Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted is veszélyesebb ez...

Szerinted is veszélyesebb ez a 9-12 óráig történő korlátozás?

Figyelt kérdés

Az eladók arról panaszkodnak, hogy ebben az intervallumban nincs/alig vásárló, déltől meg tömegnyomor....


(Erdélyi Mónikának igaza van, egyáltalán nem törődnek egymással az emberek és a távolságtartással, nagyon nem veszik komolyan ezt a vírust.)


Azelőtt eloszlottak a vásárlók, de most mindenki délre startol a boltba és ez sokkal veszélyesebb, mert rengeteg ember tömörödik össze, ami kedvezhet a koronavírus terjedésének és nem mindenhol vezették be azt, hogy egyszerre csak x számú embert engedjenek be.


Te is észre vetted már, hogy ez így nagyon gáz?



2020. ápr. 7. 12:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 -es engem kiküldtek, hogy menjek vissza dél és 3 között, kíváncsi vagyok így rákérdeztem, másnap hányan voltak utánam. Nos erre mondja, senki, de ez a szabály... vagy is ha 10 -re megyek dolgozni, és 9 után útba esik a patika, és egy lélek sincs ott, akkor se mehetek be, csak délután amikor már 8 -an kellet várnunk.
2020. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Délután már fáradtak az idősek, nem lenne jó áttenni akkorra.

Bónusz kérdés: Mikor vásárol az, aki 65 éven felüli és dolgozik még? Neki marad a szombat 9-12. Tehát a szombatnak maradnia kell. Még akkor is, ha más kölcsönkéri a nagyit, mert elaludt.

Lehetne úgy, hogy még egy napot kijelölnek hétközben.

2020. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%

Furcsa ez az egész.

Én egy 26 ezres vidéki városban azt látom, hogy egyértelműen kevesebben vannak az utcákon mint máskor. Vannak persze, de nem várhatjuk el, hogy szó szerint senkivel ne talákozzunk, ha éppen mi megyünk valahová. Állítom egyébként, hogy én 65 évnél idősebb emberrel nem találkoztam március közepe óta. :D


Az a baj itt, hogy most mindenki a másikat figyeli: vizslatja, hogy miért van az utcán, mit keres ott. Pedig lehet, hogy az a nyugdíjas akivel az utcán találkozunk már tíz napja nem mozdult ki otthonról.


Az is furcsa nekem, hogy sokan azt tapasztalják, hogy az emberek felelőtlenek, de akkor talán jobban kéne terjednie a kórnak, ez azonban számomra nem látszik.

Remélem persze nem tévedek.

2020. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Délután már fáradtak az idősek, nem lenne jó áttenni akkorra."


Semmikorra nem kellene áttenni, hanem el kellene törölni ezt az időbeli korlátozást, mert ez az egész csak arra jó, hogy feltorlódjanak az emberek, akik egyébként eloszlanának, ha nem lenne ilyen 9-12-es korlátozás.


A legtöbb idősnek amúgy is mások vásárolnak be, aki meg maga van, az akkor megy, amikor tud, láttam én délután is öregeket a boltnál, szóval ennyit erről.

2020. ápr. 7. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!