Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kezdenek el komolyan...

Mikor kezdenek el komolyan tesztelni?

Figyelt kérdés

Nyilvánvaló, hogy a hivatalos adatoknál nagyságrendekkel több beteg van az országban. A felhívások és ajánlások ellenére sem végeznek elegendő tesztet, és hosszú távon ez rettenetesen vissza fog ütni.


Mikor látja be a kormány és/vagy az operatív törzs, hogy itt az ideje komolyabban venni a járványt, és nem lehet megspórolni a tömeges tesztelést?



2020. ápr. 5. 00:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:

"Egyrészt ti nem a rendezvények betiltásáért, hanem a teljes kijárási tilalomért sipítoztok"


Hol sipítoztam én a kijárási tilalomért? Ezt kikérem magamnak! Szerintem a jelenlegi magyarországi korlátozások elengedőek, alig van ember az utcáokon, felesleges tovább szigorítani.


"Forrás?"


[link]


De gondolom a csúnya, gonosz WHO hazugságának fogod minősíteni, mindig ezt csinálod.


"Harmadrészt az olaszok és a spanyolok is átlagosan jó egészségnek örvendenek."


Nem. Ez nem igaz. A magas várható élettartam nem jelent jobb egészségi állapotot. Azt kell nézni, hogy a lakosság hány %-ának van krónikus betegsége, ami náluk kifejezetten magas. 2018-ban 24 millió olasz szenvedett valamilyen krónikus betegségben: [link]


Ami a lakosságuk 40%-a. Ez kifejezetten magasnak számít, Magyarországon is kb. ekkora az arány.


"a 13-as válaszoló linkjén egy független orvos azt írja, hogy a krónikus betegek között sem emelkedett a "koronavírus-járvány" ideje alatt a halálozások aránya."


Ne haragudj, de egy olyan írást, ami tele van helyesírási hibákkal, hibás linkekkel, nem tudok komolyan venni. Valamint a drága orvos még a saját maga által hozott statisztikákat sem tudja értelmezni. Például leírja az egyik statisztika kapcsán, hogy egyedül Olaszországban nőtt a halálozás a természeteshez képest, a statisztikából meg jól látszik, hogy még van minimum 6 másik európai ország, ahol ez a helyzet. Na, ennyire hiteles az emberke.


Egyébként nekem van orvos a családomban, szóval első kézből vannak hiteles információim.

2020. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:

"Hol sipítoztam én a kijárási tilalomért? Ezt kikérem magamnak! Szerintem a jelenlegi magyarországi korlátozások elengedőek, alig van ember az utcáokon, felesleges tovább szigorítani."

Ha nem te voltál, akkor valamelyik kollégád. Mivel általában ugyanazokat a mantrákat ismételgetitek, nem mindig tudom követni, mit ki írt.


"De gondolom a csúnya, gonosz WHO hazugságának fogod minősíteni, mindig ezt csinálod."

A WHO már akkor elvesztette a hitelét, amikor azt mondták, felesleges Kína felől lezárni a határokat. Persze ezt nem véletlenül mondták, ahogy azóta sem véletlenül keltik a hisztit, amióta kiszabadult Kínából a vírus. Toroczkai Lászlónak van egy nagyon jó videója, amiben utánajárt a miérteknek: https://www.youtube.com/watch?v=Pv25_l45ySQ


"Nem. Ez nem igaz. A magas várható élettartam nem jelent jobb egészségi állapotot. Azt kell nézni, hogy a lakosság hány %-ának van krónikus betegsége, ami náluk kifejezetten magas."

A krónikus betegségekben szenvedők között pedig eleve magasabb a halálozási arány, és ahogy már írtam, mindenkit a koronavírus áldozatai közé soroltak, aki fertőzött állapotban halt meg, függetlenül attól, hogy közvetlenül mi okozta a halálát.


"Ne haragudj, de egy olyan írást, ami tele van helyesírási hibákkal, hibás linkekkel, nem tudok komolyan venni."

Ne haragudj, de én viszont egy független orvos véleményét komolyabban tudom venni, mint a hisztériakeltő média csúsztatásait és a hozzád hasonló fizetett trollokat. Egyébként tudok még mást is, ha esetleg tudsz angolul: [link]

2020. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hajlandó összeesküvés elméletekre reagálni tovább, viszont ezt azért megosztom veled:


[link]


Szóval csak vigyázz a "ne maradj otthon" üzenet terjesztésével, nehogy így járj te is :D persze könnyű az oldal névtelenségébe burkolózni

2020. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
Ebből is látszik, hogy valami nem stimmel a dolog körül. A diktatúrák csak akkor korlátozzák a szólásszabadságot, ha valamilyen hazugságot akarnak elhitetni az emberekkel. Az igazság tagadását felesleges lenne büntetni.
2020. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
54: Nem. Ilyen üzenetek terjesztése emberéleteket veszélyeztető cselekmény, vagyis bűncselekmény.
2020. ápr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:

Na de mindegy is, nem pazarlom tovább az időmet rád. A tapasztalataim szerint az emberek nagy része megértette a kockázatokat, betartja az előírásokat, a te fajtádnak hálistennek elenyésző a száma, nem sok vizet zavartok.


Remélem azért a 70+-os rokonaidnak nem lesz semmi baja, bár ahogy elnézem téged hidegen hagy, hogy mi lesz velük. Sajnálom őket.

2020. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
Nem úgy néz ki mintha lecsengőben lenne a járvány :D
2020. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:

hagyjuk a 40 %-os szimplán egy idióta. Semmi tudás nincs mögötte valószínüleg egy senki kis kétkezi munkás, aki a blogokon él,de könyv még véletlenül sem volt a kezében (legalábbis érdemleges példány)tudás az az a semmilyen blog ami nem tud érdemleges forrást megjelölni,de azt írja hogy "forrás?"

Megjegyzem Japán forrás: ismerősöm kint él az a forrás

bújj a föld alá kis strucc

2020. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:

58: Szerintem troll, aki élvezi, hogy rá pazaroljuk az időnket. Hülyének nem tűnik, angolul meg jól tud.


Amúgy tök fura, hogy eltűnt, és nem ír vissza... Remélem nem betegedett meg ő, vagy a rokona.

2020. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:

Magyarországon valószínűleg továbbra is stagnál a fertőzöttek száma. A statisztika minimális növekedést mutat, de ez azért van, mert egyre több tesztet végeznek. Ez világosan látszik az alsó statisztikákból:

[link]

Amúgy az új fertőzöttek száma jó néhány európai országban mutat csökkenő tendenciát, de pl. Németországban és Ausztriában már az aktív esetek száma is csökken.

Egy japán ismerőst bárki be tud kamuzni.

2020. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!