Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a felsőoktatási...

Magyarországon a felsőoktatási nyelvvizsga követelmény, arra jó, hogy csökkenteni próbálják a diplomások arányát?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint, semmi értelme a jelenlegi gyakorlatnak, hogy középfokú nyelvvizsga nélkül nincs diploma.

Illetve, később anélkül nincs egyetem.


Nekem a szlovák, cseh gyakorlat tetszik a legjobban.



Egy diák érettségizik nyélből.A nyelvoktatásnak olyan szintűnek kellene lennie,hogy a középfokú érettségi megegyezik egy b1 nyelvvizsgával.


A szakmai nyelv fejlesztése, b2 szintre fejlesztése pedig legyen az egyetem dolga.Az államvizsgával egyszerre, kelljen egy belsős egyetemi szakmai B2-t lerakni.



El is mondom,hogy ez miért jobb.

-Egyrészt nem kell a szülőknek nyelvtanárt fizetni.

-Másrészt, csökkenthető lenne a nyelvvizsga maffia, ami Magyarországon létezik.

-Nagyon sokan középiskolában nyelvvizsgáznak,ezzel letudják a követelményeket, DE mire kézhez kapják a diplomájukat és belépnének a munkaerőpiacra annyira elfelejtik a nyelvet,hogy használhatatlanná válik.



Viszont, ha az egyetemen folyamatosak a nyelvi kurzusok, akkor jobban megmarad a nyelv.



Magyarországon a jelenlegi gyakorlat tudjátok mire való?

A diákok sz_patására, hogy minél kevesebb legyen a diplomás.


2020. ápr. 7. 12:15
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"És mi értelme, ha nagy nehezen vért húgyozva megcsinálja a nyelvvizsgát utána, ugyanúgy a büdös életbe nem fogja használni"


Aki nagy nehezen vért húgyozva tud csak lerakni egy alibi nyelvvizsgát, az ne is akarjon egyetemre menni, mert el se tudja végezni.

Könyörgöm, ne legyünk már idióták. Nincs megszabva milyen nyelvből kell a nyelvvizsga, Szerinted miért lett hirtelen annyira népszerű a lovári nyelvvizsga? Akinek van esze lerakja abból alibiből és kész.

2020. ápr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!