Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyaroknak miért nem...

A magyaroknak miért nem tetszik általában a jólét?

Figyelt kérdés

Ha egy magyarnak elmeséled, hogy mi megy Norvégiában, Hollandiában vagy Dániában, hogy az emberek jól élnek, nem sietnek sehova, nem törik össze magukat, nem számolgatják a pénzüket, hogy mit tudnak megvenni a boltban és mit nem, hogy nincs hálapénz a kórházakban, nem szorítják le egymást az úton kocsival, hogy nincs olyan, hogy megkenem a másikat ezzel-azzal, nincs uram-bátyám rendszer, mint Magyarországon, akkor úgy néznek rád, mint valami földönkívülire, aki éppen most szállt ki az UFO-jából és morognak, hogy azok a norvégek/hollandok/dánok micsoda málészájú, besült, tejbetök népségek lehetnek, hogy még ügyeskedni és másokat eltaposni sem tudnak.

De miért jó itt Magyarországon ez a primkó kultúra? Miért szereti ennyire sok magyar? Miért vetik meg ezeket a népeket, hogy ott nyugalom van és lazaság?


2018. dec. 18. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert a kádári időkbe belenevelték ezt az emberekbe. Hogy a jelenlegi forma a jó, a kinti jólét valójában nem jólét, az nem jó, az a jó, hogy dolgozni kell, termelni kell állandóan.
2018. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A másik dolog, hogy vidékiektől folyamatosan azt hallom, hogy ők soha nem költöznének és soha nem költöztek volna városba, mert ott mennyire rossz az élet.

Hát nem tudom, én egy faluból felmentem a 13. kerületbe lakni és mérföldekkel jobb és kényelmesebb lett az életem. Most 10 perc alatt a melóhelyemen vagyok, faluból több, mint egy óra volt beérni. Ha most megkívánok valamit, akkor leugrok a boltba akár este is, falun pedig mehettél a 30 kilométerre lévő Tesco-ba, ha rendesen be akartál vásárolni. Itt városban milliószor több szórakozási és szabadidős lehetőségem van, nincs kert, amivel kínlódni kell, helyette a piacon vagy az itteni bevásárlóközpontban megveszem a zöldséget potom pénzért. Még jobban is kijövök, mint úgy, hogy faluban egy fél éven keresztül kellett öntöznöm mindent minden este és még így is olyan sárgarépáim lettek, mint a kisujjam, itt pedig életerősek vannak a zöldségesnél.

Szóval miért is olyan rossz városban? Nem kell annyit kínlódni és ez olyan szörnyű?

2018. dec. 18. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Tévedsz. A magyaroknak tetszene a jólét. Az nem tetszik nekik, hogy a jólét ígéretével becsapják őket.
2018. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Azért mert 50-60 éve erre tanították a mocsárlakó prolikat, majd ha elrohadnak végre akkor eltűnik velük a korszellem is.
2018. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet több dologgal. Először is lehet kert a városban is. Azonkívül szerintem rengeteg magyar igényli a jólétet és őszintén én felhúzom magam amikor itt a gyakorin valaki a kádári időkkel jön, hogy ott nevelődött a mentalitás, meg amikor valaki szerint a magyar nép nem akar jól élni. Többször is tapasztaltam hasonlót itt a gyakorin. A magyar embereknek szerintem tetszene, ha itthon is olyan lenne az élet, mint nyugaton. Ami a másik, hogy itthon is sokan jól élnek.
2018. dec. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosan azért amiért egy afrikai nem akar magyar életszínvonalat.
2018. dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!