Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a magyaroknak nem tetszik...

Ha a magyaroknak nem tetszik az EU, akkor miért nem lépnek ki?

Figyelt kérdés
Akinek bejön, az elhagyja az országot, a többi pedig Magyarországon marad és nem kell a rettenetes Európai Unióban élnie.

2020. ápr. 12. 10:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
33%
Te nem vagy beteg? Szerinted minden oké az Euban? Rózsaszín köd lebeg a fejed körül?
2020. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

#9

Igen, követtem ezt a logikát és elhúztam tőletek még két éve. Áldom is, hogy képes voltam erőt venni magamon és lépni, mert ha Magyarországon maradok, most nem tudom, hogy mi lenne velem, hiszen nem lehet elhagyni az országot és ahogy elnézem a kormányotok lépéseit, a jövőben sem lehet majd.

2020. ápr. 12. 11:15
 13/29 A kérdező kommentje:

"Szerinted minden oké az Euban?"


Nem, de jóval okébb, mint nálatok.

Én például a kohéziós alapot, meg a mezőgazdasági segílykéket mind felszámolnám.

2020. ápr. 12. 11:18
 14/29 anonim ***** válasza:
16%

"Ha a magyaroknak nem tetszik az EU, akkor miért nem lépnek ki?"


Tudsz arról hogy az angoloknak milyen "könnyű" volt a kilépés?

Akkor mire számíthatna Magyarország - a birka népével?

2020. ápr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
23%

Nem az eu nem tetszik nekik/mekünk, hanem az eus vezetés.

Az euban lenni remek dolog, szabadon áramló munkaerő piac, nyílt határok, stb stb...


Viszont a vezetés, elkezdte úgy kezelni a nemzetállamokat, mindtha a a saját autonómiájukba joga lenne beleszolni.

Pl a határvédelem egy olyan dolog amibe az eu nem szólhatna bele.

Igazából bele sem szólt, de azóta is bűntet, és nem kicsot az eus vezetés.

2020. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%
Csak azért nem lépünk ki, mert abba a zeu belerokkanna, és hát nekünk meg van szívünk. A gazdaságunk meg elbírja, hogy eltartsuk őket.
2020. ápr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
65%
Én csak azért szavaztam a belépésre, mert cukrászdát akartam nyitni Bécsben, de Dr. Pénztáros Lőrinc Mihály megelőzött.
2020. ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
23%

Az EU val nekem az a gondom hogy alapjában véve egy rettentő korrupt szervezet és az egész csak a kizsákmányolásról szól.


Ezért is van eltűrve az olyasmi mint a kohéziós alap teljes szétlopása, mivel amíg a német érdekeket betartja az ország addig azt csinál az adott állam amit akar. E mellett meg olyan törvényeket hoz ami megnehezíti a kissebb vállalkozások működését például a GDPR.


Ott van például Luxemburg esete. Egy banánköztársaság ahová a nagyobb cégek előszeretettel teszik székhelyüket mivel egyes korrupciós elemek teljesen legálisak, köztük a kenőpénz elfogadása stb. És senki egy rossz szót nem szól rá.


Alapjában véve nem szeretném ha kilépnénk, még akkor sem ha valahogy túl lehetne élni a dolgot. Sokkal előnyösebb volna ha meglenne reformálva és azt a szerepet töltené be amit eredetileg kitaláltak ennek.

2020. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"Tudsz arról hogy az angoloknak milyen "könnyű" volt a kilépés? Akkor mire számíthatna Magyarország - a birka népével?"


Az angoloknak pont azért volt nehéz a kilépés, mert a parlamentjük mindig visszadobta a miniszterelnökük javaslatát. Magyarországon pont nem fenyegetne ilyesmi, itt napok alatt meg lehetne oldani.

2020. ápr. 12. 12:01
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

Mi az a kohezios alap? Miert szamolja fel a mezohazdasagi segelyeket?

A tobbhektarosoknak ad?

2020. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!