Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Számomra nincs megfelelő...

Számomra nincs megfelelő politikai kör?

Figyelt kérdés

Bárhova nézek, mindenhol megy a fafejűség és mindenki csak a saját igazát fújja, befogadásra képtelen. Egyik oldalon pl folyamatosan megy a jajveszékelés a határon túliak miatt, mintha legalább is emiatt lenne az ő egyéni életük olyan nehéz és minden bajukért ők felelnének. Bármi felmerül velük kapcsán, egyből megy az utálkozás, románozás, sértegetés stb.

A másik oldalon meg ott a migránsozás, az ellenzék lejáratása, a melegek el nem fogadása.

Bármelyik oldalról is legyen szó, ész érvekkel senkit nem lehet meggyőzni senkit, még csak annyira sem, hogy legalább elgondolkodjon rajta, hogy nem biztos, hogy igaza van mindenben. De én ezekkel a dolgokkal és folyamatos pocskondiázásokkal nem tudok azonosulni. Van ezzel más is így, vagy egyedül vagyok?



2020. ápr. 16. 15:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"a választókról, például különböző fórumokon hogyan nyilvánulnak meg"

Pontosan mit vársz? Az oktatásunk nagyon rossz, érvelni kb. senkit sem tanítanak meg, így nem tudják megkülönböztetni a hibás, manipulatív érveket a valósaktól.

Az egyik oldal pedig pont provokációra játszik. Ez hosszú lesz, de elmondom, hogy hogy jutottunk ide és mi miért történt.


A fidesznek nem voltak érvei, mivel elég sok mindent csak a választók kárára tettek, így nem lehetett megindokolni azt. Ezért a fidesz elhordta mindennek az ellenzéket, hogy a saját választói szemében hiteltelenítse őket és elérje, hogy meg se hallgassák az ellenzéki embereket, mert ha meghallgatják, akkor esetleg elbizonytalanodhatnak. Ezzel egyidejűleg pedig provokálta az ellenzéket - és szavazóikat -, pl. hazaárulónak nevezte. Akármennyire eleinte le akartak ülni vitatkozni a politikáról különböző nézetű emberek, nekik is véges a türelmük, és amikor már hazaárulónak nevezik őket, akkor már ők sem fogják szó nélkül hagyni, vagyis ha nem vitázhatnak, akkor ugyanúgy szitkozódnak.

Mellesleg egy csomó ilyen - fidesz által szitkozódásnak vett - szó, az igazából igaz. Tehát nem azért fasisztázzák a fideszt, mert meg akarják sérteni, hanem mert politikailag a fasizmushoz áll legközelebb.


Amúgy a kérdésed politikai körre vonatkozik, szóval ahogy korábban mondtam, javaslom a pártokat, egy részüknél még létezik a vita. A másik opció pedig valami elit hely, pl. komolyabb egyetemeinken is vannak elég értelmes emberek, akikkel lehet vitatkozni.

Én és az ismerőseim elég gyakran beszélgetünk politikáról, mivel szakterületünk elég eltérő sokszor, így a politika az mindig az, amit mind követünk. :D

2020. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!