Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a felsőoktatási...

Magyarországon a felsőoktatási nyelvvizsga követelmény, arra jó, hogy csökkenteni próbálják a diplomások arányát?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint, semmi értelme a jelenlegi gyakorlatnak, hogy középfokú nyelvvizsga nélkül nincs diploma.

Illetve, később anélkül nincs egyetem.


Nekem a szlovák, cseh gyakorlat tetszik a legjobban.



Egy diák érettségizik nyélből.A nyelvoktatásnak olyan szintűnek kellene lennie,hogy a középfokú érettségi megegyezik egy b1 nyelvvizsgával.


A szakmai nyelv fejlesztése, b2 szintre fejlesztése pedig legyen az egyetem dolga.Az államvizsgával egyszerre, kelljen egy belsős egyetemi szakmai B2-t lerakni.



El is mondom,hogy ez miért jobb.

-Egyrészt nem kell a szülőknek nyelvtanárt fizetni.

-Másrészt, csökkenthető lenne a nyelvvizsga maffia, ami Magyarországon létezik.

-Nagyon sokan középiskolában nyelvvizsgáznak,ezzel letudják a követelményeket, DE mire kézhez kapják a diplomájukat és belépnének a munkaerőpiacra annyira elfelejtik a nyelvet,hogy használhatatlanná válik.



Viszont, ha az egyetemen folyamatosak a nyelvi kurzusok, akkor jobban megmarad a nyelv.



Magyarországon a jelenlegi gyakorlat tudjátok mire való?

A diákok sz_patására, hogy minél kevesebb legyen a diplomás.


2020. ápr. 7. 12:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Ha nyelvizsgát akarnak diploma mellé akkor előszőr biztosítani kell a megfelelő oktatást, megfelelő tanárokkal.


Nekem általánosba és középiskolába is olyan tanárom volt, hogy szinte semmit se tanultunk, ráadásul az egész nyelvtanulást is megutáltatta velünk. Így ne várják el. Előbb az oktatást kell rendezni és a tanárokat. Utána esetleg lehet gondolkozni a dolgokon, hogy milyen vizsga kéne.

2020. ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%
Nem, arra jó, hogy a végképp hülyék lehetőleg ne kapjanak diplomát véletlenül se. A végén azt képzelnék, értenek valamihez. Így is túl sok az alkalmatlan. Magyarországon a tanulás kifejezetten mocskos tevékenységnek számít, itt a semmiért minden elve érvényesül.
2020. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem ezt az állandó sivalkodást a nyelvvizsga követelmény miatt.

Amikor bevezették az emelt szintű érettségiket - akkor azzal volt a baj, mert hogy túlzott követelmény, nehéz teljesíteni stb.

Amikor visszahozták az egyetemekre a felvételiket - akkor az volt a baj, hasonló okok miatt mint előbb.

Amikor nincs nyelvvizsgája az embereknek, akkor az a baj - mert lám, itt a legkevesebb a nyelvvizsga és milyen mucsa ez az ország, hogy még nyelveket sem beszélünk, holott ma már minimum mindenkinek kellene 2 nyelvet tudnia, a diplomásoknak meg folyékonyan használni az angolt legalább.

A diplomához 50 éve hozzá van kötve a nyelvvizsga, mert az egyetemi vizsga nem objektív felmérési lehetőség és a diplomásoknak szüksége van nyelvismeretre. Érettségizni is lehet 50 éve nyelvből - még nem elég sehol a munkahelyen, mert attól hogy valaki kettesre megcsinálta az érettségit belőle, még nem fogja tudni használni.

Az elmúlt évtizedekben az egyetemeket elvégzők, de diplomát meg nem szerzőknél a legnagyobb arányban a nyelvvizsga hiánya volt a buktató. EMIATT nem lett meg a diplomájuk. Mivel eleve kell nyelvet tanulni általános 4. osztályától, nem nagy követelmény attól aki egyetemre akar menni, hogy 11 évnyi iskolai nyelvoktatás után - mindegy milyen szintű volt - legyen képes letenni egy középszintű nyelvvizsgát. Aki erre nem képes az hogyan fog utána félévenként több ekkora vizsgát letenni?

"Viszont, ha az egyetemen folyamatosak a nyelvi kurzusok, akkor jobban megmarad a nyelv."

Az egyetemen MÁR használni kell a nyelvet, nem ott kell megtanulni. A MÁSODIK idegen nyelv megtanulásához kell segítség, hogy akinek 2 nyelvvizsga kell és a közoktatásban csak 1 nyelvet tanult előtte, annak is legyen rá lehetősége. Voltak eddig is egyetemi nyelvi kurzusok, még sem csinálták meg a nyelvvizsgájukat a hallgatók időben. Miért gond ha már eleve úgy mennek egyetemre hogy megvan ez a nyelvvizsgájuk és utána már tényleg csak használniuk, gyakorolniuk kell?

A nyelvet akkor fogod megtanulni HASZNÁLNI amikor lesz alkalmad használni. Hiába mész el nyelvtudással dolgozni ha előtte nem kellett tolmácsolnod, idegen nyelven tárgyalnod vagy telefonálnod élesben, gyorsan, napi szinten. Gyakorolni kell.

A szülőknek nem kell nyelvtanárt fizetni. Itt van az internet, tele ingyenes nyelvoktató anyagokkal, chat-elési lehetőségekkel, videókkal, feladatokkal és olyan játékokkal amik idegen nyelven játszhatóak vagy éppen lehet benne kommunikálni másokkal. Bármikor lehet idegen nyelven - felirattal és anélkül - filmeket, videókat nézni. CSINÁLNI kell és nem várni, hogy a diáknak a fejébe szálljon a nyelvtudás.

Amúgy hiába csinál az egyetem bármit, ha a diplomás olyan munkakörbe kerül ahol nem kell napi szinten használnia a nyelvet, hamar elfelejti és ugyanúgy kezdőként fog viselkedni egy idő múlva.

"Magyarországon a jelenlegi gyakorlat tudjátok mire való? A diákok sz_patására, hogy minél kevesebb legyen a diplomás."

Magyarországon a jelenlegi gyakorlat megadja a lehetőségét annak hogy a diákok használható nyelvtudással szerezzenek diplomát. de ahogyan egy német, holland vagy svéd diák HELYETT sem az állam tanulja meg a nyelvet, itt is az fogja tudni használni - AKI TANULJA!

2020. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

Szóval attól valaki hülye, mert nincs nyelvvizsgája? Elvégez egy egyetemet, TDK-t csinál, 5-ösre államvizsgázik, de nyelvvizsgája nincs akkor szerinted alkalmatlan?


Sose jártál még egyetemre.


Számomra egy számvitel 1-2 vizsga sokkal, de sokkal, de sokkal könnyebb volt, mint egy nyelvvizsgát letenni. Másrészről én se használom a nyelvet, mert egyszerűen nincs rá szükségem. A munkám nem követeli meg és, ha esetleg oda jutnék, hogy meg is követelné, már rég elfelejtettem mindent és újra kéne tanulni.


Vagy mondjuk a bölcsisek, óvodapedagógusok is alkalmatlonok szerinted, mert nincs nyelvvizsgájuk? Nekik aztán végképp felesleges ez a vizsga.

2020. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
"Az EU-ban csak Nagy-Britanniában beszélnek kevesebben idegen nyelveket" Nagy-Britannia nem EU-stag. Másrészről pedig politikai meg nemzeti öntudatból sok nyelvet is külön nyelvek sorolnak, amik között csak nyelvjárásbeli külöbségek vannak. Pl a cseh irodalomi nyelv mega szlovák irodalmi nyelv között kB annyi a külöbség, mintha egy dunátáli nyelvjárás meg a csángó nyelvjárás között. Éppúgy meg van ez Horatországban is a horat irodfalmi nyelv még kevésbé különbözik egymásól mint a szerb, kB mint a a Magyar irodalmi nyelva székely nyelvjárás´tol. Akarmelyik szlovák eeltudja 1-2 h´´onap alatt perfekt elsajátóitania cseh nyelvet, ahogyan ey cseh is szlovákot, meg egy horvát is a szerbet. Es ha valemlyik ezt megtezsik, azt már idegennylevként tartják számon, tehát vigyázni kell ezeklkel a stiasztikával,mert cselesek.
2020. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%

15: tökmindegy, mert nálunk meg eszperantóból meg lováriból nyelvvizsgáznak, csak hogy meglegyen a papírjuk, mert ezek - állítólag - könnyűek. A lényegen nem változtat: Mo-n kevesen beszélnek társalgási szinten idegennyelven, és pont ezért jó, hogy legalább rá van kényszerítve az aki diplomát akar szerezni, hogy tanuljon valamit. Enélkül még kevesebben beszélnének.

Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy már érettséginél kellene tudni középfokon egy nyelven és az egyetem éveit egy második elsajátításához kellene használni. Persze lehet fogni az oktatás színvonalára, hogy miért nem tud megtanulni valaki és ebben van is igazság, de ha már az oktatás színvonalán nem tud javítani egy diák, a saját érdekéből gyakoroljon otthon. Manapság már rengeteg a lehetőség. Ha valaki igazán akar, akkor meg tud tanulni az iskola plusz a rengeteg applikáció, videó, feliratos filmek, fórumok, stb. segítségével normális szinten.

2020. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha ennyi embernek nincs nyelvvizsgája akkor vajon az emberekkel van a gond vagy az oktatással? Az se mindegy milyen suliba jársz és milyen tanár tanít.
2020. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azt elég nehéz mérni, hogy az oktatás vagy az emberek hibájából nincs az embereknek nyelvviszgája. De az igaz, hogy nem mindegy ki hol, milyen iskolában és tanártól tanul, ahogyan az is igaz, hogy van akinek mindegy hol tanul, akkor se akar megtanulni egy nyelvet mert lusta, vagy úgy gondolja minek, neki erre úgyse lesz szüksége vagy csak szimplán nem érdekli.

Egy középfokú nyelvvizsga letétele 4-8 év középiskola és 5-6 év egyetem után nem kellene, hogy gondot okozzon.

2020. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%
Valakinek meg gondot okoz, mert egyszerűen nem tudja megtanulni. Az atomfizikát megtudja, de a nyelvet nem. Sok ilyen ember van. Ettől még nem lesz buta. Akkor az is sötét akinek csak 2-esei vannak magyarból, de bioszból és kémiából 5-ös majd elmegy orvosira és valami áttörést is elér?
2020. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Svájcban a taxisofőr megkérdezte, hogy milyen nyelven beszéljünk angolul, németül, olaszul, vagy franciául. Megkérdeztem, hogy hová való. Mondta, hogy ghanai és beszél még néhány ottani nyelvet is (ga, akan és ewe).

Itthon egy taxisofőrhöz angolul szólnak, visszakérdez, hogy: hee...

2020. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!