Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Idős szülőkhöz valóban nem...

Idős szülőkhöz valóban nem lehet lemenni vidékre, hogy segítsek nekik a ház körül?

Figyelt kérdés

A ház az én nevemen van, de az állandó lakcímem Budapesten van. Két - három napi kis bevásárlásra van segítségük, de semmi másra nincs. Napokban jönne a szántó traktoros is, de a ház körül és a házban is hetek óta halmozódik a tennivaló. Még nagy mosást sem tudnak végezni, halomban áll szennyes ágynemű, érdemben takarítani sem tudnak. Nagyobb, havi bevásárlást is meg kéne ejteni. Másfél hónappal ezelőtt vásároltunk be nekik így.

FFP3 maszkunk, gumikesztyűnk, kézfertőtlenítőnk van. Külön házrészben tartózkodnék, beszélni csak a távolság betartásával tennénk.


Aki segíti őket, közölte, szerinte nem lehet lemenni a szülőkhöz Pestről. (elmesélése szerint volt aki visszafordítottak a rendőrök. - de ez lehet csak pletyka)



2020. ápr. 13. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lemehetsz segíteni, ez bőven kimeríti az alapos indok fogalmát, senki nem fog visszafordítani, de szerintem még megállítani sem.
2020. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Le van írva az eseted:

[link]

És igen, ezredszer is, a törvények elérhetőek és bárki által elolvashatóak, már nem 1725-öt írunk, hogy elbeszélésekre és pletykákra kelljen hagyatkozni.

2020. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Aki segíti őket, közölte, szerinte nem lehet lemenni a szülőkhöz Pestről."


Olyan nagyon nem segíti őket, ha még takarítást meg a szennyes ágyneműt sem rendezi el.

Én elmennék. Most húsvétkor egy kicsit nagyobb volt a szigor, de normál hétvégén biztos nem lesz gond belőle.

2020. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elmentem a szüleimhez és bevetettem a kertet nekik és lenyírtam a füvet is. Nem volt puszi se pá mint általában és nem mentem beljebb az épületbe. Szóval úgy gondolom hogy így rendben van.
2020. ápr. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem adok a pletykákra, de úgy tűnik mégis figyelembe kell venni.

Szüleim megkértek, ne menjek le!


A ház előtti terület és a kertgondozás elhanyagolását jelenleg nem büntetik az önkormányzatok. Ez miatt nem kell aggódni!

Vidéken a pletyka alapján ítélik meg az embereket. Most mindenki fél a turistáktól az idegenektől, de a távoli rokonoktól is! Ha megjelennék szüleimnél azonnal szárnya kelne a pletyka, hogy a hülye Pestiek idehozzák a vírust, a betegséget. Ha netalán megbetegednének szüleim (akár tőlem, akár mástól) az Isten sem mosná le rólunk, hogy az én felelőtlenségem miatt került oda a koronavírus.

Ebben igaza van szüleimnek!

Amit tudnak, ők megcsinálnak otthon, ami nem tudnak, az ráér. Csomagot tudunk küldeni, tehát tartós élelmiszert, tisztítószert majd küldünk. Kis kamasz gyerekeink kitalálták küldjük el a sim kártyás tabletet, amin tudunk videotelefonálni. Mindent beállítunk, az ikont kitesszük a kezdő oldal közepére. :-) Az ötlet tetszik szüleimnek is! :-)

2020. ápr. 14. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!