébe.


2020. ápr. 7. 10:00
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
80%

"Fideszes barom az aki ezt is jónak látja."

És te milyen barom vagy????????????????? Ugyanis minden relatív!

2020. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

" Az a 3 hónapi munkanélküli segély is egy semmi. Más országokban sokkal több. Fideszes barom az aki ezt is jónak látja."


Azért növelni a munkanélküli segély időtartamát és/vagy mértékét az nem lesz egyenlő az alapjövedelemmel.

2020. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
78%

"Miért ne lenne működő dolog te okos? "


Mert ha mindenki munka nélkül kapna pénzt, akkor senki se dolgozna, nem lenne az államnak adóbevétele, és nem is tudná kifizetni az alapjövedelmet. Ezt olyan nehéz felfogni?

2020. ápr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
69%

Ismered azt a mondást, hogy "aki nem dolgozik, ne is egyék?"

Én egyetértek a munka alapú társadalommal. Igenis dolgozzon mindenki, aki munkaképes.

A feltétel nélküli alapjövedelem nem szűl mást, csak lustaságot és munkakerülést. Az, hogy aki most a járvány miatt veszítette el a munkáját támogassák, jó ötlet. De nem úgy, hogy mindenkinek alapjövedelem, hanem a rászorultaknak segítség, meg mielőbbi munkahelyteremtés.


Azon kívül: mégis miből fizetnék?!


Kérdező, amit te írsz, abból lesüt, hogy csak kakás neked a munka. Na az ilyenek miatt nem lesz alapjövedelem!

2020. ápr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Én nem látom jónak a 3 hónapnyi munkanélküli segélyt, de azt is tudom, hogy nem Orbánék tehetnek arról, hogy ilyen rövid, hanem egyszerűen a magyar gazdaság nem engedhet meg magának többet. Csak ismerem a számokat.
2020. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Engem idegesít a magyarok szolgai mentalitása, hogy nem akar kb. senki élhetőbb országra törekedni, mert benyalja a kormánynak a propagandáját és a válaszokon is ezt látom. Hisz ebben a munkalapú hülyeségben, a jólétbe csak a rosszat látják, és ellenségeskednek az állítólagos semmittevőkkel szemben. Úgy is azt tervezem, hogy lépek ebből az országból, mert a tököm tele van szinte az összes magyar emberből, főként az ilyen behódoló mentalitásúaktól, mint amilyen válaszokat látok. Érdekes nyugat és észak európában sokkal nyitottabbak az alapjövedelem fele, mint nálunk a lemaradt magyar emberek többsége. Nem sokáig fogok itt maradni ez nem csak a kormánynak köszönhető, hanem a hasonló gondolkodású emberek miatt is, mint ti. Nem fog hiányozni ez az ország!
2020. ápr. 7. 10:21
 17/34 anonim ***** válasza:

"észak európában sokkal nyitottabbak az alapjövedelem fele"


Ahhoz képest a finnek sem finanszírozták tovább a próbáját.

2020. ápr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
#18 Mert nem kisértletezni kellett volna vele, hanem egyből bevezetni. A kisérlet szarra se volt elég. Belehetne vezetni a mostani gazdasággal is együtt, de a korlátolt gondolkozásotok az "aki nem dolgozik ne is egyék féle" 2000 évvel ezelőtti idézet szintjén. Felfogjátok azt, hogy egy hülye barom írta ezt nem egy szent ember?
2020. ápr. 7. 10:26
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmit nem tudsz venni, se ételt, se ruhát, se áramot, akkor majd mit kezdesz a pénzeddel?

Vagy azt vártad hogy mindenki más ugyanúgy dolgozni fog, és csak neked jár majd az alapjövedelem, mert mindenhez lusta vagy?

2020. ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én éltem Nyugat-Európában (Németországban), és ott is ugyanolyan keményen kell dolgozni, mint itthon. Ha nem dolgozol, nem kapsz pénzt. Nekem több évnyi munkaviszony után járt volna 1 évnyi munkanélküli segély, de alig akartak fizetni. Így is csak néhány hónapig kaptam, miközben 1 évig járt volna.

A segélyeken élősködő bevándorlók miatt nagyon szigorúak lettek a szabályok odakint, és ugyanúgy vonatkoznak az európai munkavállalókra is.

Ha azt hiszed, odakint kolbászból van a kerítés, akkor menjél, próbáld ki.

2020. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!