Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett elrendelve, hogy a...

Miért lett elrendelve, hogy a Magyar kórházak szabadítsanak fel 36 EZER! Ágyat?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt GYK-n a kommenteket , és már sokadjára látom azt hogy az emberek maximálisan megvannak elégedve a kormány intézkedéseivel. Valamint biztosak benne , hogy a kb 1000 fertőzött az a valós szám...

Miért kell akkor 8 nap alatt felszabadítani 36 ezer ágyat ??

Vagy nagyon elővigyázatosak vagyunk , vagy pedig a számokat nagyon elcsalták...



2020. ápr. 9. 23:22
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
59%

"Azt, hogy ha többet tesztelnek, valószínűleg több fertőzött lesz. Nem biztos, hanem valószínűleg"


Nem kishaver, pontosan beidéztem, hogy miket írtál, és rohadtul nem ezt írtad. Ne hazudozz, ha megkérhetlek!

2020. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
52%

"Ha fenti átlagok megmaradnak, akkor 9 nap múlva már több halottja lesz a koronavírus-járványnak, mint az influenzajárványnak."

Egy nagy bibi van ezzel: hogy a halálozási adatok nem azt jelentik, hogy ennyi áldozata van a koronavírusnak, hanem hogy ennyien haltak meg a fertőzöttek közül. Senki nem vizsgálta, hogy az ő halálukat konkrétan mi okozta. Szinte mind súlyos és/vagy krónikus betegek voltak, így az alapbetegségük is okozhatta a halálukat. Még egyszer belinkelem azt a tanulmányt, amit a másik kérdésnél is:

[link]


"Nem kishaver, pontosan beidéztem, hogy miket írtál, és rohadtul nem ezt írtad. Ne hazudozz, ha megkérhetlek!"

Te hazudozol, kishaver. Szándékosan félreértelmezted, amit írtam, mert csak úgy tudtad megcáfolni.

[link]

2020. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

"Senki nem vizsgálta, hogy az ő halálukat konkrétan mi okozta. Szinte mind súlyos és/vagy krónikus betegek voltak, így az alapbetegségük is okozhatta a halálukat."


Ééééés ugyanez elmondható az influenzáról is. Ott sem vizsgálják, hogy tényleg ettől haltak-e meg. De gondolom valami baromsággal ezt is el fogod hárítani, ahogy szoktad. Mindjárt leírod, hogy "nem, az influenzánál közölt adatok pontosak, mert csak"


"Még egyszer belinkelem azt a tanulmányt, amit a másik kérdésnél is:"


Lesz*rom ezt a tanulmányt. A másik kérdésnél is rámutattam, hogy a saját maga által forrásként hivatkozott statisztikák elemzésére, értelmezésére is képtelen az orvos (erre sem írtál semmit, milyen érdekes). Komolyan vehetetlen. Ráadásul a szakemberek túlnyomó többsége mást mond, de gondolom őket mind a "világkormány" irányítja szerinted.


"Te hazudozol, kishaver. Szándékosan félreértelmezted, amit írtam, mert csak úgy tudtad megcáfolni."


:DDDDDDDDD


Akkor mégegyszer idézgetek tőled kicsit.


"A statisztika minimális növekedést mutat, de ez azért van, mert egyre több tesztet végeznek" - sehol nem látom a "valószínűleg" szót, vagy a feltételes módot. Te egy az egyben kijelentetted, hogy több teszt = több fertőzés. De ez nem igaz, mint ahogy az adatok is mutatják.


"egyre több tesztet végeznek, és több teszttel értelemszerűen több fertőzésre derül fény" - ez volt a következő kijelentésed, továbbra sincs sehol sem a "valószínűleg" szó, vagy jele bármilyen feltételes módnak. Ismét kijelentetted, hogy több teszt = több fertőzés.


"Nem csak a tesztek számának függvénye, de nem nehéz belátni, hogy annak a függvénye is" - ez a következő, itt már elkezdted mosdatni magad, hogy nemcsak annak a függvénye. Csak ezzel szépen s*gget csináltál a szádból az előző állításaid miatt.


"mivel ahogy már írtam, egyre több tesztet végeznek, így jön ki a több fertőzés" - itt megint visszatértél ahhoz, hogy több teszt = több fertőzés, holott az előző kérdésnél már te is beláttad, hogy ez így nem igaz. Nevetséges vagy.


"Azt, hogy ha többet tesztelnek, valószínűleg több fertőzött lesz. Nem biztos, hanem valószínűleg" - milyen jó, hogy a fentiek alapján nem ezt állítottad eddig :D ezt az állításodat egyébként én sem vitattam, nem tűnt fel? ;)


A tesztelési protokollal kapcsolatos állításaimra meg nem tudtál mit írni, csak kérdezni ilyen jellegűeket, hogy "ezt te sem gondolhatod komolyan". Látszik hogy meg se értetted amit írtam, de akkor mégegyszer.


Magyarországon sajnos nagyon laza a tesztelési protokoll. Csak a gyanús eseteket tesztelik, a gyanús szó természetesen eléggé szubjektív. Nekem pl. van ismerősöm, akinek vannak tipikus tünetei, de mégsem tesztelték, csak közölték, hogy maradjon otthon 2 hétig. Szóval ezzel a mércével kell a gyanús szót értelmezni ebben a mondatban, hogy nálunk sokszor még a tüneteket mutató eseteket sem tesztelik. A tesztek számának növekedése nem a szigorítást jelzi, hanem hogy több eset került a gyanús kategóriába, ami a járvány terjedésének a mértékét mutatja jelen esetben.


"Vagy ennyivel kevesebb gyanús eset lenne Magyarországon, mint szinte bármelyik európai országban?"


Nem :D ebből is látszik, hogy nem érted. Magyarországon alig tesztelnek, sokszor még azokat sem, akiknek tünetei vannak. Nyugat-Európában azokat is tesztelik, akiknek volt kontaktja, de nincs tünete, hogy azonnal izolálni lehessen. Ha van tünete, akkor meg alap tesztelnek valakit. A németek pedig random embereket is tesztelni tudnak a drive-in (vagy drive-through, ahogy tetszik) rendszerrel. Nincs kevesebb gyanús eset Magyarországon, csak a "gyanús eset" definíciója más, lazább a többi, többet tesztelő országéhoz képest.


"Az megvan, hogy egy gócpontnak számító nyugdíjasotthon összes lakóját letesztelték?"


Igen megvan, de a 210-ből nem tudjuk pontosan, mennyi van az otthonból, mert nem árultál el. Lehet 150 is, lehet 100 is, de lehet, hogy csak 50. Annyit tudunk, hogy az összes fertőzöttből 151 az otthon lakója. Azonban azt nem ismerjük, hogy a tegnapi adatban mennyi volt idősotthon-lakó.


Egyébként ennél a kérdésnél ezt írtam ezzel kapcsolatban:


"Ennek a 210-nek a nagy része "remélhetőleg" a pesti úti idősotthon lakója. Az egy nagy gócpont most, és tegnap jöttek a hírek, hogy tömegével szállították el onnan az embereket a mentők. Ha tényleg így van, akkor holnap ismét "csak" 80-100 körüli betegszám lesz. Ha nem... akkor nagyon sz*r 2-3 hét következik..."


Egyébként én tettem neked egy nagyvonalú felajánlást tegnap, az, hogy arra nem reagáltál semmit, jelent valamit...

2020. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

"Ééééés ugyanez elmondható az influenzáról is. Ott sem vizsgálják, hogy tényleg ettől haltak-e meg."

Aki végstádiumú rákos és influenzás volt egyszerre, azt nem sorolják az influenza áldozatai közé. A koronavírus statisztikáiban viszont mindenki megjelenik, aki fertőzötten halt meg, minden egyéb betegségétől függetlenül.


"Lesz*rom ezt a tanulmányt. A másik kérdésnél is rámutattam, hogy a saját maga által forrásként hivatkozott statisztikák elemzésére, értelmezésére is képtelen az orvos (erre sem írtál semmit, milyen érdekes). Komolyan vehetetlen."

Igen, persze, tudom, csak az vehető komolyan, aki a te hazugságaidat próbálja alátámasztani.


"Ráadásul a szakemberek túlnyomó többsége mást mond, de gondolom őket mind a "világkormány" irányítja szerinted."

Nemcsak szerintem. Eleve a média sem közöl le olyan véleményt, ami akadályozná a hisztériakeltést.


"Te egy az egyben kijelentetted, hogy több teszt = több fertőzés."

Már megint hazudsz. Ilyet soha nem jelentettem ki. Nagy általánosságban ha több tesztet végeznek, akkor több fertőzést fognak kimutatni (és nem több ember fog megfertőződni), még akkor is, ha akad 1-1 kivételes nap. Én abból általánosítok, ami általában van, te pedig 1-2 kivételből.


"Nekem pl. van ismerősöm, akinek vannak tipikus tünetei, de mégsem tesztelték, csak közölték, hogy maradjon otthon 2 hétig. Szóval ezzel a mércével kell a gyanús szót értelmezni ebben a mondatban, hogy nálunk sokszor még a tüneteket mutató eseteket sem tesztelik."

Ugyanazt írtam, amit te, csak engem lehülyéztél ezért. Szóval egyetértünk abban, hogy nem tesztelnek mindenkit, és még a gyanús eseteket sem mindig. Akkor miért ne lehetett volna több teszteletlen gyanús eset korábban? (Gondolom, itt már elvesztetted a fonalat, hiszen alapvető logikai és matematikai ismeretekkel sem rendelkezel, inkább azok kedvéért írom ezt, akik popcornnal a kezükben olvassák, amit írunk.)


"Igen megvan, de a 210-ből nem tudjuk pontosan, mennyi van az otthonból, mert nem árultál el. Lehet 150 is, lehet 100 is, de lehet, hogy csak 50. Annyit tudunk, hogy az összes fertőzöttből 151 az otthon lakója. Azonban azt nem ismerjük, hogy a tegnapi adatban mennyi volt idősotthon-lakó."

Hirtelen lett 151 fertőzött az otthon lakói között, és hirtelen lett 210 fertőzött az országban. Biztosan nem tudjuk, hogy mekkora az átfedés a kettő között, de attól még nyilvánvaló.


"Egyébként én tettem neked egy nagyvonalú felajánlást tegnap, az, hogy arra nem reagáltál semmit, jelent valamit..."

Valószínűleg azután írhattad, hogy elköszöntem tőled annál a kérdésnél. Igen, jelent valamit: azt, hogy azt a kérdést már nem figyelem :D

2020. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Az a 210 azert csaloka mert ugye megtalatak az oregek otthonat, ahol szetterjed a virus es ugye ott ilyenkor mindenkit tesztelnek. Ettol fuggetlenul meg boven novekedes varhato a napi fertozottek szama teren.
2020. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
90%

"Aki végstádiumú rákos és influenzás volt egyszerre, azt nem sorolják az influenza áldozatai közé."


Aki végstádiumú rákos és koronás volt egyszerre, azt sem sorolják bele a koronavírus áldozatai közé. Legalábbis Magyarországon biztosan nem. Ajánlom figyelmedbe Kásler Miklós levelét: [link]


A te állításod gondolom abból a ferdítésből jön, hogy szerinted koronában nagy százalékban azok halnak meg, akik amúgy is "haldokolnak", holott ez sosem volt igaz. Nagy százalékban a krónikus betegek halnak meg, de a krónikus betegség közelről és távolról sem azt jelenti, hogy eleve haldoklik valaki. Édesapám 74 éves és cukorbeteg, valamint pollenasztmája is van. Egyértelműen veszélyeztetett, pedig ránézésre makkegészségesnek tűnik, és valószínűleg (remélem) nem is dobná fel a talpát idén, de még 5 év múlva sem.


"Igen, persze, tudom, csak az vehető komolyan, aki a te hazugságaidat próbálja alátámasztani."


Újfent nem sikerült reagálnod arra amit írtam. Na vajon miért? :)


"Eleve a média sem közöl le olyan véleményt, ami akadályozná a hisztériakeltést."


De, közölnek, a mainstream média is. Leközölték azt is, amikor még Trump nem vette komolyan a vírust és hoax-nak tartotta. Leközölték Bolsonaro gyalázatos nyilatkozatait is. A svédek és a fehéroroszok laza hozzáállásáról is írtak (utóbbi helyen amúgy most kezdtek el szigorítani, mert rájöttek, hogy elég nagy sz*rban vannak)


"Ilyet soha nem jelentettem ki"


Ott vannak tőled a pontos idézetek, hogy kijelentetted. Abban a megfogalmazásban ahogy írtad, igenis ezt jelentette.


"Szóval egyetértünk abban, hogy nem tesztelnek mindenkit, és még a gyanús eseteket sem mindig."


Igen, ebben egyet. Tehát mivel a kiadott tesztelési protokoll nem változott, nem azért végeztek több tesztet, mert szigorúbb lett az eljárás, hanem mert több páciens esett a tesztelhető kategóriába, ez a járvány terjedését mutatja. Ezt valahogy sikerül kínosan kikerülnöd mindig, na vajon miért? :))


"hiszen alapvető logikai és matematikai ismeretekkel sem rendelkezel"


Mondja ezt a tanulatlan senki egy mérnöknek, aki még járványmodellezést is tanult matekból az egyetemen :DDDDDD


"Hirtelen lett 151 fertőzött az otthon lakói között, és hirtelen lett 210 fertőzött az országban. Biztosan nem tudjuk, hogy mekkora az átfedés a kettő között, de attól még nyilvánvaló."


Nem hirtelen lett 151, mert az elmúlt napokban folyamatosan írták, hogy sok fertőzött van az otthonban. Nem csak hirtelen ma lett 151, hanem fokozatosan. Nem tudjuk mennyi az annyi, szóval semmi sem nyilvánvaló. A következő napokban kiderül.


"Valószínűleg azután írhattad, hogy elköszöntem tőled annál a kérdésnél. Igen, jelent valamit: azt, hogy azt a kérdést már nem figyelem :D"


Érdekes módon ennél a kérdésnél válaszoltál arra a hozzászólásra, csak azt a részét hagytad ki valamiért :)) Na vajon miért? Mert egy tanulatlan senki vagy csak félsz tőle, hogy ez kiderül.

2020. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
55%

"Aki végstádiumú rákos és koronás volt egyszerre, azt sem sorolják bele a koronavírus áldozatai közé. Legalábbis Magyarországon biztosan nem. Ajánlom figyelmedbe Kásler Miklós levelét:"

Ennek némileg ellentmond eme táblázat "Alapbetegségek" oszlopa. Ha úgy lenne, ahogy Kásler írja, akkor kb. tizedennyi lenne a nyilvántartott áldozatok száma.

[link]


"A te állításod gondolom abból a ferdítésből jön, hogy szerinted koronában nagy százalékban azok halnak meg, akik amúgy is "haldokolnak", holott ez sosem volt igaz. Nagy százalékban a krónikus betegek halnak meg, de a krónikus betegség közelről és távolról sem azt jelenti, hogy eleve haldoklik valaki."

Nem jelenti azt, viszont a krónikus betegeknek nagyobb esélyük van arra, hogy súlyosra, akár életveszélyesre forduljon az állapotuk anélkül is, hogy bármilyen fertőzést elkapnának. Tehát ők sem biztos, hogy közvetlenül a koronavírus-fertőzésbe haltak bele.


"Újfent nem sikerült reagálnod arra amit írtam. Na vajon miért? :)"

Amiért te is csak egy leszarommal reagáltál arra, amit linkeltem.


"De, közölnek, a mainstream média is. Leközölték azt is, amikor még Trump nem vette komolyan a vírust és hoax-nak tartotta. Leközölték Bolsonaro gyalázatos nyilatkozatait is."

Trump és Bolsonaro mióta orvosok?


"A svédek és a fehéroroszok laza hozzáállásáról is írtak (utóbbi helyen amúgy most kezdtek el szigorítani, mert rájöttek, hogy elég nagy sz*rban vannak)"

Arról valóban írtak. A svédeké nyerőnek is bizonyult eddig, a fehéroroszokról nem tudok.


"Ott vannak tőled a pontos idézetek, hogy kijelentetted. Abban a megfogalmazásban ahogy írtad, igenis ezt jelentette."

Nem ezt jelentette. Te értelmezted félre, hogy meg tudd cáfolni. Részemről téma lezárva.


"Tehát mivel a kiadott tesztelési protokoll nem változott, nem azért végeztek több tesztet, mert szigorúbb lett az eljárás, hanem mert több páciens esett a tesztelhető kategóriába, ez a járvány terjedését mutatja."

Ellentmondasz magadnak már megint. Akkor most döntsd már el: egyetértesz abban, hogy nem tesztelnek minden gyanús esetet, vagy nem? :)


"Mondja ezt a tanulatlan senki egy mérnöknek, aki még járványmodellezést is tanult matekból az egyetemen :DDDDDD"

Én valóban mérnök vagyok, ellentétben veled. Ha az lennél, értenéd azokat a matematikai és logikai következtetéseket, amiket írok neked. Mondjuk mivel troll vagy, lehet, hogy direkt csinálsz úgy, mintha nem értenéd.


"Nem hirtelen lett 151, mert az elmúlt napokban folyamatosan írták, hogy sok fertőzött van az otthonban. Nem csak hirtelen ma lett 151, hanem fokozatosan."

Megint direkt félreértelmezed, amit írtam. És mielőtt beidéznéd megint, elmondanám, hogy ironikusan fogalmaztam. A jelek szerint még az iróniát sem érted.


"Érdekes módon ennél a kérdésnél válaszoltál arra a hozzászólásra, csak azt a részét hagytad ki valamiért :)) Na vajon miért? Mert egy tanulatlan senki vagy csak félsz tőle, hogy ez kiderül."

Megint hazudsz. A 69-es hozzászólásban köszöntem el, és a 70-esben írtad, hogy megmutatod a diplomádat. Nemhogy nem válaszoltam rá, de még el sem olvastam, amit oda írtál azóta, csak most ebben a percben.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..

2020. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

"Amiért te is csak egy leszarommal reagáltál arra, amit linkeltem."


Én leírtam, hogy miért nem vehető komolyan a "tanulmány"


"Trump és Bolsonaro mióta orvosok?"


Annyit mondtál, hogy a média eleve nem közöl más véleményt.


"A svédeké nyerőnek is bizonyult eddig, a fehéroroszokról nem tudok."


Egyáltalán nem nyerő a svédeké, meredeken emelkedik a fertőzöttek száma továbbra is, annak ellenére, hogy ők is nagyon keveset tesztelnek.


"Ellentmondasz magadnak már megint. Akkor most döntsd már el: egyetértesz abban, hogy nem tesztelnek minden gyanús esetet, vagy nem? :)"


Hol is mondtam ellent? És hol nem értettem egyet? Én mindent elmondtam ezzel kapcsolatban, az a baj, hogy nem is reagálsz semmire, csak olyanokat kérdezel, amelyekre már rég válaszoltam.


"Én valóban mérnök vagyok, ellentétben veled" :DDDDDDD Ezt nehezemre esik elhinni. Bár ha elfogadtad volna az ajánlatom, ez már kiderült volna, hogy igaz-e.


"Mondjuk mivel troll vagy"


Nem vagyok troll. Nem kapok pénzt ezért. A te dolgod, hogy elhiszed-e, de még egyszer mondom: nem kapok pénzt. Ha fizetett troll lennék, sokkal többet írnék mindenhova, de ha nem vetted volna észre, az esetek 90%-ban rád pazarlom az időm.


"Megint direkt félreértelmezed, amit írtam"


Mit? XD leírtad, hogy "NYILVÁNVALÓ" a kapcsolat a két szám között. Holott nem nyilvánvaló, mert nem tudjuk mennyi az annyi.


"Megint hazudsz"


Nem hazudok. Jelen kérdés 29-es válaszában válaszoltál nekem a másik kérdés 70-es válaszára.

2020. ápr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

"Én leírtam, hogy miért nem vehető komolyan a "tanulmány""

Azt a mellébeszélést nevezed te leírásnak? :D


"Annyit mondtál, hogy a média eleve nem közöl más véleményt."

Azon a szálon alapból szakemberekről volt szó. Már megint szalmabábozol.


"Egyáltalán nem nyerő a svédeké, meredeken emelkedik a fertőzöttek száma továbbra is, annak ellenére, hogy ők is nagyon keveset tesztelnek."

Ahogy meredeken emelkedett szinte minden más európai országban, csak a legtöbb helyen ennél hamarabb. Viszont legalább a svéd gazdaság nem fog bedőlni.


"Hol is mondtam ellent? És hol nem értettem egyet? Én mindent elmondtam ezzel kapcsolatban, az a baj, hogy nem is reagálsz semmire, csak olyanokat kérdezel, amelyekre már rég válaszoltam."

Csak az a baj, hogy hol ezt, hol azt válaszolod rá. Így nehéz vitázni, legfőképpen pedig nehéz téged komolyan venni.


"Ezt nehezemre esik elhinni. Bár ha elfogadtad volna az ajánlatom, ez már kiderült volna, hogy igaz-e."

Higgy amit akarsz. Mindenesetre nehéz elhinni, hogy egy mérnök rászorul arra, hogy fizetett troll legyen. Bár amennyire igyekeznek bedönteni a gazdaságot a gazdáid, még akár lehetséges is. Ugyebár a legrosszabb munkaerőt rúgják ki először. Na meg benne van a pakliban az is, hogy valójában nagyon is érted, amit írok, csak nem kapnál pénzt, ha elismernéd.


"Nem vagyok troll. Nem kapok pénzt ezért. A te dolgod, hogy elhiszed-e, de még egyszer mondom: nem kapok pénzt. Ha fizetett troll lennék, sokkal többet írnék mindenhova, de ha nem vetted volna észre, az esetek 90%-ban rád pazarlom az időm."

Rengeteget írsz, ha nem vetted volna észre. És mint már máshol említettem, onnan tudom, hogy fizetett troll vagy, hogy ha tényleg ilyen buta lennél, nem lenne ilyen jó a helyesírásod.


"Mit? XD leírtad, hogy "NYILVÁNVALÓ" a kapcsolat a két szám között. Holott nem nyilvánvaló, mert nem tudjuk mennyi az annyi."

Szőrszálhasogatás, amit csinálsz. Mindenkinek nyilvánvaló, aki egy kicsit is tud gondolkodni. Más válaszolók is ugyanezt írták itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


"Nem hazudok. Jelen kérdés 29-es válaszában válaszoltál nekem a másik kérdés 70-es válaszára."

Hazudsz, hazudsz és hazudsz. A 29-es válaszomnak köze sincs a témához.

2020. ápr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Ok. Feladom :) örülsz? Terjeszd a hülyeséget nyugodtan, a százalékaidból ítélve nem sokan vannak, akik komolyan vesznek szerencsére.
2020. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!