Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gazdaságvédelmi akciótervvel...

Gazdaságvédelmi akciótervvel kapcsolatban tudnátok adni egy kis magyarázatot?

Figyelt kérdés

Palkovics ugye bejelentette, hogy mikben és hogyan segíti meg az emberek és vállalatok életét a kormány.. Na most engem a képzésekkel kapcsolatos rész érdekelne.

Több helyen ezt írják: "Online képzéseket is elindítottak, legyen szó akár tovább, vagy átképzésről. Informatikusokat is képeznének: a tandíj 95 százalékát az állam állja."


Erről pontos információkat honnan lehet majd szerezni? Beiratkozok majd egy infós suliba ahol majdnem ingyen kapok egy szakmát?

Engem érdekelne egy informatikai képzés ( de sok minden más is), gondolom OKJ-ról van szó, de ha egyetem is beletartozna az már nagyon jó lenne.


Szóval ha van bármilyen információtok erről, hogy miként hogyan, mikortól és hova lehet menni képzést/szakmát elvégezni, akkor kérlek osszátok meg velem!


Köszönöm!



2020. ápr. 7. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Jelenlegi információk alapján:

HA a munkáltatód nem tud munkát biztosítani igazoltan, az aktuális válsághelyzet miatt,akkor átképzést kezdeményezhet.Ennek a képzésnek a költségét 95%-ban vállalja az "állam".

Az informatikusi képzést csak általánosságban,példaként említette a miniszter.

2020. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Forrás...

[link]


Tényleg két OKJ-s képzés elvégzését támogatja az állam?


Igen, az első és a második szakképesítés megszerzése ingyenes, de csak az iskolai rendszerű szakképzésben, és csak olyan oktatási intézményben, amely állami támogatásban részesül.


Bármilyen OKJ-s képzést el lehet végzni államilag támogatott formában?


Sajnos nem. Az Országos Képzési Jegyzékben szereplő összes szakképzést nem lehet megtalálni az ingyenesen elvégezhető szakok között - hívja fel a figyelmet



Kíváncsi vagyok az ellenzék milyen ellenérvet fog ez ellen is felhozni...😄😄

2020. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó reggelt #2-es!

A kérdés:

"Gazdaságvédelmi akciótervvel kapcsolatban..."

2020. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvileg háromféle "informatikus" képzés is szerepel a rendszerben.
2020. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mikre gondolsz pontosan hármas?
2020. ápr. 7. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!