Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vírus miatt javasolt higiéni...

A vírus miatt javasolt higiéniai előírásnak miért nem természetesek a mindennapokban?

Figyelt kérdés

A kijárási korlátozás és a maszk viselésének kivételével a higiéniai előírásoknak, mint például a rendszeres kézmosás, a megfelelő távolság tartásának alapvetőnek kellene lennie egy civilizált társadalomban. Ennek ellenére mégis lehet tapasztalni, hogy sokszor az emberek bele tüsszentenek a levegőbe, máskor akár a másik ember arcába közvetlenül. Tömegközlekedésen sokan úgy lihegnek 0,5 méterről a másikra, hogy az ember majdnem rosszul lesz a büdös lehelletétől. Ha rá szól az ember, még neki áll feljebb.

Az alapvető higiéniai és érintkezésbeli szabályok miért nem értetődnek maguktól egy 21. századi civilizációban? A kézmosást és a távolságtartást úgy adják elő, mintha a vírus miatt lenne szükséges, pedig ezeknek alapvetőnek kellene lenni.



2020. ápr. 15. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Na igen annó olyan jövőképet képzeltek el hogy a 21. dik században teleportáció stb lesz.

A valóságban meg embereket tanítunk kezet mosni.

2020. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetőnek kéne lennie, de hát látjuk, rengeteg embernél nem az, sőt.


Ezt nem elő kell írni, ez alapvető kulturáltság, igényesség, neveltetés kérdése, az átlagembert ilyen szempontból még 21. századinak sem nevezném. Kisvárosban élek, és elképesztő, de amikor előkerül ilyen téma rendre azzal szembesülök, hogy ami nekem egyértelmű, az sokaknál egyáltalán nem az. Sajnálatos dolog, és ezzel nagyon nehéz bármit is kezdeni, mert a legtöbb esetben felnőtt emberekről beszélünk..

2020. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert annak, hogy a század elé milyen számot írsz, semmi köze ahhoz hogy egy adott ember mennyire van tekintettel másokra vagy épp mennyire igényes avagy épp igénytelen.
2020. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem kell meglepődni, hazánkban az egyik legalacsonyabb az egy főre eső fogkrémhasználat. Férfi mosdókban gyakran meglepő, hogy milyen jól szituált emberek távoznak kézmosás nélkül. Én egyszer szemtanúja voltam, ahogy az egyik egyetemi tanárom is megtette ezt. Akkor mit várunk az átlag lakosságtól?
2020. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
"Férfi mosdókban gyakran meglepő, hogy milyen jól szituált emberek távoznak kézmosás nélkül." előtte megmosta az a lényeg , én előtte és utána is megmosom a kezemet
2020. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Akkor te biztos szereted más farkát fogdosni, még ha csak közvetett módon is.
2020. ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ollókezű Edward ***** válasza:
100%
Én egyszer azt láttam a buszon, hogy egy nőnek kb. taknya-nyála egybefolyt, beleprüszkölt a kezébe, és utána szépen összefogdosta a kapaszkodókat és az üléseket. Influenzajárvány közepén. Legközelebb, ha ilyet látok, nem érdekel hogy nyugger vagy nem, hozzá fogok b@ßni egy 100-as papírzsebkendőt. Talán értenek a nyilvános megalázásból. De mit is várunk, ha vannak, akik kijelentik, hogy csak akkor fognak maszkot hordani, ha kényszerítik őket. Intelligencia 0, viselkedés 0.
2020. ápr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!