Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem szomorú, hogy...

Szerintetek nem szomorú, hogy Magyarország gyakorlatilag biztosan ki fog halni a megállíthatatlan népességfogyás miatt?

Figyelt kérdés
Magyarország népessége kb. 40 év alatt 1 millió fővel csökkent miközben pl. Csehország vagy Lengyelország népessége nőtt vagy szinten maradt. Ez hatalmas szám és úgy látszik a csökkenés megállíthatatlan. Ha csak úgy számolunk, hogy 50 évenként csökken 1 millióval a népesség akkor kb. 500 év alatt teljesen ki fog halni az ország. Már most is zsomorú látni hogy minden tele van idősekkel. Titeket nem aggaszt ez a dolog?

2020. ápr. 9. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Mivel még a meglévő fiatalokat sem becsüli a kormány, hova akar akkor több fiatalt?

Egyébként a kivándorlás sokkal durvább mint a természetes népességfogyás. Számítások szerint a járvány végén több százezer újabb kivándorló lesz, mert a magyar gazdaság fog a legjobban bebukni és a leglassabban regenerálódni itt Európában:

[link]

2020. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Még is miért szomorítana el? Majd benépesíti más a területet.
2020. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Ez azóta felgyorsult.


[link]


Itt korrektül lehet nézni. Reális előrelátással, 2060-ra már nyolc millió magyar se lesz.

2020. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Akinek van esze, az elhagyja az országot. Amúgy ne is csodálkozzunk, az ország esszenciáját nem rég sikerült bemutatni: [link]

Egy kép többet mond ezer szónál is.

Már a lengyeleknek is jobb az oktatásuk, egészségügyük, gazdaságuk, a szlovákokról vagy a csehekről nem is beszélve.

2020. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Emberek jönnek, mennek, hol ilyen, hol olyan nemzetiségűnek tartják magukat. Engem inkább az szomorít el, hogy a nyelvünk is kifog halni. Nyilvánvalóan elfogult vagyok, hisz az anyanyelvemről van szó, de szerintem ez az egyik legegyedibb dolog Európában.
2020. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy olyan magas sose volt. A kommunista gyerekprogram miatt ugrott meg a lakosság létszáma a múltszázadban.


De be is bizonyosodott, hogy a mennyiség a minőség rovására ment.

Én inkább azt mondom legyen kevesebb, de értékesebb ember.


Ha a most születő fiatalok képesek a liberális irányba terelni a jövőképet, akkor az értékteremtésre van esély.

Ha marad a jelenlegi tendencia, az nagyobb probléma lesz.

2020. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

De, szomorú, hogy csökkenőben van a népesség száma, viszont ez miért lenne megállíthatatlan? Még ha folytatódik is a mostani tendencia, ez még nagyon hosszú idő. Addig pedig még rengeteg minden változhat.

Európában jelenleg az országok többségének népessége fogyatkozik (a példában található Lengyelország is, nem is kis mértékben).

2020. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Azok a sok szaki meg közmunkás aki az országban él, a sok tanulatlan, egyetemet nem végzett, szerintme ne számitson magyarnak, mert hasztalanok egy fejlett társadalom számára.


A sok fogatlan kocsmatöltelék kamionsofőrrel én nem fogok azonosulni.

Csürhe.

2020. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Sokszor így is napi szinten marják az emberek egymást...
2020. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Semmi probléma! Én látom a jövőt: 100 év múlva a falusi kiskocsma rovásírásos cégtáblája alatt ül Sörensen Jutocsa, Lipiang Szabolcs, Vinyesku Alpár és Steinberg Vazul, iszogatnak, szidják kicsit a zsidókat meg a cigányokat, azután dalra fakadnak, és iszonytató szépen eldanolják a székely himnusz, meg a Vén cigányt.
2020. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!