Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a kormány foggal, körömmel ragaszkodik ehhez a munkaalapú társadalomhoz?

Figyelt kérdés

Reménykedtem, hogy ez a kormány e válság idején változtatni fog magán, de még mindig ezzel a munkát istenítő hülyeségekkel jön. Mi nehéz lenne abba, hogy alapjövedelmet vezessenek be, mint most Spanyolország? Forrás:

[link]


Ha Orbánék bevezetnék az alapjövedelmet, nekik is jó lenne, mert ezzel olyan könnyen leszámolnának a bukott balliberális ellenzékkel, mint annak rendje. Ez a munkaalapú társadalom, hogy a gazdaságunk német autó ipartól függjön bukásra van ítélve, mert nem jólétet hoz, hanem kiszolgáltatottságot. Ez kell nekünk? Miért kell isteníteni a munkát? Egyáltalán nem nemesít az, ha valaki dolgozik, miért érne többet az az ember? Miért kell az emberből úgy kiindulni, hogy egy semmirekellő, lusta állat bizonyítson, hogy nem az? Ezzel a mentalitással kéne leszámolni! Arra törekedni, hogy a munkának a fogalma átalakuljon és az is munkának számítson, ha valaki tanul, házimunkát végez, nem kéne szétválasztani a munkát a magánélettől. A munka legyen közösségi inkább. A kapitalizmus is bukásra van ítélve, az is lehet, hogy a járvány után felfog bomlani a fenébe.


2020. ápr. 7. 10:00
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvastam el a válaszokat.

Szerintem minden "normális" mentalitású emberben megvan, hogy a pénzért dolgozni kell. Ez mindig is így volt, végig a történelem folyamán (a nemesi rétegtől most tekintsünk el).

Nem támogatnám az alapjövedelmet, akkor sem, ha én is jól járnák vele. Az inegyenélés nem vezethet semmi jóra, még gazdaságilag sem, de társadalmilag és érzelmileg sem.

2020. ápr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Szerintem te a Kuncze Gábor unokája lehetsz , de ha így folytatod, hamarosan Karácsony Gergely tanácsadója is lehetsz 😁😁
2020. ápr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Munkára szükség van, mert egyelőre azzal működik a társadalom. Még nem vették át a robotok az ember helyét.

A magyar hozzáállással az a baj, hogy nekik az életük alfája és omegája a munka és egyfajta rituális kultikussággal állnak hozzá, miközben alapvetően csak egy szükségszerűség.

2020. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
89%

"én azt utálom hogy semmi kultúrája nincs itt a részmunkaidős állásoknak, ha 4 órát akarok csak dolgozni akkor maximum takarítás van"


Pontosan erről beszélek. A magyarnak "a 4 óra munka az nem munka, mert aki 4 órát dógoszik csak, az egy lusta semmirevaló és dögőjjön meg!"

A magyar társadalom bele van betegedve a témába. Olyan egészségtelenül mániákusok, mint amikor egy fickó vagy egy nő kinéz magának valakit és követi őt és megfigyeli a házát és ehhez hasonlók.

2020. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!